Forum dyskusyjne

Sri Lanka szczepienia

kategoria podróże po świecie

aga.s. dołączył
27.01.2011

aga.s. 21:37 | 29.01.2011

witam.za tydzien(dokladnie 09.02)jade na wycieczke objazdowa z Itaki(Herbaciane Tygrysy).nie jest to wypad indywidualny(na" hard core" jak ja to nazywam)wiec nie wiem czy sie szczepic czy olac.no i czy brac tabsy na Malarie.bardzo prosze o Wasze opinie(oczywiscie do Instytutu chorob tropikalnych tez sie wybieram ale chce znac Wasze zdanie.pozdrawiam wszystkich podroznikow:)

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 21:53 | 30.01.2011

byłam na SriLance na tzw. hard corze ;) i w porze deszczowej. Podróżowałam po kraju... Szczepienia nie były mi potrzebne :) pozdrawiam i życzę udanych herbacianych wrażeń :) herbata ceylońska jest idealna!!

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:32 | 30.01.2011

Wyjazdy na własną rękę to nie żaden hard core tylko zorganizowana i przemyślana impreza na własną rękę bez pośrednictwa biura podrózy i ich prowizji (co najmniej 30% kosztów) z programem jaki sobie wymyślisz i wymarzysz. A co do malarii na Cejlonie to równie dobrze możesz wpaść pod samochód w Polsce, prawdopodobieństwo podobne. Najlepiej kup sobie repelent z DEET i psikaj się nim wieczorem. Jak chcesz wydac parę groszy za wizytę u doktora to Twój wybór (dobre samopoczucie najważniejsze), ale nie powie Ci nic mądrego. Jeżeli chcesz brać malarone (lepszy niż lariam) i wydać około 300 zł też nikt Ci nie zabroni, tylko po co. Pamiętaj, że ŻADEN antymalaryk nie gwarantuje Ci niezachowania na malarię, a leczenie polega na wzięciu jego większej dawki, natomiast za jego branie wątroba Cię nie polubi.
Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:32 | 30.01.2011

Wyjazdy na własną rękę to nie żaden hard core tylko zorganizowana i przemyślana impreza na własną rękę bez pośrednictwa biura podrózy i ich prowizji (co najmniej 30% kosztów) z programem jaki sobie wymyślisz i wymarzysz. A co do malarii na Cejlonie to równie dobrze możesz wpaść pod samochód w Polsce, prawdopodobieństwo podobne. Najlepiej kup sobie repelent z DEET i psikaj się nim wieczorem. Jak chcesz wydac parę groszy za wizytę u doktora to Twój wybór (dobre samopoczucie najważniejsze), ale nie powie Ci nic mądrego. Jeżeli chcesz brać malarone (lepszy niż lariam) i wydać około 300 zł też nikt Ci nie zabroni, tylko po co. Pamiętaj, że ŻADEN antymalaryk nie gwarantuje Ci niezachowania na malarię, a leczenie polega na wzięciu jego większej dawki, natomiast za jego branie wątroba Cię nie polubi.
Zbyszek

aga.s. dołączył
27.01.2011

aga.s. 07:21 | 31.01.2011

Zbyniu ja "hard core"mowie sobie wlasnie na takie przemyslane wyjazdy(to taka nazwa wymyslona przeze mnie i moja przyjaciolke na studiach)i wcale nie chodzi mi o jezdzenie bez przemyslunku.ja tez chetnie pojechalabym na "hard core"i nie placila prowizji dla biura ale sama sie jeszcze boje:(
dzieki za odpowiedzi.nie jade do konowala:)kupie repelent i finito:)pozdrawiam serdecznie.AGA

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:16 | 31.01.2011

Żeby było śmieszniej to byłem na tej imprezie 3 lata temu za śmieszne pieniądze w miesiącu kwietniu (nie miałem czasu sobie sam zorganizować). Komarów nie było. Polecam chłopców z plaży, którzy zorganizowali nam wyjazd do Galle i w okolice z pływaniem łódką i oglądaniem fishermanów. Nie wykupuj opcji all inclusive, szkoda pieniędzy. Niezła i tania langusta w knajpkach przy plaży.
Pozdrawiam i życzę mmiłych wrażeń.
Zbyszek

aga.s. dołączył
27.01.2011

aga.s. 14:56 | 31.01.2011

dziekuje bardzo za cenne wskazowki.jak bedziesz mial cos jeszcze do podpowiedzenia to bede bardzo wdzieczna...ja juz wycieczke wykupilam(tez chyba niedrogo)i mam HB:)
pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl