Forum dyskusyjne

Pojemność plecaka 3 tygodniowa wyprawa

kategoria sprzęt turystyczny

szymonf dołączył
09.08.2010

szymonf 22:42 | 28.02.2011

Witam, zastanawiam się nad pojemnością plecaka jaki kupić na 3 tygodniową wyprawę do Tajlandii. Cel to zobaczenie jak najwięcej, jazda pociągami, kilkudniowy trekking itp. Zakładam że dużo ubrań i w ogóle rzeczy tam nie zabiorę, a przywiozę znacznie więcej.
Ktoś był i może coś powiedzieć w tym temacie? Jak duży on miał, oraz czy dużo kupował, zabrał z polski, wywoził itp.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 07:43 | 01.03.2011

Witaj,

z mojego doświadczenia wynika, że plecak 35-40 litrów to maks. Jest w miarę poręczny, nie za duży, a będziesz - jak piszesz - dużo się przemieszczał, więc z nim. Nie ma sensu targać z sobą 70-cio litrowego plecaka plus kolejny mały plecak (jak często to widać gdzieś w świecie). Wszystko, co Ci potrzebne potrzebne upchniesz, a resztę ewentualnie kupisz na miejscu. A z wywożeniem to nie wiem, z reguły mało co ze sobą przywożę.

Pozdrowienia.
krzysiek

szymonf dołączył
09.08.2010

szymonf 10:03 | 01.03.2011

Witam,

dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze czy zabierasz ze sobą tak jak pisałeś większość osób które widzisz jakiś mały plecak, np na wypady na miasto, a ten większy zostawiasz w hotelu? Czy wystarcza ci tylko ten jeden?

Pozdrawiam Szymon

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 10:22 | 01.03.2011

Ja dźwigam taką torbę na ramię. Nie jest to szczególnie wygodne, ale upchnę tam aparat i jakieś inne drobiazgi.

Pozdrawiam,
krzysiek

yvoodr dołączył
09.11.2008

yvoodr 13:30 | 27.03.2011

Witaj :)
Ja z kolei biorę większy (ok 60 litrów). Po to właśnie, żeby mieć gdzie włożyć rzeczy kupione. Jest 3/4 zapełniony na początku, poza tym część rzeczy się zużywa (jakieś kosmetyki, przeciwsłoneczne, książki itp) i robi się dodatkowo miejsce. Ale to wszystko zależy, co będziesz robił & czy nie bierzesz ze sobą rzeczy, których tam nie kupisz/nie chcesz wyrzucać (np. my wozimy własne maski do nurkowania, hamaki). A na miasto & jednodniowe wyprawy używamy małego plecaczka bez stelażu, takiej wielkości żeby zmieściły się torba z aparatem foto (żeby nie nosić 2 bytów), przewodnik, wodę. Wygodne go mieć jako podręczny do samolotu.
Pozdrawiam, Iwona

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 11:13 | 02.10.2012

Ja biore 40 litrow plus maly plecak. Pamietaj ze ile wcisniesz tyle pozniej bedziesz musiala dzwigac w roznych warunkach ze soba. Staram sie nie przekraczac 7 kg a i tak czasem klne na czym swiat stoi gdy ide z tym na plecach w 50 stopniach z nieba leje sie żar :D

gorol93 dołączył
06.02.2012

gorol93 13:08 | 10.02.2012

To zależy czy jedziesz bez kosztów czy nie :) ale polecm 60 litrowy. Duży plecak jest na tyle duży na ile go zapakujesz ; ] , a jeśli masz mieć za mało miejsca to lepiej kupic wiekszy;)

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 13:25 | 10.02.2012

Jezeli jestes na kupnie plecaka, to lepiej to zrobic w Bangkoku,
po targowaniu mozna kupic przyzwoity plecak za ok 800-1200bth
/30-40$/ w zaleznosci od pojemnosci. Tam zabierz pare potrzebnych letnich rzeczy i spakuj je do starej torby, ktorą mozesz tam bez zalu zostawic.

szymonf dołączył
09.08.2010

szymonf 19:05 | 11.02.2012

Już dawno kupiłem, przemierzyłem z nim Tajlandie od Chiang Mai po Krabi :P Tak jak piszesz choćby w MBK można dostać wielkie torby po 20 zł (mało co można sie samemu w nią zapakować). Co do przyzwoitych plecaków np The North Face czy Jack Wolfskin to ja bym jednak w Bangkoku ich nie kupował i nie polecam też tego czynić, no chyba że na pamiątke :P.

brylek dołączył
13.08.2012

brylek 16:19 | 15.08.2012

taki plecak kupiony w bangkoku z trudem wystarczy na jedna wyprawe a i tak sie bedziesz denerwowac ze co chwila sie cos rozpada. jakosc tych plecakow jest straszna...

prow dołączył
19.03.2011

prow 11:22 | 16.08.2012

Witaj, ja biorę dobry plecak 60l, kamizelkę i spodnie Camela (35 kieszeni), zresztą kupione w BKK-u. Ważę plecak przed wyjazdem i wyrzucam rzeczy dopóki nie osiągnę maks 7 kg + aparat foto, telefon, kasa i paszport. Zrób sobie kilka kopii paszportu, karty kredytowej i nie zapomnij o ubezpieczeniu i dodatkowej karty pamięci do aparatu. Komentarz do sąsiednich postów: jeżeli kupujecie na ulicy to nie możecie mieć pretensji do jakości bo to wszystko są podróby. Ja kupuję w shopping mall-ach i jestem zadowolony.Pozdr

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 11:15 | 02.10.2012

tak to prawda, mam kolezanke ktora non stop lata do bangkoku (cabin brew) i prawda jest to co pisze przedmowca - jakos bardzo mizerna wiec szkoda kasy

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 12:24 | 02.10.2012

my podrozujemy z plecakami 35l przez 12 miesiecy juz i sa swietnej wielkosci - nie za duze nie za male. Lepiej miec jeszcze jeden mniejszy na dzienne wypady w miasto i na trzymanie wartosciowych rzeczy - nigdy nie zostawiaj nic takiego w hotelu, szczegolnie w Tajlandii;-) Jesli chodzi o zakupy to mysle, ze jakosc rzeczy jest dosc kiepska i wszystko co sprzedaja to podrobki z Chin wiec kup lepszy w PL i nie nastawiaj sie na jakies swietne zakupy. Jedynie pamiatki sa super - rynek Chatuchak w Bangkoku jest kiepski ale rynek w Chang Mai na polnocy jest super!!! milej podrozy i pozdrawiam,
Beata

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl