Forum dyskusyjne

Uratujmy razem Polkę z więzienia w Turcji - petycja

kategoria podróże po świecie

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 19:01 | 02.02.2011

Witam
Kochani pewnie znacie już losy naszego rodaka Michała Pauli / uwolniony z wiezienia Bangwang w Bangkoku / sporo jest o tym na forach np www.travelbit.pl  / , i dzięki Bogu wszystko szczęśliwie się skończyło .
Michał bardzo chciałby teraz pomóc innym rodakom w podobnych sytuacjach . I tak właśnie się dzieje
Zgłosiła się do niego mama pewnej młodej dziewczyny która od kwietnia 2010 odbywa areszt w więzieniu w Turcji / a więc pewnie wielu z nas domyśla się jakie tam panują warunki itd.. /
Bardzo Was proszę nie wystawiajmy tutaj sądów o niej nie o to tutaj chodzi , to nie do nas należy wystarczy tylko podpisać tę petycję , a dołożysz cegiełkę do wolności tej młodej naiwnej dziewczyny .
To tylko 1 min a może znaczyć tak wiele .
Chociaż w taki sposób możemy pomóc jej i jej zrozpaczonej matce .

A może po prostu ktoś z Was ją tam odwiedzi było by miło .

nie znam na razie więcej szczegółów jak będę wiedział oczywiście poinformuje Was

to treść petycji :

"Zwracamy się z prośbą o zainteresowanie sprawą i pomoc dyplomatyczną dla 21-letniej Sabiny, czekającej na wyrok
w tureckim więzieniu Bakirkoy Kadin Kapali.

23 kwietnia 2010 roku na tureckim lotnisku w Istambule została zatrzymana 21 letnia SABINA URYGA, wracająca z
10 dniowej wycieczki do Turcji, studentka 1-go roku GWSP. Od roku jest przetrzymywana bez wyroku w tureckim
więzieniu. Została oskarżona o posiadanie substancji odurzających. Tuż przed wylotem do Polski odkryła, że jej
walizka jest zepsuta. Tureccy znajomi jej kolegi pożyczyli Sabinie torbę podróżną, jak się później okazało z
zaszytymi w środku narkotykami. Sabina trafiła do jednego z tureckich więzień, które słyną z ciężkich warunków.
Prokurator żąda 15 lat kary pozbawienia wolności. Matka Sabiny od miesięcy walczy o wyjaśnienie sprawy. Przez
cały ten czas pozwolono jej tylko raz przez pół godziny zobaczyć się z córką. Obie przeżywają dramat.

Opieramy się na informacjach otrzymanych z listów od matki Sabiny i jej przyjaciół.
Niezależnie od oceny sytuacji, apelujemy o dopilnowanie sprawiedliwości przez polskiego konsula wobec polskiej
obywatelki. Tureckie więzienia słyną z brutalności, samotna, młoda dziewczyna bez takiej pomocy nie ma szans.
Prosimy polskie władze o interwencje i pomoc w jej sprawie.

Z góry dziękujemy za zainteresowanie się i podjęcie interwencji w sprawie Sabiny Urygi. "

tu można podpisać petycję :

www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6496 

wszystkich proszę także o przekazywanie tej petycji innym znajomym
na różnych forach itd

Dzięki Wielkie wierzę w Was !!

Pozdrawiam
neronek

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 22:11 | 02.02.2011

slyszalem ze wiezienia w muzulmanskich krajach to cos okropnego;/ ciemno, zimno, niebezpiecznie.

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 08:13 | 03.02.2011

straszne i dlatego to takie ważne aby jej pomóc !
pozdrawiam
neronek

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 21:03 | 03.02.2011

Współczuję matce tej młodej przemytniczki, ale jeszcze bardziej współczuję matkom ofiar narkomanii. Matkom tych, którzy przedawkowali i już ich nie ma wśród nas. Jakoś trudno mi współczuć przemytnikom, współsprawcom wielu bezsensownych śmierci. Zanim ktoś popełni przestępstwo w jakimś kraju, powinien się zorientować jakie warunki panują w tamtejszych więzieniach. Nawet jak posiedzi kilkanaście lat, to kiedyś wyjdzie na wolność, a wielu innych, do których śmierci się przyczyniła, nikt już nie wskrzesi.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 23:10 | 03.02.2011

Andine63 aby zabierac glos, trzeba zaznajomic sie z tematem,
Sabina zostala wrobiona, po przez swoja ufnosc i naiwnosc.
Nie pisz jak nie masz pojecia o czym piszesz.

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 00:51 | 04.02.2011

A czy ty Zulla byłaś tam z nią przez cały pobyt 24 godziny na dobę i cały czas patrzyłaś jej na ręce? Skąd to wszystko wiesz? Jeśli tam byłaś, to dlaczego jej nie powiedziałaś, że podstawową zasadą jest nie przyjmowanie niczego do przewozu przez granicę, szczególnie w takich krajach. A co innego może powiedzieć przemytnik? Powie: dobrze, że mnie złapaliście, jestem okropnym przemytnikiem, siejącym śmierć? Każdy mówi, że to nie jego narkotyki, że zostały mu podrzucone. Czy bossowie tego interesu tak by ryzykowali podrzucając narkotyki nieznanym turystom i co dalej, jak by je potem odzyskiwali? Jeśli nawet tak było, bardzo trudno to udowodnić. Być może miała pecha, była nieostrożna, jeden przez nieostrożność wpadnie pod samochód, inny wyląduje w więzieniu. Takie życie.

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 00:54 | 04.02.2011

Poza tym nie podoba mi się tytuł: Uratujmy razem Polkę z więzienia w Turcji.
To tak jakby np w Szwecji ktoś przeprowadził akcję: Uratujmy razem Szweda z więzienia w Polsce, bo w Polsce warunki w więzieniach są gorsze od szwedzkich.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 01:24 | 04.02.2011

Kobieto ja wierze ze jest tak jak ona mowi, i jej matka. Przeczytaj jeszcze raz pierwszy watek Neronka a dowiesz sie jak bylo, a jak wejdziesz na goole wcisniejsz jej imie i nazwisko dowiesz sie wiecej. Na swiecie jest setki/tysiace osob nie winnie wsadzonych do wiezenia za podrzucane dragi. Jako podroznik powiinas o tym wiedziec jak latwo mozna byc wrobionym. Jesli tego nie wiesz podroznik z ciebie zadny, od tak siedzisz na forum dla zabawy. polecam tez travelbit tam wiest wiecej na ten temat i temat Polaka skazanego w Bangoku, ktory jest juz na wolnosci i Polsce.
Nie zucaj kamieniem, bo nie wiesz kiedy ty bedzeisz potrzebowac pomocy.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 01:27 | 04.02.2011

Po za tym widze ze masz straszna znieczulice, a fuj z takimi ludzmi, a fuj.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 01:27 | 04.02.2011

Po za tym widze ze masz straszna znieczulice, a fuj z takimi ludzmi, a fuj.

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 08:17 | 04.02.2011

Do Andin 63
Wiesz co to jest miłosierdzie ?
Jak tak to powinnaś wiedzieć że Miłosierdzie koleżanko jest zawsze przed sprawiedliwością . Tak więc zostaw te twoje sądy na potem .
pozdrawiam
neronek

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 10:20 | 04.02.2011

Neronku i Zullo. Nie miałem ani nie mam zamiaru mieć operacji zmiany płci, więc nie wmawiajcie mi, że jestem kobietą. Czy wiecie, że to jest forum? Na forum się dyskutuje, a z tonu waszych wypowiedzi wynika, że jesteście jedynymi depozytariuszami prawdy. Jeśli ktoś ma inne zdanie niż wy to w żadnym wypadku nie może mieć racji i w ogóle nie dopuszczacie możliwości dyskusji. Napisałaś Zullo, że wierzysz tej dziewczynie i jej matce. Gdyby jedynym dowodem niewinności było oświadczenie podejrzanego i jego matki, to należałoby zburzyć wszystkie więzienia na świecie. Nie byłoby winnych. Ale gdyby wszystkich wypuścić z więzień, byłoby bardziej czy mniej bezpiecznie? Taki scenariusz jak ten ciągle się powtarza. Jeśli w "dzikim" kraju zostaje aresztowana młoda. ładna, biała dziewczyna, to należy ją jak najszybciej uwolnić. Bo przecież młoda. ładna, biała dziewczyna nie może popełnić tak ciężkiego przestępstwa. Przestępca powinien być brzydki, zarośnięty, śmierdzący, powinien krzywo patrzeć i w ogóle to powinien być innej rasy. Nie trzeba pisać petycji, bo konsulowie zajmują się takimi sprawami na co dzień i sami wiedzą co mogą zrobić a czego nie. Jedyne rozwiązanie to w takiej sytuacji to kasa: kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy dolarów i odpowiednie dojścia do odpowiednich urzędników. Ale to trzeba robić po cichu, bo nagłośnienie może tylko zaszkodzić. Tylko pomyślcie "podróżnicy", za te kilkaset tysięcy dolarów można albo polepszyć życie jednej osoby, albo uratować życie wielu tysiącom ludzi. Przecież co kilka sekund ktoś umiera tylko i wyłącznie z powodu głodu.

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 11:06 | 04.02.2011

Mój głos w temacie : ten wątek uważam za zupełne nieporozumienie . Osoba przyłapana na przemycie nie miała nic wspólnego z tym forum , jak było naprawdę nikt z nas nie wie więc zajmowanie jednoznacznego stanowiska w sprawie może świadczyć tylko o braku rozsądku. Argument, ja jej wierzę , ( ........choć jej nie znam ) to więcej niż dziecinada.
Raczej odbieram to jako oznakę potrzeby emocjonalnego zaangażowania się w coś....
Empatia jest pożądaną cechą , ale jeszcze cenniejsza jest umiejętność bycia asertywnym.
Nie wiem jak było , kto zawinił, ale mam odwagę powiedzieć, że wątek zupełnie nie na miejscu . Nie ten adres.

szkot dołączył
01.06.2006

szkot 11:27 | 04.02.2011

A ja się pod tą petycją podpisałem. Nie będę dociekał czy dziewczyna jest winna czy nie. Tylko ona wie tak naprawdę jak to się stało, że w jej walizce były narkotyki. Ja wiem tylko tyle, że w wielu krajach bardzo łatwo można paść ofiarą i mi też może się to przydarzyć. Wiem też, że w wielu krajach kara za posiadanie narkotyków jest niewspółmiernie wysoka (w mojej ocenie) do popełnionego czynu. Jeśli dziewczyna zasługuje na karę, to już to co do tej pory przeszła na pewno wystarczy.

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 11:33 | 04.02.2011

i adres i miejsce tutaj jest jak najbardziej trafne , powiem więcej każde miejsce z taką petycja jest ważne , nie wnikam w jej winę bo to nie do mnie i również nie do ciebie należy .

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 12:47 | 04.02.2011

Dobrze, że coraz więcej osób włącza się do dyskusji. Uważam, że miejsce na ten temat jest dobre, nie tyle ze względu na tę biedną dziewczynę, ale może część czytających to uświadomi sobie jakie niebezpieczeństwa czyhają na naiwnych. Są zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać. Żadnego grzecznościowego przewożenia przesyłek, żadnego wypożyczania walizek od nieznajomych. Ludzie nieświadomie przemycający narkotyki muszą być tak samo karani jak i ci robiący to z premedytacją, bo inaczej wszyscy by się tak tłumaczyli (i tak wszyscy się tak samo tłumaczą, że nic nie wiedzieli co przewożą) i dopiero wtedy byśmy mieli narkotyki na każdym rogu ulicy, dostępne na każdą kieszeń.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 14:12 | 04.02.2011

Andin 63, 63 to twoj rocznik tak? Jesli tak to kawal zycia masz juz za soba i pewnie mozesz i miec dzieci w wieku tej mlodziutkiej dziewczyny. Doswiadczenie zyciowe idzie wraz z wiekiem, a doswiadcenie podroznicze zdobywa sie wraz z czestymi podrozami.
Czy ty w wielku 21 lat wiedziales to co wiesz teraz?
Troche dystansu do siebie i innych. Nie kazdy jest przemytnikiem, zlodziejem, oszustem, i cwaniakiem.
Obys nigdy nie wpadl w podobne tarapaty.

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 14:33 | 04.02.2011

Droga Zullo. Gdyby ktoś z mojej rodziny miał takie kłopoty, myślę że reagowałbym tak samo jak ty i matka tej dziewczyny i broniłbym jej imienia za wszelką cenę, bez względu na okoliczności: winna czy niewinna. Ale to nie moja rodzina i dlatego mogę patrzeć na tę sytuację trzeźwo i obiektywnie. Jak już pisałem nagłośnienie tej sprawy może pomóc innym i przestrzec przed wpadnięciem w podobne kłopoty, ale taka petycja sama w sobie nie ma sensu. Konsul i tak nie zrobi nic więcej niż może. Znane są przypadki skazania Europejczyków za przemyt na karę śmierci i wykonanie tej kary, choć w sprawie tych skazanych wstawiali się osobiście prezydenci i premierzy innych krajów i nic nie wskórali. Tym bardziej zwykli anonimowi internauci.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 14:52 | 04.02.2011

Oj nie masz racji w tym co piszesz. Poski Rzad nie zrobil komplentnie nic w sprawie tej dziewczyny, to jest ich psi obowiazek. Dziewczynie grozi 15 lat wiezienia bez procesu, od tak sobie.Na calym swiecie kraje bronia swoich obywateli wyciagajac ich z najgorszych sytuacji. Ekstradycja i uczciwy proces w swoim kraju.
Petycja jest do polskiego rzadu., Nie robmy nic nie bedzie nic. typowo polskie pojecie.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 14:52 | 04.02.2011

Oj nie masz racji w tym co piszesz. Poski Rzad nie zrobil komplentnie nic w sprawie tej dziewczyny, to jest ich psi obowiazek. Dziewczynie grozi 15 lat wiezienia bez procesu, od tak sobie.Na calym swiecie kraje bronia swoich obywateli wyciagajac ich z najgorszych sytuacji. Ekstradycja i uczciwy proces w swoim kraju.
Petycja jest do polskiego rzadu., Nie robmy nic nie bedzie nic. typowo polskie pojecie.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 14:57 | 04.02.2011

Absolutnie nie jestem zadna rodzina tej dziewczyny.Nie znam jejani jej rodziny. Jestem czlowiek o duzym sercu, kobieta, matka i podroznikiem w szerokim tego pojeciu. Wiele widzialam, wiele przezylam dlatego NIE potrafie zrozumiec takich ludzi jak Ty, ktorzy podchodza do nieszczecia innych czy te pomocy w tak wyrachowany, wykalkulowany i zimny sposob.

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 15:31 | 04.02.2011

i fajnie że możemy normalnie ze sobą rozmawiać :]
chciałbym tylko zaznaczyć że dziewczyna ta siedzi w więzieniu już prawie rok a tylko raz na pół godziny mogła widzieć się ze swoją matką , a więc co na to MSZ ??
Chyba większość z nas wie z książek filmów itd .. jakie panują warunki w więzieniach Turcji Tajlandii czy Ameryki środkowej ,
Wiem OK być jest winna ale to teraz nie jest ważne !
Pozdrawiam
neronek

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 17:58 | 04.02.2011

Oglądałem sporo filmowych relacji o Polakach w więzieniach w krajach trzeciego świata. Interesuję się tą tematyką i wiem jakie panują tam warunki. Ale wciąganie do tego polskiego MSZ jest nieporozumieniem. Na całym świecie obowiązuje zasada, że popełniający przestępstwo podlega jurysdykcji miejscowych władz. MSZ mógłby interweniować gdyby wobec niej zastosowano tortury, alby była traktowana w więzieniu gorzej niż miejscowi obywatele. Ale jeśli jest traktowana jak inni i w zgodzie z miejscowym prawem, polskie władze nie mają nic do tego . Wyobraź sobie sytuację, że do polskiego więzienia trafia obywatel bardzo bogatego kraju i władze tego kraju interweniują i domagają się od polskich władz specjalnych warunków dla tego więźnia: cela pojedyncza 30 m2, miękka kanapa, fotel, telewizor 42 cale, satelita, obiady takie same jak dla strażników, argumentując to tym, że w ich kraju tak traktuje się więźniów. Czy polskie władze musiałyby to wszystko zapewnić? W tureckich więzieniach są takie warunki jakie są, w polskich są lepsze, a w innych krajach jeszcze lepsze. Takie jest prawo i takie umowy międzynarodowe. Na całym świecie w więzieniach przebywają setki, może tysiące polskich obywateli. Akurat ta sprawa jest nagłośniona, inne nie. MSZ powinien traktować wszystkich obywateli jednakowo i gdyby chciał zajmować się wszystkimi więźniami, trzeba by stworzyć nowy Wydział, a może nowe Ministerstwo Polaków w Więzieniach Zagranicznych. MSZ ma przecież inne zadania.

meteoryt dołączył
29.12.2010

meteoryt 19:26 | 04.02.2011

Czy winna czy nie, Trzeba jej pomóc :-) i petycja już podpisana

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 21:41 | 04.02.2011

Witam
właśnie ukazała się treść pisma mamy Sabiny do Michała :

www.michalpauli.pl/index.php?opt  ... Itemid=126

pozdrawiam

neronek

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 22:13 | 04.02.2011

A pamiętacie Midnight Express i scenę jak amerykańskie władze konsularne zainteresowały się sprawą. Było tylko gorzej. Tam tzw. nagłośnienie sprawy ją tylko pogorszyło. Nota bene film też był o Turcji. Niestety prawda jest taka, że sądy tureckie nie są do końca niezawisłe, a Turcja nie jest krajem w pełni demokratycznym, gdzie przestrzegane są z europejskiego punktu widzenia prawa człowieka. Kraj fascynujący, ale jeśli chodzi o tzw. aparat władzy raczej bliskowschodni. Zgadzam się niestety z wątkiem poruszony wcześniej, że sprawie lepiej pomogłyby (dyskretnie) odpowiednie pieniądze.

neronek dołączył
19.04.2007

vankuwer dołączył
27.12.2009

vankuwer 11:45 | 06.02.2011

Dziewczyna jest całkowicie olana przez sluzby konsularne, sama na pastwe losu , jej winy nie udowodniono ..trzeba jej pomóc , inaczej bedziecie spiewac jak bedac niewinnym znajdziecie sie w takiej sytuacji , a wiele juz bylo takich przypadkow

petycje oczywiscie podpisalem i przesylam dalej po znajomych

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 23:11 | 06.02.2011

Szczerze to watpie zeby to cos dalo, ale zawsze trzeba probowac. Przez turcje idzie najwiekszy szlak narkotykowy, a wladze rygorystycznie z tym walcza, dlatego chetnie wykorzystuja propagandowo kazda zlapana osobe, nawet w przypadku naciskow dyplomatycznych moze to nie pomoc, bo wtedy okazaloby sie ze europejskie kraje sa w stanie uwolnic swojego obywatela, a afrykanskim czy azjatyckim sie to nie udaje. Nawet w hiszpani czy francjii przez takie wpadki siedzi duzo amerykanow- a mocarstwo nie jest w stanie ich uwolnic. Do wszystkiego potrzebne sa kozly ofiarne.

kropka571 dołączył
07.02.2011

kropka571 17:29 | 07.02.2011

jakby nie było to nasza rodaczka. Trzeba pomóc młodej. Petycję podpisałam i rozesłałam do swoich.

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 18:01 | 07.02.2011

dzięki wszystkim za podpis pod petycją :
jest już ponad 1200 podpisów .
Kochani a może ktoś się wybiera do Turcji i będzie miał troszkę czasu aby ją tam odwiedzić pewnie dziewczyna bardzo się ucieszy .
pozdrawiam
neronek

vankuwer dołączył
27.12.2009

vankuwer 09:09 | 08.02.2011

a myślisz neronek ze jest taka mozlliwosc ??? skoro jej wlasnej matce pozwolono przez rok jedynie na pół godzinną wizyte ... stambul w sumie niedaleko

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 09:39 | 08.02.2011

myślę że zawsze można próbować ja np chciałem bardzo zobaczyć się z Michałem Pauli jak był w więzieni w Bangwang w Bangkoku wysłałem e-mial do naszej ambasady w BKK miałem zgłosić się do nich o wniosek o wizytę wysłałem im ksero mojego paszportu , po 3 dniach Pani konsul poinformował mnie że król Tajlandii ułaskawił Michał i tak oto szczęśliwie opuścił jedno z najgorszych więzień na świecie . więcej znajdziesz tu :
www.travelbit.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=17633 
Pozdrawiam
neronek

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 10:33 | 08.02.2011

Warto przeczytać wywiad z Michałem Pauli, aby wyciągnąć wnioski i nie zrobić takiego błędu jak on. On niestety sam na własne żądanie wpakował się w tą sytuację, nikt niczego mu nie podrzucił. Zabawił się w przemytnika i poniósł konsekwencje, choć oczywiście kara była niewspółmierna do tego co zrobił.
Natomiast w przypadku Sabiny widać tutaj jakieś przekłamania. Neronek pisze, że jej matce pozwolono tylko raz na widzenie, ale matka przecież sama mówi, że jej nie stać na podróż do Turcji. Czyli na czym polega to "niepozwolenie"? Czy to urzędnik konsulatu powinien sam napisać za matkę podanie, dostarczyć do więzienia a następnie na koszt podatników kupić jej bilet na samolot do Stambułu? Przecież w takiej sytuacji są tysiące Polaków w więzieniach Azji i Ameryki Południowej i wypadałoby traktować wszystkich jednakowo.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 13:51 | 08.02.2011

andin63 napisał
>On niestety sam na własne żądanie wpakował się w tą sytuację, nikt >niczego mu nie podrzucił. Zabawił się w przemytnika i poniósł >konsekwencje, choć oczywiście kara była niewspółmierna do tego co >zrobił.

Nie do końca. On został perfidnie wrobiony aby funkcjonariusze tajscy mieli 'wyniki'. Przecież faktycznie oni nie złapali żadnego przemytnika - oni tego przemytnika wykreowali a później go zamknęli.
Co nie zmienia faktu, że dorosły człowiek zupełnie świadomie dostarczał narkotyki i nie ma to żadnego znaczenia, że akurat te narkotyki nikomu nic złego nie zrobiły.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 14:08 | 08.02.2011

JAKIE NARKOTYKI .
WHolandii ekstaza jest kupowana legalnie, w Polsce jeszcze niedawno w sklepach mozna bylo kupic DOPALACZE, ktore swoim dzialaniem sa PODOBNE do eksazy. Wiecej ludzi umiera rocznie przez alkohol niz po ekstazie. Prosze dobrze zaznajomic sie z tematem i nie pisac glupot zonetu.
Andine 63. Nie wiem czy wiesz Turcja, Malezja, Singapur, Indonezja i Tajladnia to istna KORUPCJA, KORUPCJA, wgleb sie temat z zoabczysz.
NIE TYSIACE POLAKOW siedzu, tylko NASCIE, wielka roznica.
Dziewczyna zostala perfidnie wrobiona, jesli neiwierzysz ze tak moze byc to zajrzyj na travelbit tam ktos podal linki do filmow wydanych Nationa Geografik na youtube.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 16:52 | 08.02.2011

Zulla:
>JAKIE NARKOTYKI .
>W Holandii ekstaza jest kupowana legalnie, w Polsce jeszcze niedawno >w sklepach mozna bylo kupic DOPALACZE, ktore swoim dzialaniem sa >PODOBNE do eksazy.

No i brawo. Michał też tak twierdził i przeżył przygodę życia. Szkoda, że niektórzy dorośli ludzie nie mogą zrozumieć prostych prawideł i jeszcze przekonują, że ktoś jest głupi. Skoro to nie są dla Ciebie narkotyki to weź paczkę ecstasy i poleć do Tajlandii i przekonaj urzędników, że to nie są narkotyki. Gud lak.

Tylko nie pisz później rozpaczliwych listów o pomoc.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl