Forum dyskusyjne

01 01 2011-26 01 2011 Wietnam

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

Bolek brat Lolka dołączył
28.01.2011

Bolek brat Lolka 22:14 | 28.01.2011

1. Wylot z Warszawy.
2. Przylot do Hanoi. I od razu o 21:00 przelot do HCM 23:00.
3. HCM.- zwiedzanie miasta
4. HCM- Mekong.
5. Mekong.
6. HCM- Mui Ne.
7. Mui Ne.
8. Mui Ne. – wycieczka na wydmy.
9. Mui Ne.
10. Mui Ne. - PAN THIET i leżący BUDDA.
11. Mui Ne.
12. Mui Ne.
13. Mui Ne- HCM.
14. HCM- wylot do Hue 15-17 przylot.
15. Hue.- zwiedzanie miasta
16. Hue.- wycieczka po grobowcach
17. Hue-Hoi An.
18. Hoi An.- wycieczka do My Son.
19. Hoi An.- zwiedzanie Danang I Marble Mountains.
20. Hoi An- Danang- wylot do Hanoi 12-14 przylot.
21. Hanoi.- zwiedzanie miasta.
22. Ha Long.
23. Hanoi. Perfumowana Pagoda.
24. Hanoi.
25. Hanoi. Godzina 24:10 wylot do Polski.

Wietnam to bardzo bezpieczny i prosty w podróżowaniu kraj, jak najbardziej nadający się na pierwszą samodzielną wyprawę. Mój plan nie był na pewno najtańszy, ale bardzo mało męczący pozwalający połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem i skracający czas przejazdów na maxa. Przeloty wewnętrzne można zastąpić autobusami sypialnymi które są podobno dość wygodne i niedrogie ale to w zależności od firm przewozowych których jest duży wybór.
Przeloty wewnętrzne najtaniej z liniami JETSTAR. www.jetstar.com/gx/en/index.aspx  Przeloty rezerwowane na tydzień przed wylotem z Polski. Płatność kartą kredytową. Tanie linie mogą zmienić czas wylotu i aby uchronić się przed długim okupowaniem lotniska należy w dniu wylotu sprawdzić pocztę mailową na którą JETSTAR wysyła wszelkie informacje o zmianie godziny odlotu. Sieć bezprzewodowa jest praktycznie wszędzie i mając jakiekolwiek urządzenie do buszowania w Internecie możemy być całkowicie niezależni. Oczywiście w każdym hotelu Wi-Fi i darmowy Internet przy recepcji. Z lotniska najlepiej taxi. Cenę lepiej ustalić z góry, aby uniknąć nieporozumień i straty czasu na kłótnie z nieuczciwym kierowcą, który może próbować wmówić nam że przewóz bagażu jest dodatkowo płatny a 1$ to tylko 15000 VND. Cwaniaków nie brakuje i trzeba mieć jakiekolwiek rozeznanie w cenach, ale tak jest na całym świecie i Wietnam nie jest tu żadnym wyróżniającym się wyjątkiem i bać się niema czego. Koszty przejazdów z lotnisk w zależności od miasta i odległości od 10 do 15$. Oczywiście można do centrum dojechać autobusami komunikacji miejskiej, co prawda taniej ale na pewno dłużej.
Przejazdy autobusowe zwykłe i sypialne, wszystkie wycieczki grupowe autokarowe najlepiej z firmą The Sinh Tourist. Jest to bardzo duża firma turystyczna mająca własne czyste autokary, rozsądne ceny przejazdów i wycieczek i miłą obsługę. Ceny są stałe a na wszystko wystawiają rachunki tak że o kombinacjach w poszczególnych oddziałach nie ma mowy. To wyłącznie moja opinia o tym biurze, a każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie i swoich potrzeb. Biur podróży jest w Wietnamie mnóstwo oferują różny standard i różne ceny większość podszywa się pod Sinh Tourist dawne Sinh Cafe i na jednej ulicy można w obrębię kilkunastu metrów znaleźć ich nawet piętnaście pod tym samym logiem i nazwą, czyli SINH CAFE i logo z ptaszkiem. Dlatego też należy zwracać uwagę na adres a nie na nazwę. www.thesinhtourist.vn/Office.aspx?OfficeID=T0ZNRA==  Rezerwacje robiliśmy na miejscu w biurze dzień lub dwa przed planowanym wyjazdem lub wycieczką, ale można oczywiście wcześniej. Hotele rezerwacja ze względu na wygodę i zminimalizowanie spacerów z plecakami w większości na stronie
www.booking.com/index.pl.html?aid=311264;label=Booking-PL-kq4UG  VW3*_5_pEL8XQatgAS1353403003;ws=&gclid=CMahzsDB3KYCFUODDgodmC-a1A
Rezerwacje hoteli na stronie booking.com kartą kredytową natomiast płatność na miejscu w dniu wymeldowania. Paszporty zostają przez czas pobytu w recepcji dlatego warto mieć przy sobie ksero pierwszej strony ze zdjęciem i strony z wizą co może okazać się pomocne w przypadku zgubienia paszportu lub wynajęciu skutera. Oczywiście paszporty i ksero przewozić osobno .
Dla bardziej oszczędnych lub bardziej wymagających można spokojnie poświęcić kilka minut i znaleźć coś na miejscu. Ogromny wybór hoteli, hotelików i wszelkiego rodzaju najtańszych noclegowni zbiorowych. Najtańszy Hotel w jakim mieszkaliśmy w cenie 10$/za pokój okazał się wcale nie najgorszy, tak więc jeżeli ktoś niema większych wymagań może spokojnie zaoszczędzić tym bardziej że do hotelu wracamy przeważnie na szybkie spanie. Wszystkie pokoje z toaletą ciepłą wodą i bezprzewodowym netem.

Podsumowując jeśli ktoś ma ochotę na fajne wakacje, a nie zamierza przepłacać za obsługę krajowych biur podróży i leżeć plackiem na plaży to naprawdę gorąco polecam ten egzotyczny jeszcze kraj. Na wyjazd zabieramy mały najlepiej stary plecak, który należy wyrzucić i kupić w jego miejsce nowy jak największy, pozwalający zabrać do domu to wszystko co kupimy, a będzie tego na pewno bardzo dużo. Wybór plecaków najlepszych światowych firm przeogromny, a ceny jakże atrakcyjne od 5do 305$ w zależności od wielkości i jakości wykonania. Mówiąc ogólnie Wietnam to stolica wyrobów firmy Nord Face i różnego rodzaju sprzęt tzn: odzież, kurtki, plecaki, spodnie narciarskie, windstoppery i co kto chce może kupić za niewielkie pieniądze. Kurtki z Gore - Texu ze wszystkimi oryginalnymi metkami i przywieszkami w granicach 25-50$. Bardziej wyczynowe około 80$. Co do ubrań im mniej zabierzemy tym lepiej wszystko czeka na nas na miejscu.

Bardzo przydatna karta kredytowa i laptop. Dolary najlepiej wymienić bez pośpiechu po odpowiednio dobrym kursie aktualnie średnio 1$=20000 Dongów i za wszystko płacić w Dongach, ponieważ każdy przelicza dolara według uznania. Na przykład płacąc dolarami w sieci KFC 1$=17000 D. Najlepszy kurs trafił się na starym mieście w Hoi AN 1$=20.700 Dongów.

I na zakończenie opis techniczny zaplanowania wyprawy.
1. przewodnik. Mój akurat z National Geografik posiadający kilka map i tras zwiedzania, opis zabytków i sporo pomocnych informacji.
2. Szkic trasy i miejsca które chcielibyśmy zobaczyć możemy zrobić w całości w oparciu o stronę THE SINH TOURIST, która posiada mapkę z zaznaczonymi turystycznymi miastami, terminy i ceny przejazdów autobusowych i ceny wycieczek. Prosta przejrzysta stronka ze wszystkimi najważniejszymi informacjami wystarczającymi do przygotowania prostej wyprawy.
3. trochę czasu na poszperanie w Internecie i zebranie dodatkowych informacji na różnego rodzaju forach. Po prostu najlepsza kopalnia wiedzy.
4. Wyszukać hotele w pobliżu biur Sinh Tourist co ułatwia załatwienie przejazdów i wycieczek po Wietnamie. W praktyce wygląda to tak że autobusy przyjeżdżają pod biuro w danej miejscowości, wysiadamy i od razu idziemy do biura załatwić wycieczki na dzień następny, meldujemy się w pobliskim hotelu i to cała filozofia. Przejeżdżając z miasta do miasta przechodzimy parę metrów z plecakiem z hotelu pod biuro wsiadamy do autobusu wysiadamy pod biurem w innym mieście i tak w kółko. Bardzo proste a oszczędza dużo czasu i sił na maszerowanie z tobołami, których z czasem jest coraz więcej.

Z naszego planu wypadła trzy dniowa wyprawa do SAPY i trzydniowy rejs po zatoce Ha Long ze względu na pogodę. Zima to nienajlepszy okres do zwiedzania północnej części Wietnamu, o tej porze w górach jest bardzo zimno a widoczność niewielka więc decyzja po rozmowie z spotkanymi na lotnisku w HCM polakami , którzy wracali już do domu była taka a nie inna. Ha Long skróciliśmy do jednego dnia ale to zupełnie niema sensu, daleki dojazd 5 godzin w jedną stronę, krótki rejs po zatoce zwiedzenie jednej groty i wszech obecna mgła i chłód. Ogólnie żalu wielkiego nie mam bo zamierzam tu wrócić oczywiście w cieplejszym okresie i spędzić tydzień w górach ze cztery dni na Ha Long trochę poszwędać się po Hanoi i Sajgonie a resztę czasu poleżeć na Phu Quoc. Do Podróżowania po Wietnamie w zupełności wystarcza minimalna znajomość języka angielskiego.

WYDATKI

Przelot z Warszawy do Hanoi. PLL LOT przelot bezpośredni bilet drukowany 3.243PLN/osoba. Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki PLL LOT , przy odpowiednio wczesnej rezerwacji bilety w granicach 2.200 PLN.

Ubezpieczenie Signal Iduna 425,98 PLN/ 2 osoby.

Parking w pobliżu lotniska 26 dni. 215 PLN. Na lotnisko dowożą busem, a po powrocie odbierają. Dojazd około 10 minut.

Wizy turystyczne 200PLN/osoba.

Przeloty wewnętrzne . HANOI- HCM. 157$/2osoby.
HCM- HUE. 98$/2osoby.
DANANG- HANOI. 90$/2osoby
Wszystkie przeloty wewnętrzne tanimi liniami JETSTAR. Płatność kartą kredytową. Rezerwacja na stronie www.jetstar.com/gx/en/index.aspx 

Przejazdy autobusowe HCM - MUI NE 6$/osoba.
MUI NE – HCM 6$/osoba.
HUE – HOI AN 3$/osba.
www.thesinhtourist.vn/Tours.aspx 

Hotele średnio 20$ za pokój wyszukiwarka booking.com
www.booking.com/index.html?sid=cb1b44cfe6e85fa4d33adb51915b9e38 

Wycieczki
www.thesinhtourist.vn/Tours.aspx 
MEKONG- 2dni jedna noc 25$/osoba
MUI NE TOUR- 5$/osoba- wycieczka grupowa, prywatny jeep 40$. Wszystkie atrakcje w promieniu 15km. Przy dłuższym pobycie w Mui Ne można wynająć skuter około 10$ w zależności od umiejętności negocjacyjnych i zwiedzić spokojnie wszystko na własną rękę a po południu przejechać się do Phan Thiel zwiedzić miasto, port i pochodzić po markecie i targu.
PHAN THIET CITY TOUR- 80$- prywatny jeep. Jeep załatwiony w hotelu 30$ I tyle można dać bo odległość spora około godzinny jazdy w jedną stronę. Dodatkowo za wstęp i przejazd kolejką po 3$/osoba.
HUE-grobowce 8$/osoba + 10$/osoba na bilety.
HOI AN – MY SON - 7$/osoba + 3$/osoba wstęp autobus + łódka.
HA LONG – 20$/osoba. + 2$/osoba bilet do groty.
HANOI – Perfumowana Pagoda. 18$/osoba.

Bilety wstępu zakupione dodatkowo:
Teatr lalek na wodzie – 3$/osoba.
Danang – grota i pagody 1$/osoba.
Hoan Kiem – Pagoda 1$/2osoby.
Hoi An – 5 wybranych obiektów 5$/osoba.
Świątynia Literatury – 1$/2osoby.
Pałac Zjednoczenia – 3$/2osoby.

Hotele

HCM - Boss Hotel 28$ ze śniadaniem. Średni.
HCM – Viet Nghi 2 Hotel 22$ bez śniadania. Bardzo dobra lokalizacja i czysto.
Mui Ne- Hoang Kim 38$ ze śniadaniem. Bungalow 5metrów od basenu 20 metrów od morza. Drogo, ale tydzień można zaszaleć. Obsługa troszkę przymulona.
Hue - Original Binh Duong 1 Hotel. 10$ bez śniadania. Dobry.
Hoi An - Vinh Huy Hotel 18$ bez śniadania. Dobry nawet z basenem.
Hanoi – Diamond Hotel 16$ bez śniadania, bez ręczników, bez sprzątania, bez ciepłej wody. 2 dni udawali że naprawiają broiler. Ominąć szerokim łukiem. Po 2 dniach zmiana hotelu.
Hanoi – Legend Hotel. 25$ bez śniadania. Duży pokój z balkonem, czysty i z miłą obsługą. Polecam. www.hanoilegendhotel.com/ 

bojany61 dołączył
26.10.2009

bojany61 09:13 | 10.02.2011

Dzięki za tak wyczerpujący wpis ,chce lecieć w połowie kwietnia do Hanoi ,podoba mi się ta możliwość kupna sprzętu sportowego , czy zastanawiałeś się o wypadzie do Ankoru ? pięć dni wystarczy ?Chetnie pojezdziłbym na rowerze w Wietnamie ,pewnie nie będzie problemu , 20 dni chcę tam spędzic ,autobusem i pociągiem zamierzam się poruszać .Sapę chyba raczej na koniec zostawię , jak wystarczy czasu .

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:49 | 10.02.2011

Moim zdaniem Sapa to najfajniejsze miejsce w Wietnamie, do tego Ha Long, Hoi An plus grobowce wokół Hue. Nie zostawiaj więc Sapy na koniec. Najrozsądniej dostać się do Ankoru jest z Delty Mekongu jeżeli ją też masz w planie. Możesz popłynąć z Chau Doc do Phnom Penh, i dalej bus lub wodolot do Siem Reap. Razem 2 dni.
Zbyszek

Bolek brat Lolka dołączył
28.01.2011

Bolek brat Lolka 23:24 | 10.02.2011

Kolejność zwiedzania zależy wyłącznie od Ciebie i to jest najfajniejsze w planowaniu wyprawy. Według mnie na SAPĘ minimum trzy dni, HA LONG minimum dwa dni.
Kambodże zwiedzałem jakiś czas temu, ale jeśli nie jesteś zapalonym architektem to jeden dzień na ANGKOR wystarczy, pod warunkiem że będziesz tam na wschód słońca. Również proponuje w twoim przypadku połączyć to z MEKONGIEM, co potrwa minimum 3 dni. HUE i HOI AN oczywiście polecam i w miarę możliwości ze dwa dni relaksu na plaży w MUI NE. Jedyna rada zostaw sobie jeden dzień rezerwy i bądź w mieście z którego będziesz miał lot powrotny dzień wcześniej, zawsze coś niespodziewanego w drodze może wyskoczyć, a samolot czekał nie będzie. Wypożyczenie roweru na jeden dzień to dolar góra dwa i są dostępne w każdym hotelu.

bojany61 dołączył
26.10.2009

bojany61 00:04 | 15.02.2011

Zbyszku dzięki za radę ,Sapa będzie ważnym etapem w moich planach,mam zamiar jechać z żoną i dziećmi - dorosłe : ) , myślałem o przelocie z Sajgonu do Hanoi ,czy ten przelot tam na miejscu załatwiany musi być z dużym wyprzedzeniem ?Problem w tym ze nie wiem kiedy tam dotrę ,bo cala wycieczka nasza będzie na pracowniczych biletach LOT-u bez rezerwacji ,data wylotu z W-wy może ulec przesunięciu .Bogdan .

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 07:51 | 15.02.2011

Nie mam pojęcia, ja rezerwację dla naszej grupy (4 osoby) robiłem 2 tygodnie wcześniej. Lecieliśmy Vietnam Air Sajgon-Da Nang, było w porządku, koszt 90 zł. Poza tym czasami cena potrafi być coraz wyższa im bliżej terminu wylotu. Na zatokę Ha Long licz 2 dni, jechać tam na jeden dzień bez sensu, koniecznie z noclegiem na statku. Z Sinh Turist taka impreza kosztuje około 50 USD z kajakami. nie nastawiałbym się bardzo na zakup sprzętu sportowego, plecaki owszem tak. Najtaniej jest w Sajgonie. Rzeczy z jedwabiu w Hoi An. Zarezerwuj sobie wcześniej hotele w Hanoi i Sajgonie ponieważ może być z tym problem.
Pozdrawiam Zbyszek

bojany61 dołączył
26.10.2009

bojany61 02:08 | 18.02.2011

Program - plan wycieczki jest istotny a jednocześnie powinien być elastyczny bo sporo jest niewiadomych ,na pewno dobrze by bylo chociaż w jedną stronę ( Hanoi - Sajgon ) polecieć samolotem bo te 1700 km busem czy pociągiem to dwa dni straty , ale warto podróżować nimi wiem to po Indiach ,tam to dodatkowa atrakcja . : ) Pozdrawiam .Bogdan

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 17:13 | 27.02.2011

Myślę, że bez problemu kupisz bilety na kilka dni przed wylotem. Są dwie linie lotnicze w Wietnamie: Vietnam Airlines i tańsza Jetstar. Jednak im wcześniej, tym taniej. Ja za przelot z Sajgonu do Hanoi zapłaciłem ok. 60 dolarów (Jetstar). Jeśli zdecydujesz się skorzystać z ich usług Jetstar, to bądź przygotowany na różne historie. Lubią odwoływać loty, zmieniać godzinę wylotu, mieć porządne opóźnienie i informować o tym wszystkim dość późno.

Pozdrowienia,
krzysiek

bojany61 dołączył
26.10.2009

bojany61 17:01 | 01.03.2011

Dzięki Krzyśku,wybieram się w połowie kwietnia to do Sapy od razu czy zostawić na koniec podróży - koniec kwietnia i początek maja ?, myślę o pogodzie - w górach to ważne szczególnie , wizę chcę załatwić w W-wie , dają na miesiąc ?z datą wylotu ?Wciąż się martwię że o czymś ważnym zapomnę lub pominę jakieś ciekawe miejsce , ale tak zawsze jest przed dalekimi podróżami : ) Jeszcze jest trochę czasu .Pozdrawiam Bogdan .

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 18:06 | 01.03.2011

Ja z Wietnamu wróciłem niedawno. W Sapie trafił mi się jeden dzień słoneczny i ciepły. Myślę, że jak już będziesz tam na miejscu, to pogoda na północy będzie idealna. Tak więc jeśli chodzi o pogodę, to pewnie nie ma większego znaczenia, kiedy jechać. Zobaczysz na miejscu. Pamiętaj - o czym wspominali koledzy - że nie zaplanujesz niczego co do dnia i trzeba się liczyć z tym, że jeden, dwa dni na coś mogą wypaść. A Sapa to jednak w Wietnamie chyba najpiękniejsze miejsce w Wietnamie, choć zepsute przez turystykę. Wspominałeś o Kambodży, a tam już będzie cholernie ciepło. Tak jak i w ogóle na południu.

Wizę dostaniesz bez problemu na miesiąc. Ja miałem z datą wylotu. Jak planujesz Kambodżę, to oczywiście wielokrotną.

Pozdrawiam,
krzysiek

bojany61 dołączył
26.10.2009

bojany61 13:11 | 03.03.2011

Może zatrzymać się nie w Sapie tylko w jakimś miasteczku obok ?Żeby uniknąć natłoku turystów ,nie mam jeszcze przewodnika ,nie jestem pewien czy na pewno trafię na ksero w Wietnamie .LP chyba jest najlepszy .

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 06:00 | 04.03.2011

Zdecydowanie poza Sapą. Wygląda ona trochę jak Zakopane w sezonie. Jeśli masz na myśli takie ksero, jakie ja mam, to znajdziesz bez trudu w Hanoi czy Sajgonie. I pewnie LP jest najlepszy. Ja miałem przewodnik z National Geographic - choć ciekawy, to jednak prawie całkowicie bezużyteczny.

pozdrowienia,
krzysiek

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 07:06 | 04.03.2011

Witam
dolar to nei 15000 ale juz prawie 21000. Na czarnym rynku lepszy kurs.
Ja bym na jetstara nie stawial, bo za czesto odowluja loty. VNA jest drozsze, ale pewne!
Wycieczka do HA LONG za 20$ to podejrzanie tanio...
W zeszlym tygodniu cena diesla poszla w gore prawie 25%, wiec i ceny transporty...

sport dołączył
03.02.2011

sport 12:39 | 08.03.2011

Witam
Czyli proponujecie walute z dolarów na dongi wymienić w Wietnamie?

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 06:05 | 09.03.2011

Tak i najlepiej u jubilera/kantorze. Lepszy kurs niz w banku

bojany61 dołączył
26.10.2009

bojany61 20:17 | 22.03.2011

Ile trwa załatwianie wizy w ambasadzie Wietnamu w W-wie ??Dzień czy dłużej ??Czy są jednorazowe i wielorazowego przekroczenia granicy ??Cena około 200 zł Czy jakieś lekarstwa radzicie zabrać ??Coś na żołądek ?Chyba jednak przewodnik kupię w Warszawie - LP .Dzięki i pozdrawiam .Bogdan

darek1976 dołączył
25.08.2010

darek1976 23:41 | 22.03.2011

Bojany61, zdaj sie na "polviet" , promesa szybko i w sumie taniej niz w ambasadzie, polecam

bojany61 dołączył
26.10.2009

bojany61 21:42 | 25.03.2011

Jaka duża różnica między ambasadą a polviet , 100zł na wizie miesięcznej wielokrotnego przejścia na korzyść polviet ,czy korzystałeś z tej możliwości ?? Polviet chce w dolarach ale jaki kurs trzeba przeliczyć i mam sam to zrobić ??Na cztery osoby to dużo bym zaoszczędził , ale boję się czy to pewny sposób ,jakiś podatek w dolarach płaci się na lotnisku w Hanoi ??? Na stronie polviet zastrzegają się że nie odpowiadają za błędy ambasady . Jednak są w stanie skorygować pewne błędy . Może ktoś to załatwiał i nie widzi w tym problemu .Napiszci coś na ten temat .proszę .

Olita dołączył
19.12.2010

Olita 15:39 | 23.03.2011

ja dostalam od reki , musialam jedynie poczekac 20 min
ja w apteczce mam zawsze Mugge - preparat na komary, cos przeciwbolowego i wegiel
juz sie odzwyczailam od wozenia lekarstw i jak na razie sie udaje

danielhcm dołączył
16.06.2011

danielhcm 10:23 | 16.06.2011

oszaleliście? ale naciagane zdzierstwo, to jest oplaca za kod (notabene darmowy, mozliwy do otrzymania automatycznie i do tego darmo na stronie urzedu imigracyjnego, za wize(pieczatka jest platna!!!!) wielokrotnego wjazdu dodaj sobie 50USD NA LOTNISKU od osoby (jak nie zaplacisz, to cie cofna do kraju) tak wiec NIE OSZCZEDZASZ - MASZ WIZE=MASZ WJAZD, nie masz wizy w paszporcie = WSZYSTKO SIE MOZE ZDARZYC

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 07:23 | 25.03.2011

W Wietnamie w zwiazku z brakiem USD policja zaczela lapac (na razie tylko Wietnamczykow) osoby wymieniajace pieniadze w kantorach! W HN w kantorach juz nie chca wymieniac USD, w Sajgonie jeszcze mozna wymienic, ale roznica jest bardzo mala (okolo 300 dongow na 1USD)

bojany61 dołączył
26.10.2009

bojany61 11:49 | 28.03.2011

Czy ktoś korzystał z wizy załatwianej przez polviet ???Jest to pewne ??Zdumiewające że taniej niż w ambasadzie .pozdrawiam .

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 13:54 | 28.03.2011

Tak, ja korzystałem. Wszystko w jak największym porządku. Ale czy taniej to nie wiem, ale z pewnością wygodniejsze i łatwiejsze niż jechać do Warszawy (jeśli ktoś tam nie mieszka).

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 04:25 | 18.06.2011

Aha, plażę w Mui Ne zamienił bym na Nha Trang, Quy Nhon ewentualnie Da Nang. Czyściej, taniej, ładniejsze plaże i mniej ludzi (szczególnie w Quy Nhon)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl