Forum dyskusyjne

Bali porady

kategoria podróże po świecie

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 16:17 | 30.01.2011

Mam pytanie ile jest kilometrow z Densparu do Candidasy i czy zeczywiscie jest to dobre miejsce wypadowe na zwiedzanie. Jak ksztaltuja sie tam ceny jakiegos hostelu i ktory polecacie no i jak w ogole z dostepnascia miesc noclegowych.

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 20:43 | 30.01.2011

A Ty nie masz internetu i google żeby sprawdzić sobie odp. na proste pytanie ile jest km z Denpasar do Candidasy???
Na Bali raczej nie ma hosteli, tym bardziej w Candidasie. A czy to dobre miejsce na zwiedzanie to zależy co chcesz zwiedzać? Bali to mała wyspa.

Ivonne dołączył
28.05.2012

Ivonne 12:11 | 01.06.2012

to będzie jakieś 2 h jazdy samochodem :)

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 14:30 | 02.06.2012

Zamiast Candidasy polecam Padangbai, jakieś 20-30 km wcześniej. Candidasa to nie miejscowość, lecz ciąg hoteli i restauracji rozciągniętych przy drodze wzdłuż wybrzeża. Plaże są wąskie i średnio atrakcyjne. Tymczasem Padangbai to ciche miasteczko trochę jak z bajki. Wciśnięte w zatokę pomiędzy wzgórzami, z dwoma małymi i kameralnymi plażami z białym piaskiem i rafą. Do plaż jest z cetrum miasteczka mniej niż 10 min spacerkiem - położone są za wzgórzami po obu stronach zatoki. Można spotkać żółwie morskie pływające tuż przy brzegu.
W Padangbai jest port z którego pływają promy m.in. na Lombok, wyspy Gili, Nusa Penida. Jeśli chodzi o punkt wypadowy to świetne miejsce. Spędziłem tam 5 dni i zjeździłem stamtąd pół wyspy. Polecam wynajęcie skutera - 50 000 IDR (ok. 20 zł) za dzień. Benzyna na całej wyspie kosztuje ok. 1,70 zł za litr, przy spalaniu 2l/100 km wniosek jest prosty - nie ma tańszego trasnportu na Bali (oprócz roweru). Trzeba mieć tylko międzynarodowe prawo jazdy - sprawdzają. Koszt - 30 zł i klilka dni oczekiwania.
Co do nocelgów w Padangbai - wystarczy przejść się główną aleją przy morzu i znajdziesz kilkanaście hoteli o przyzwoitym standardzie. Ja za pokój z podwójnym łóżkiem i łazienką płaciłem po krótkim targu 100 000 IDR (ok. 40 zł). Do morza z pokoju miałem 20-30 kroków. Oprócz tego jest się gdzie rozerwać - jest kilka małych i kameralnych barów z muzyką na żywo - całkiem niezłą, w których oprócz kilku turystów bawią się miejscowi. Zwłaszcza polecam Babilon Bar. W Candidasie raczej o to trudno, bo to głównie tylko hotele i restauracje pozbawione życia innego niż turystyczne.
Padangbai pomimo portu kilkunastu hoteli, wielu restauracyjek i barów pozostaje cichym miejscem. Większość ludzi zatrzymuje się tam na 1 noc w drodze na Lombok, a warto zostać tam zdecydowanie dłużej. Zdecydowanie doradzam zatrzymać się tam a nie w Candidasie. Polecam Google Earth i widoki z satelity + liczne zdjęcia, które mogą cię przekonać do miejsca. Można też znaleźć jakieś informacje w Wikitravel.
Jeśli potrzebujesz jeszcze jakichś informacji pisz - byłem tam w marcu, więc całkiem niedawno.

Marcel__26 dołączył
05.10.2008

Marcel__26 11:13 | 20.06.2012

Witam Przemku,
Napisz mi prosze czy byles moze na Komodo, i czy orientujesz sie w kosztach podrozy ewentualnie noclegow na Komodo. POZDRAWIAM.

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 09:24 | 21.06.2012

Witam,

Niestety na Komodo nie byłem także nic nie pomogę w tej kwestii. Pozdrawiam,
Przemek

AdamNitka dołączył
13.07.2011

AdamNitka 05:16 | 27.06.2012

Cześć,

na Komodo najprościej dostać się przez Labuan Bajo (miasteczko portowe na Flores) latają tam samoloty z Bali. Lot obsługuje m.in linia Lion Air. Potem w Labuan Bajo trzeba wynając łódkę płynącą na Komodo lub Rinca (Park Narodowy Komodo). Cena pakietu trzydniowego z Bali na Komodo z przelotami,łodką, noclegami kosztuje 510 USD/osobę. Możesz próbować też załatwić wszystko sam.
pozdrawiam,
Adam

Zobaczbali.pl

Ivonne dołączył
28.05.2012

Ivonne 11:50 | 11.07.2012

ciekawe artykuly nt. bali zanjduja się na www.slubnabali.blogspot.com/#!http://slubnabali.blogspot.com/20  12/07/bali-poudnie-vs-wschod.html

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl