Forum dyskusyjne

stopem przez stany chicago-kansas-arizona lub kolorado-california

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

bzim dołączył
25.12.2007

bzim 20:13 | 31.01.2011

mam pytanie:czy jazda stopem jest wogle mozliwa w stanach?jesli tak to ktorych jest a w ktorych jest zabroniona?mam na mysli raczej pytanie sie ludzi na stacjach lub przy motelach niz stanie na drodze...mam jakis tydzien zeby pokonac trase do californi.czy jest warte cos zobaczenia po drodze?moge jechac kansas-kolorado zamiast arizona.pozdrawiam.bzim.

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 09:34 | 01.02.2011

W USA autostop nie jest praktykowany. Przejechałem kilkadziesiąt tysięcy mil i jako autostopowiczów widziałem tylko biednych, nieposiadających samochodu indian i czasami starszych zarośniętych białych z całym dobytkiem w tobołku. Natomiast nie istnieje tam autostop turystyczny. Możesz spróbować, ale jest to trudne i niebezpieczne.

bzim dołączył
25.12.2007

bzim 09:56 | 01.02.2011

dziek viajero:).a czy jest jakakolwiek opcja wypozyczenia auta bez karty kredytowej albo np kupic jakies b tanie auto i je po prostu zostawic?

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 12:51 | 01.02.2011

Kupić można, jak ktoś potrzebuje auta na kilka miesięcy, bo zakup i formalności też zajmują trochę czasu. Wypożyczyć bez karty też można, ale tylko w małych lokalnych wypożyczalniach. I trzeba mieć kieszenie wypchane dolarami, bo kaucja jest w tym przypadku duża. W ogóle człowiek bez karty jest podejrzany, w niektórych hotelach karta jest wymagana nawet jeśli nocleg jest z góry opłacony. A po co chcesz sobie na siłę utrudniać życie? Banki teraz na siłę wpychają karty kredytowe. Karta musi być tylko z paskiem magnetycznym i wypukłymi napisami. Ja podczas podróży do USA używam przedpłaconej karty Visa z kontem w dolarach. Przed podróżą wystarczy kupić w kantorze dolary, wpłacić na konto i odpadają wszelkie przeliczenia kursów w banku, to najtańszy sposób.

sysio dołączył
26.05.2011

sysio 18:05 | 31.05.2011

Jestem zainteresowany wycieczką do USA na dłuższy okres, z przemieszczaniem się wynajętym samochodem i samolotem od wschodu do zachodu Stanów lub odwrotnie. Jestem emerytem, mam 77 tat, wykształcenie wyższe (studiowałem we Wrocławiu) W ubiegłym roku z kolega przez 2 miesiące podróżowaliśmy po Madagaskarze i Mauritiusie. Samodzielnie, lub z biurem podróży zwiedziłem Europę, kraje arabskie, Syberię, Kubę, Meksyk, Indie, Chiny, Tajlandię, Wietnam, Kambodżę, Indonezję, Malezję, Singapur, 2 miesiące w Australii.. W najbliższym planie mam zamiar zwiedzić USA, Amerykę Środkową, Amerykę Południową. Proszę o kontakt. tel 604058906 lub sysio7@op.pl . Jeżeli mój wiek nie jest przwszkodą, to proszę dać znać.

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 19:43 | 31.05.2011

Podróżowałem przez USA w latach 1999 – 2006 (w sumie ponad 5 miesięcy). Podobnie jak viajero,mk przejechałem tysiące mil i tylko na terenie rezerwatów indiańskich spotkałem kilka osób próbujących autostopu. W ostatnich latach w większości stanów autostop jest prawnie zabroniony, wyjątek stanowią (a może to już przeszłość?) Hawaje i Alaska i tam autostop idzie jako-tako. Sam próbowałem autostopu, na głównym obszarze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, ale nie ujechałem ani jednej mili. Proponuję zerknąć na stronę autodriveaway.com – z tej możliwości korzystałem.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl