Forum dyskusyjne

TIMS - pozwolenia na trekking

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 11:17 | 11.02.2011

W marcu wybieram się na trekking w dolinie Langtang. Podobno od marca 2010 każdy kto wybiera się na dowolny trekking w Nepalu musi posiadać kartę TIMS wydawaną przez Trekking Agencys Association of Nepal. Czy ktoś orientuje się jak to wygląda w praktyce. Czy rzeczywiście na każdej trasie jest to wymagane i czy ktoś to sprawdza na trasie. W sieci znalazłem opinie mówiące, że nikt tego nie sprawdza, ale są to opinie sprzed marca 2010.

bandister dołączył
22.02.2011

bandister 18:28 | 22.02.2011

TAK, są checkpointy na trasie z policjantami. Obowiązkowe jest pokazanie karty TIMS, ew. innych permitów (np. na Annapurna Circuit jest dodatkowy permit). Wyrobić to możesz w kilku agencjach trekkingowych w Kathmandu w dzielnicy Thamel (ta dla turystyów). Często w hotelach jest tak, że możesz zlecić komuś załatwienie formalności, a ty w tym czasie możesz zwiedzać miasto i nie tracić już czasu na szukanie agencji. Znalezienie punktów, gdzie wyrabiają pozwolenia nie stanowi najmniejszego problemu.

sp9hzx dołączył
12.02.2006

sp9hzx 15:53 | 24.02.2011

Nie ma problemu dogadać się z indywidualnym i niezależnym
przewodnikiem i po kłopocie. Pewnie i dużo taniej
Pozdr
======================
sp9hzx.republika.pl 

camilsdc dołączył
04.10.2009

camilsdc 21:16 | 27.03.2011

Przed tygodniem wróciłem z Nepalu właśnie z trekkingu po lantangu. TIMS obowiązkowy bez tego nie wjedziesz nawet do parku, nie mówiąc o przejściu checkpointów, które są rozsiane na całej trasie. TIMS do wyrobienia albo w Katmandu albo przy samym wjeździe do parku. Pamietaj tylko, że do wyrobienia karty potrzebne są dwie fotki

pozdr

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 10:18 | 19.05.2011

tylko pamiętaj i go pilnuj, żeby Cie nie zostawił gdzieś na szlaku bez kilku rzeczy które wcześniej miałeś, albo żeby Ci potter nie uciekł z Twoim plecakiem

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 13:58 | 19.05.2011

Dzięki za rady. Jestem już po trekkingu (dolina Langtang). Bez TIMS-u rzeczywiście się nie da. Właściciel hotelu w Kathmandu w którym mieszkałem ma jednoosobową agencję turystyczną, która go wyrabia i okazuje się, że nawet idąc indywidualnie (tylko z tragarzem) można mieć TIMS dla trekkerów grupowych (niebieski), który kosztuje 10 a nie 20$. Tragarza też polecił mi właściciel hotelu - bierze za niego odpowiedzialność, a ponieważ jego hotel jest w hostelworld.com nie opłaca mu się ryzykować reputacji poprzez polecenie niepewnego człowieka. Jeśli ktoś potrzebuje namiarów - polecam: Madhuban Guest House, Chetrapati, Kathmandu. Właściciel to Laxman, a mój tragarz miał na imie Bisznu. HOtel godny polecenia - dobra lokalizacja, czystość OK, pokój double de luxe (naprawdę duży i wygodny, z łazienką, podwójnym łóżkiem i balkonem) mnie kosztował 12$. Tragarz godny zaufania, anglojęzyczny i z poczuciem humoru, a jak trzeba to i zaprowadzi do wioskowego baru dla lokalsów gdzie można się napić raksi domowej roboty - 15$ dziennie bez żadnego targowania. Mnie trochę przeszkadzała jego "nadtroskliwość", ale jeśli ktoś czuje się niepewnie to będzie mu ona na rękę. Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji, piszcie.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 20:59 | 19.05.2011

Dobra stawka za tragarza :)
a i sam Langtang jest bardzo przyjemny, ehhh gdyby nie ten dojazd z Kathmandu, chociaż i on ma swój urok :)

bandister dołączył
22.02.2011

bandister 23:07 | 03.01.2014

Podbijam temat :). Też mieszkaliśmy w Madhuban Guest House. Suma sumarum hostel godny polecenia, chociaż podczas wyjazdu nie sprawdzili się znajomi właściciela hostelu i spóźniliśmy się na lotnisko. Bisznu kojarzę, bo szedł na trekking z Niemcami i był znajomym Kirszny - naszego przewodnika. Z Kriszną, który obecnie studiuje w Niemczech mam kontakt do dzisiaj, Super gość, już go polecałem jako przewodnika. Wspomniana nadtroskliwość Krishny skończyła się jak przegoniliśmy go przez nadprogramową trasę ;).

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl