Forum dyskusyjne

Azerbejdżan - wiza od 02 2011

kategoria podróże po świecie

Fafik dołączył
14.11.2009

Fafik 21:11 | 09.02.2011

Witam. Orientuje się ktoś jak teraz przedstawia się sytuacja z wyrobieniem wizy do Azerbejdżanu ??
Na stronie jednego z serwisów wizowych widnieje info: "Od dnia 1.02. 2011 r. warunkiem składania aplikacji przez firmę xyz jest posiadanie przez klienta zaproszenia z Azerbejdżanu potwierdzonego przez MSZ Republiki Azerbejdżanu. W przeciwnym wypadku Ambasada nie będzie rozpatrywała wniosków wizowych. "

Może ktoś coś więcej powiedzieć?? Jak teraz można wizę wyrobić?? Wyrabiał ktoś będąc osobiście w konsulacie??

Pozdr

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 22:03 | 09.02.2011

Ja załatwiałam w Tbilisi i bez żadnego problemy prawie od ręki

Fafik dołączył
14.11.2009

Fafik 07:55 | 21.02.2011

Co masz na myśli mówiąc "prawie od ręki" :) Wolałbym w Polsce wyrobić wizę bo nie chcę się martwić co będzie jak mi się jej tam nie uda wyrobić, poza tym nie będę miał czasu na załatwianie tej wizy w Tbilisi.
W Azerbejdżanie będę tylko 3 dni więc pytanie czy obowiązuje mnie wiza turystyczna czy tranzytowa ?? Pytanie laika - rozumiem że wizę do Azerów wyrabiałaś w Tbilisi w Ambasadzie Azerskiej :)??

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 15:41 | 09.08.2011

witam, a jaki jest koszt owej wizy? i czy mając pieczątki izraelskie można do tego kraju wjechac? jak wyglada sprawa dróg - wybieram sie bowiem w te kraje samochodem

Fafik dołączył
14.11.2009

Fafik 17:38 | 09.08.2011

Ja wyrabialem wizę w kwietniu w W-wie na Saskiej. Koszt wizy to z tego co pamiętam 240zł. Musialem przedstawic rezerwacje hotelu, bilet lotniczy (powrót), ew. rezerwacje hotelu w następnym kraju, czyli info o tym jaki będzie następny punkt wyprawy. Mialem w paszporcie stemple z Izraela i nikt mi nic nie poweidział. Mialem kserowki z Lonely Planet wiec to co bylo o Armenii to mi wyrzucili, wizy armenskiej tez nie mialem. Czas oczekiwania na wizę ok. 7dni. Na granicy Gruzińsko Azerskiej niezle mnie przetrzepali, tzn. rozmowa z szefem posterunku granicznego, wyładowanie całego bagazu i ogolnie pytali się co tam bede robił. Ogolnie kraj wart zachodu... Drogi te głowne bez zastrzeżen. bynajmniej na trasie Lagodekhi - Baku. Podobnie Baku - Quobustan. Z tego co widziałem to poboczne drogi są takie jak w Polsce. Benzyna za grosze. Litr E95 okolo 2,1zł. Gaz - 1,2(3)zl. Jak cos to pis, sluze pomoca ;)

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 23:04 | 09.08.2011

Dzieki serdeczne! Kurcze, jakbyś byl ze slaskiego lub z małopolski,to chetnie bylbymm sie spotkal z Toba, bo mam wiele pytan, wybieram sie golfem II - moim niezawodnym kompanem - jak opracować trase: co pierwsze: Gruzja, Armenia, Azerbejdzan, Iran, Góry Abchazji (?) - co pierwsze zobaczyc? jak jechac? dzieki, mail: bcz80@wp.pl

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 23:05 | 09.08.2011

a powiedz mi w jakim hotelu dokonywaleś rezerwacji? moge prosic o strone - ewentualnie o pomoc...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl