Forum dyskusyjne

prawa autorskie

kategoria inne

arecki dołączył
22.05.2008

arecki 22:00 | 15.02.2011

mam pytanie związane z prawami autorskimi. Mianowicie czy firma może wykorzystać zdjęcie które zostało opublikowane w globtroter.pl do celów np. związanych z reklamą czy też marketingiem bez zgody autora?

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 07:35 | 16.02.2011

Nie moze.
7. Użytkownik publikując materiały zgadza się na ich wykorzystanie w serwisie Globtroter.pl, lecz zachowuje wszelkie prawa majątkowe do tych materiałów.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 08:56 | 16.02.2011

Witam

Arecki, czy możesz podać więcej szczegółów? Czy Twoje zdjęcia, które zamieściłeś na Globtroterze zostało przez kogoś wykorzystane?

Serwis Globtroter.pl nie udostępnia nikomu materiałów na zewnątrz, ale otrzymujemy często zapytania od firm zewnętrznych czy mogą wykorzystać zdjęcia. Zawsze odpowiadamy, że konieczny jest kontakt z autorami zdjęć. My nie pośredniczmy w takiej sprawie. Jednak do tej pory nikt nam nie zgłaszał naruszenia jego praw autorskich. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy partner np. Konkursu Foto chce zamieścić zwycięskie zdjęcia na swojej stronie. Wtedy zawsze pytamy autorów o zgodę.
Serwis Globtroter.pl jest tzw HostProviderem i oddaje w ręce użytkowników jedynie narzędzie w postaci wirtualnej przestrzeni dla przechowywania i promocji zdjęć. poszczególnych użytkowników.

pozdrawiam
GlobAdmin

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 13:47 | 16.02.2011

Wydaje mi sie, ze bardziej chodzi o zapis w regulaminach na niektorych portalach zgodnie z ktorym wraz z opublikowaniem zdjec przekazujemy portalowi prawa do nich.

arecki dołączył
22.05.2008

arecki 16:23 | 16.02.2011

Właśnie tak się stało, zdjęcie które zamieściłem zostało wykorzystane przez firmę na swojej stronie internetowej bez mojej zgody.

arecki dołączył
22.05.2008

arecki 16:25 | 16.02.2011

nie będę z tego kręcił afery ale chciałem wiedzieć jak jest z prawami autorskimi.

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 16:49 | 16.02.2011

Nic tylko sie cieszyc ;-) Do prawnika, zabezpieczyc zawartosc strony i czekac az nowo pozyskany sponsor dorzuci Ci pare grosikow do nastepnego wyjazdu ;-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl