Forum dyskusyjne

Kolej w Chinach Pociągi czy busy Ceny

kategoria tanie podróżowanie

kraj Chiny

kotek.blyskotek dołączył
16.08.2010

kotek.blyskotek 19:59 | 07.02.2011

Witam serdecznie,
za niecały miesiąc wylatuję do Chin... szukałam już w wielu miejscach, ale albo nie znajduję konkretnych odpowiedzi, albo są one jak na mój gust mało wiarygodne.

Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają ceny biletów pociągowych czu autobusowych na niewielkich odległościach - mam na myśli 100-200km
Znalazłam info że takie ceny wahają się w okolicach 8-15USD ... ale jakoś drogo mi się to wydaje.

z góry dziękuję za odpowiedź

kotek.blyskotek dołączył
16.08.2010

kotek.blyskotek 23:01 | 07.02.2011

Dziękuję kondrah,

czyli tak jak wskazywały informacje które do tej pory zebrałam - przejazd 150-200km to koszt 8-10USD

a rozkład jazdy PKS ;) też ktoś może z Was ma dla porównania?

lub informacje w temacie wypozyczenia i poruszania się autkiem?

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 22:27 | 09.02.2011

O aucie zapomnij chyba, ze z kierowcą, jak chcesz to podam Ci linki na rozkłady jazdy pociągów. Zawsze przy kupnie biletu podawaj numer pociagu

marta dołączył
07.12.2009

marta 14:24 | 16.02.2011

Witam, ceny biletów nie należą do najtańszych, za pociąg Nanjing-Shanghai płaciłam ok 40zł (fakt, że leciał 200km/h), miejskie bilety są tanie ok 1zł, natomiast za autobus noclegowy - odległość ok 1000km zapłaciliśmy ok 200zł za osobę (przejazd promem, dostaliśmy 1 posiłek). Taniej na większe odległości wybrać samolot. China Southern była najtańsza rok temu.

inzynier dołączył
16.08.2009

inzynier 14:41 | 20.02.2011

tydzien temu wrocilem z Chin. Pociagi nocne, hard slepper kosztuja srednio 300 juanow za trase 1300-1400km. Wiec okolo 130-140zl. Tylko ze osobiscie mialem cholerny problem z ich kupieniem, na mijescu okazalo sie ze praktyczie 3-4 dni do przodu trzeba bukowac bilety. Co do autobusow, jak jezdzilem dookola Xian i Pekinu, na trasach nie przekraczajacych 200km, to srednio bilety kosztowaly kolo 20-25 juanow czyi 11zl. Komunikacja miejska - metro w pekinie 90gr, w szanghaju w zaleznosci od ilosci stacji i przesiadek, od 90gr do 2,20zl, a np autobusy w Xian kosztowaly 45gr za przejazd.

garret dołączył
20.01.2012

garret 14:55 | 20.01.2012

Witam
Najlepsza strona z cenami to cnvol.com
A porady praktyczne z naszej podróży na tuktuk.yoyo.pl

mysterymind dołączył
02.07.2009

mysterymind 16:20 | 28.03.2012

tu na stronie info praktyczne z mojej podrozy www.ourownadventure.com/2011/08/chiny-info-praktyczne.html 
nie jezdzilismy jednach czesto na szalone odleglosci bo uwazam takie skakanie za totalna glupote i strate kasy na drogie samoloty i busy. Wybiez sobie jeden ciekawy region i zwiedzaj a jest w czym wybierac. Mysmy byli 35 dni w gensu seczuan yunan-rewelacyjna trasa!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl