Forum dyskusyjne

WASZE RADY Hanoi i Hoi An - podróż do Wietnamu

kategoria zdrowie w podróży

kraj Wietnam

sport dołączył
03.02.2011

sport 18:07 | 03.02.2011

Witam podróżników :)
Szanowni POMÓŻCIE!

Pod koniec marca wyjeżdżam do Wietnamu. Będę przebywał w Hanoi i Hoi An. Razem tydzień czasu. Zobaczę Marble Mountain i Thu Bon River... ALE nic kompletnie nie wiem o podróżach(nawet jakiej wielkości bagaż można zabrac na pokład samolotu) i tak odległych krajach, dużo czytałem, ale rady doświadczonych osób z forum będą najlepszą pomocą!!!
Pytania mogą być prymitywne, ale zauważyłem że w ludziach zwiedzających świat jest dużo wyrozumiałości. Będę wdzięczny za obszerne odpowiedzi.

1. Jak wygląda sprawa komarów i malarii? Jak się najlepiej zabezpieczyć? Produkty kupować na miejscu? Jakich miejsc unikać?
2. Jak wygląda na miejscu służba medyczna? Gdzie się zgłaszać? Czy ubezpieczenie trzeba wykupić w Polsce, jeśli tak to gdzie?
3. Czy na okres marca macie rady dla alergików? Czy występują tam pylenia itp.
4. Co jeść, żeby niczym się nie zarazić. Podajcie jakieś okrojone menu, na przetrwanie ;) Lekarz doradza gotować wodę 20 minut...
5. Można w Wietnamie korzystać z internetu, telefonu?
6. Dawno temu widziałem święto lub festiwal, podczas którego puszczało się świetlne lampiony do nieba. Czy w marcu można zobaczyć coś takiego w Wietnamie?
7. Jakim językiem się porozumiewać? Polecacie jakąś dobrą pozycję, słownik wietnamski?
8. Co ciekawego kupić, żeby było niezapomnianą pamiątką z tej podróży!?
9. Dużo czytałem o tym żeby negocjować ceny. ALe jak? Standardowo: on za 10, ja za5, on za 9, ja za 6, on za 8. Sprzedane :)
10. Jak się ubrać na tą porę roku. Jakie buty? Czy nie ma potrzeby zabierania wielu ubrań bo można kupić wszystko na miejscu. Słyszałem, że można w tym rejonie świata kupić tanie garnitury na miarę? Prawda to?

Wszelkie spostrzeżenia i inne porady przyjme z niskim pokłonem.
Pomóżcie odwdzięczę się czymś bardzo cennym, a konkretniej tym :)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:04 | 03.02.2011

Ad.9: On 10, Ty 2, on 8, Ty 2,5, on 7, Ty 3, on 6, Ty 3 kończy się na 3,5 lub 4.
Pozdrawiam
Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:07 | 03.02.2011

Pamiętaj cały czas uśmiechać się. Nie drwiąco, ale przyjaźnie, mówić, że jest dobrym biznesmenem to rozładowuje sytuację. Taka gra-zabawa.
Zbyszek

tomstoj dołączył
16.07.2009

tomstoj 20:23 | 03.02.2011

Hoi An to piekne miejsce, a zdecydowanie nalepsze na zakup butów na miarę. Nie kupowałem garnituru, bo te kroje troche z PRLu. Ale buciki rewelacja ! 60 zł za fajną "skórę". Ale te 20 min gotowania wody to mnie rozbawiło. W Wietnamie z kałuży wypijesz i nic ci nie będzie.

tomstoj dołączył
16.07.2009

tomstoj 20:23 | 03.02.2011

Hoi An to piekne miejsce, a zdecydowanie nalepsze na zakup butów na miarę. Nie kupowałem garnituru, bo te kroje troche z PRLu. Ale buciki rewelacja ! 60 zł za fajną "skórę". Ale te 20 min gotowania wody to mnie rozbawiło. W Wietnamie z kałuży wypijesz i nic ci nie będzie.

tomstoj dołączył
16.07.2009

tomstoj 20:22 | 03.02.2011

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 16:25 | 05.02.2011

Dostep do internetu w hostelach jest powszechny tylko z szybkoscia jest nie najlepiej.Ceny w Hanoi za dorm okolo szesc dolcow Polecam Little Hanoi Hostel.w Hanoi.Z ubraniami duzych rozmiarow moze byc problem.Woda butelkowana i wszystko.Teraz komarow nie ma nie wiem jak potem.W hostelu zarezerwuja ci wszystko co potrzeba,Gdzie sa pieniadze tam znaja taz angielski.Pozdrawiam Tomek

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 16:34 | 05.02.2011

Wykup sobie jakies ubezpiczenie w Polsce .czy w Generali czy warcie na wszelki wypadek.Hostel zarezerwoj przez internet.Z lotniska taryfa w Hanoi to wydatek okolo pietnascie dolarow..Przejazd do Hoi anu okolo 25 dolarow autobusem.Ja nie zauwazylem tu specjalnych problemow Wietnamczycy sa spokoji usmiechasz sie i tyle.Tylko teraz sa problemy z polaczeniami bo tu jest hchinski nowy rok.Na wszelki wypadek kup w Polsce cos przeciwko komarom .Telefon nasz dziala tylko rozmowa kosztuje 12 zlotych ty 6 zlotych ten kto odbiera z komurki.Pozdrawiam raz jeszcze Tomek

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 16:36 | 05.02.2011

Bagaz zalezy od lini z regoly 20 kg i podreczny

sport dołączył
03.02.2011

sport 12:45 | 08.03.2011

Cześć
Odświeżam temat. Byłbym wdzięczny za odpowiedź na reszte pytań.
Tomstoi-pytałem się o wodę bo w wietnami jest cholera, zreszta tez radzą się zaszczepić
Toms-jaki środek polecasz na Wietnamskie komary? Masz jakieś rady w profilaktyce z komarami i malarią? Myślisz że pod koniec marca będą już fruwać?

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 06:24 | 09.03.2011

1. Jak wygląda sprawa komarów i malarii? Jak się najlepiej zabezpieczyć? Produkty kupować na miejscu? Jakich miejsc unikać?
Komary sa i czasami gryza. Malarii raczej nie trzeba sie bac, chyba, ze ktos bedzie mial bardzo duzego pecha albo bedzie mieszkal gdzies na jakims zadupie przez rok! Kupic Off w Polsce i problem z glowy.
2. Jak wygląda na miejscu służba medyczna? Gdzie się zgłaszać? Czy ubezpieczenie trzeba wykupić w Polsce, jeśli tak to gdzie?
Panstwowa sluzba wyglada dosc kiepsko. jezeli cos sie dzieje, to najlepiej FV albo inny prywatny szpital, tylko to bedzie kosztowac! Ubezpieczenie w Polsce mozna wykupic(najlepiej z opcja, ze na miejscu nie placisz, tylko szpital dogaduje sie z ubezpieczycielem)
3. Czy na okres marca macie rady dla alergików? Czy występują tam pylenia itp.
Kurcze, raczej chyba nie, nie zwracam uwagi, bo nie jestem alergikiem. Sorki, nie wiem!
4. Co jeść, żeby niczym się nie zarazić. Podajcie jakieś okrojone menu, na przetrwanie ;) Lekarz doradza gotować wodę 20 minut...
Lekarz sie nie zna, jesc na ulicy, bo tam najlepsze jedzenie, mozna piwem popic dla bezpieczenstwa lub odkazac z Polski przywiesc i wieczorem lufe strzelic
5. Można w Wietnamie korzystać z internetu, telefonu?
Internet tak, w wiekszosci tanich hoteli juz jest WiFi roaming tez ale drogi!
6. Dawno temu widziałem święto lub festiwal, podczas którego puszczało się świetlne lampiony do nieba. Czy w marcu można zobaczyć coś takiego w Wietnamie? nie pamietam, ale pewnie w Hoi An cos takiego moze byc
7. Jakim językiem się porozumiewać? Polecacie jakąś dobrą pozycję, słownik wietnamski?
Najlepiej po angielsku, po Wietnamsku lepiej nie rozmawiac, bo zamiast "isc" mozna powiedziec "k..wa" lub wieprzowina i "p...da":D
8. Co ciekawego kupić, żeby było niezapomnianą pamiątką z tej podróży!?
Zalezy co lubisz. NIE kupowac i NIE przywozic wodek z wezem/jaszczurka do Polski
9. Dużo czytałem o tym żeby negocjować ceny. ALe jak? Standardowo: on za 10, ja za5, on za 9, ja za 6, on za 8. Sprzedane :)
Zalezy gdzie, sa miejsca juz gdzie nie chca spuszczac, tylko daja tabliczke fixed prices i nawet wietnamczykom nie opuszczaja. Generalnie powinno sie targowac
10. Jak się ubrać na tą porę roku. Jakie buty? Czy nie ma potrzeby zabierania wielu ubrań bo można kupić wszystko na miejscu. Słyszałem, że można w tym rejonie świata kupić tanie garnitury na miarę? Prawda to?
garnitury mozna wszedzie tanie uszyc, ubrania -podroby sa, ale na ogol kiepskiej jakosci (kilka wyjatkow). W marcu w Ha Noi moze byc jeszcze chlodno, wiec 1 bluza moze sie przydac

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 08:02 | 09.03.2011

Co do swieta z lampionami to nie chodzi czasem o chinski nowy rok?

sport dołączył
03.02.2011

sport 16:33 | 10.03.2011

Dzięki za odpowiedzi.

Co do pamiątek myślałem o czymś z drewna - rzemiosło,
albo jakiś strój na miarę. Podobno w Hoian można pokazać strój z katalogowego salonu mody i uszyją Ci za 3 godziny taki sam.

Jeśli takie pokazy z lampionami są tylko w NowyRok to - szkoda.

Jakby przyszło Wam coś do głowy piszcie śmiało:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl