Forum dyskusyjne

Otty Munnar okolice

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

jacek_w dołączył
18.07.2008

jacek_w 16:20 | 02.02.2011

Witam
bede niebawem w Mysore, stamtad zamierzam podbijac do Otty i Munnaru - ale po drodze chcialbym sie tez przejechac tym malym pociazkiem z Otty do ...wlasnie tej drugiej miejscowosci. Jechal ktos ta kolejka? Z tego co podaje LP to preferowany kierunek jest odwrotny - do Otty, i przejazdzka trwa ok. 5h, a jak jest w druga strone?

I drugie pytanie - jesli w Munnarze zamierzam spedzic kilka dni to czy Otty oferuje podobne 'atrakcje' - tzn. gorski klimat, parki krajobrazowe i opcja objezdzanie skuterem okolicy?

szkieuko dołączył
27.07.2008

szkieuko 18:35 | 02.02.2011

...a w drugą stronę na pewno nie szybciej;-) Przyznam, że nic mnie nie zawiodło w Indiach tak jak Ooty. Być może trekking w okolicy (a to nie jest nań najlepsza pora) jest ok, ale samo miasto dramatyczne. Kolejką jechałam właśnie "do", a nie "z". Gdybym miała jechać jeszcze raz od razu po dojechaniu kolejką złapałabym autobus do Mysore czy gdziekolwiek. Ale za to można sobie odbić w Munnar, choć samo miasteczko średnie, ale za to imponująca widokowo i spacerowo okolica.

jacek_w dołączył
18.07.2008

jacek_w 16:35 | 03.02.2011

A co jest teraz nie tak z pora na gory?

szkieuko dołączył
27.07.2008

szkieuko 17:24 | 03.02.2011

Ooty leży znacznie wyżej niż Munnar - 2240 m npm, a w nocy mogą być przymrozki. Ale jeśli nie pada, to może i ok. Ja byłam w listopadzie i Ooty tonęło w chmurach.

jacek_w dołączył
18.07.2008

jacek_w 15:05 | 04.02.2011

Wczoraj bylo tam w nocy 16, wiec moze nie umarzne? ;)

Poza tym, czy jest jakies inne sensowne miasto do zatrzymania sie na 3-4 dni pomiedzy Mysore a Cochin (oprocz Munnaru, Ooty - czyli w tym rejonie)?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl