Forum dyskusyjne

Z północy na południe

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

ParusAter dołączył
15.07.2008

ParusAter 17:18 | 05.02.2011

Witajcie! Planuję pierwszy wyjazd do Azji Południowo-Wschodniej. Jako miłośnik niespiesznego podróżowania stopem nieco ubolewam nad mocno okrojonym w tym roku urlopem (pierwszym urlopem) i tym, że do dyspozycji mam raptem 3 tygodnie...
Napiszcie mi proszę czy wykonalne jest:
- Wylądowanie w Bangkoku i po 1-2 dniach przelot lokalną linią do Hanoi (ile to może kosztować, ceny w sieci są dość zróźnicowane),
- Udanie sie na Ha Long Bay (3 dni?) ,
- Przejazd autobusem/pociągami z postojami wzdłuż wybrzeża do Delty Mekongu,
-Przejzad do Kambodży (by zobaczyć Angkor Wat) i
- na do Bangkoku na powrotny samolot.

Wiecie moze ile kosztuje open ticket na północno-południowy autobus? A moze polecacie jakies inne środki komunikacji? Gdzie warto po drodze się zatrzymać i jak zaplanować budżet czasowy?

Czy kotś pokonywał trasę z Delty Mekongu do Bangkoku i może poradzić jak sprawnie ją przebyć, z przystankiem na zobaczenie Angkor Wat?

Do wyjazdu jeszcze sporo czasu, ale robię rozeznanie, by najmądrzej zaplanować trasę...

Pozdrawiam! M.

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 23:11 | 10.04.2011

czesc
Wróciłem 7 marca z Wietnamu i Kambodży. Połączenia lotniczego z Bangkoku do Hanoi szukaj na stronach Asia Air i Pacific Airlines. Kupuj przez net w Polsce. Wiza wietnamska do dostania tylko w ambasadzie w Warszawie. Bez promesy na lotnisku w Hanoi jej nie dostaniesz. Ha Long koniecznie. Wycieczki 2 i 3 dniowe kupisz w hotelach w Hanoi w lokalnych agencjach turystycznych. Ja na południe latałem samolotami Jetstar air. Tanie i dobre. Wycieczkę po delcie Mekongu kupisz spokojnie w Saigonie w hotelowych agencjach. Kup 3 dniową z opcją do Phnom Penh. Potem busem przejedź do Siem Reap (Angkor Wat), który rób przez minimum 2 dni, dalej autobusem lub samolotem do Bangkoku.
Jeśli masz pytania pisz.
wojtek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl