Forum dyskusyjne

Co powiecie na taki plan

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

osiemzero dołączył
21.02.2011

osiemzero 06:01 | 03.03.2011

Wybieram się do Indii w terminie 13-27 kwietnia, doradzono mi taki plan, co wy na to:
Dehli - Varanasi - Khajuraho - Orchha - Gwalior - Agra - Vrindaban

Będę wdięczny za uwagi.

omshantiom dołączył
01.03.2011

omshantiom 09:01 | 03.03.2011

wg mnie to trochę krótko... w dwa tygodnie wszystko obejrzeć? nie martwisz się, że po pięciu dniach będziesz biegał z jęzorem na brodzie i szaleństwem w oczach? ^^ "złoty trójkąt" na pewno warto. pomyślałabym nad wycięciem z plany któregoś z pozostałych miejsc. w indiach warto dać sobie trochę czasu na wszystko.

osiemzero dołączył
21.02.2011

osiemzero 11:46 | 03.03.2011

W takim razie, czy kierujjąc się doświadczeniem, jesteś w stanie coś zaproponować do usunięcia z tego planu?

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 14:05 | 03.03.2011

byłem w tych miejscowosciach
z braku czasu odpusciłbym GWALIOR i VRINDABAN

omshantiom dołączył
01.03.2011

omshantiom 17:18 | 03.03.2011

trudno powiedzieć. ja przeginam zwykle w drugą stronę i potrafię się w jednym miejscy zasiedzieć 2 tyg^^ ale może faktycznie wyciąć te dwa miasta.

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 21:47 | 03.03.2011

2 tygodnie na Indie to mało :), ale wyznaczona trasa nie jest wygórowana i moim zdaniem spokojnie uda Wam się zrobić ją. Nie wiem co jest w Vrindaban - nie byłam, nie słyszałam. My codziennie tak naprawdę byliśmy w innej miejscowości. Tam gdzie nam się podobało bardziej, trochę dłużej przystawaliśmy W Khajuraho gorąco polecam rezerwat przyrody z pięknymi kanionami - to miasto gdzie Hindusi znają polski język :), oczywiście po kilka wyrazów, ale są nad wyraz nachalni. Varanasi koniecznie, Agra wcale mi się nie podobała, chociaż trzeba zobaczyć Taj Mahal :). Mi się bardziej podoba wschodnie Indie , ale według mnie trasa jak na 2 tyg wypad jest ok. Chyba, że zdecydujecie się na Rażdżasthan. A na co się nastawiacie bardziej, na zabytki, poznanie kultury, życia, religii, przyrody?

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 22:53 | 06.03.2011

2 tygodnie to nie tak mało, Indie są piękne ale męczące (przynajmniej w moim odczuciu) więc 2 tygodnie na początek wystarczą. Zależy jak lubisz zwiedzać. My w 3 tygodnie zrobiliśmy : New Delhi, Varanasi ,Sarnath, Kajuraho, Agra, Fatehpur Sicri, Jajpur , Aurangabad, Elura, Goa, Hampi, Bangalore, Mahlalipuram, Kancipuram, Delhi, (new Delhi)- wprawdzie pomagalismy sobie samolotami ale da się. Osobiście nie widzę powodu do siedzenia w każdym z tych miejsc po kilka dni -ale ja jestem mało uduchowiony

osiemzero dołączył
21.02.2011

osiemzero 07:34 | 04.03.2011

Bardzo dziękuję za pomoc. Zgadzam się z jednym - 2 tyg. to za mało ;-) Po przemyśleniu tego co piszecie, wydaje mi się że trasę zweryfikuje pobyt na miejscu tzn. jeśli w jednym miejscu uznamy że lepiej pobyć jeden dzień dłużej to po prostu zostaniemy. Oczywiście wyznaczymy sobie twarde punkty do zwiedzania a reszta sama się ułoży (chyba;-)) Głównie chcemy poznać życie, trochę zabytków, trochę Indii hehe. Na pierwszy raz w Indiach trasę wyznaczamy trochę w taki sposób że, wolelibyśmy zobaczyć wschód, ale na pierwszy raz warto domyślnie zobaczyć klasykę, mam nadzieję że jasno się wyrażam.

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 09:11 | 04.03.2011

kilka sugestii
odległości pomiędzy mistami które chcecie zobaczyć sa dosć spore a to oznacza że czasy przejazdów są też spore.
warto zostać kilka dni w VARANASI o kazdej porze dnia jest inaczej, ciekawa propozycją wydaje się pływanie łodzią po Gangesie o wschodzie słońca ( nie korzystać z usług biur podróży, lepiej dogadać się indywidualnie). Dla milośników zadumy przyda się wypad do pobliskiego Sarnath.
W KHAJURAHO warto wybrać się do starej części ktora jest też ciekawa ale mniej popularna i spokojniejsza
W AGRZE poza Taj Mahal ciekawym obiektem jest ITIMAD-UD-DAULAH to mauzoleum po drugiej stronie Jamuny ( blisko mostu ), pomimo nalegań naganiaczy odpusciłbym sobie FATEHPUR SIKRI.
Jesli zostałoby trochę czasu to chyba warto zaliczyć JAIPUR i okolicę
powodzenia

osiemzero dołączył
21.02.2011

osiemzero 06:03 | 07.03.2011

Jeszcze jedno pytanie odnośnie poruszania się pomiędzy miastami. Wiadomo że bilet do Varanasi trzeba wcześniej zarezerwować, a jak wygląda sytuacja z poruszaniem się pomiędzy miastami na tej mojej trasie?

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 09:32 | 07.03.2011

żaden problem
ja kupowałem bilety "z marszu" bez wczesniejszej rezerwacji. Podróż z lokalnymi pasażerami ma swój urok. Nie wiem czy do Khajuraho jest już linia kolejowa (gdzies pojawiła się informacja że taka ma być budowana), jesli nie to do Varanasi trzeba dojechać z SATNY a nastepnie autobusem (ciekawe widoki za oknem), podobnie autobusem z Khajuraho do ICHASI

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 09:37 | 07.03.2011

drobna pomyłka
z VARANASI do SATNY pociągiem ( z przesiadką w ALLAHABAD) a z SATNY do KHAJURAHO autobusem

osiemzero dołączył
21.02.2011

osiemzero 10:16 | 07.03.2011

Ok, dzięki, już ostatnie pytanie, nie mam jeszcze opracowanego szczegółowego planu noclegowego po Varanasi, dlatego chciałbym się profilaktycznie zapytac czy nie ma problemów z noclegiem w mniejszych miejscowościach?

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 11:14 | 07.03.2011

miejscowości które zamierzasz odwiedzić może nie są zbyt "duże" ale znane turystycznie i w żadnej nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem czegoś odpowiedniego( np taniego). Ja nigdy dotad nie rezerwowałem niczego z wyprzedzeniem i nie miałem zadnych problemów ze znalezieniem jakiegoś taniego Hotelu już po przyjeździe na miejsce. Tak było w Indiach i innych krajach w których byłem

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 11:35 | 07.03.2011

bezpośredni z varanasi do kajuraho i z agry lub delhi podobnie ale nie chodzą codziennie tylko 2-3 razy w tygodniu

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 11:40 | 07.03.2011

lonley planet - w pierwszej kolejności odwiedzaj polecane noclegi to zaoszczędzisz na czasie

osiemzero dołączył
21.02.2011

osiemzero 07:33 | 07.04.2011

Witam po paru dniach przemyślenia co w końcu chciałbym zobaczyć. Wyjazd już lada chwila więc ostatecznie stanęło na takim planie:

Dehli - Varanasi - Khajuraho (jak będzie dobrze z czasem to to także rezerwat przyrody)- Agra - Radżastan - Delhi.

Możliwe do wykonania?

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 10:43 | 06.05.2011

wszystko jest możliwe a wg mnie nie ma co za długo siedzieć w tych wszystkich miejscach , po jednym - 2 noclegach max i starczy chyba,że lubisz się wdawać w filozoficzne dysputy z chudymi to proszę bardzo

turystka70 dołączył
25.11.2006

turystka70 12:11 | 09.04.2011

Jeśli wszystko jest dobrze zorganizowane to w dwa tygodnie można zrobić taka trasę : Delhi, Varanasi, Sarnach, Khajuraho, Jhansi, Orcha, Gwalior, Agra, Fatehpur Sikri, Jaipur, Pushkar, Delhi link www.indienepal.pl/ncit-13.html  lub krotsza nieco 10 dni Trasa: Delhi, Jaipur, Agra, Gwalior, Orchha, Khajuraho, Varanasi, Delhi www.indienepal.pl/ncit-33.html 

osiemzero dołączył
21.02.2011

osiemzero 14:01 | 28.04.2011

Witam, wróciliśmy właśnie z Indii. Ze względu na temperatury musieliśmy trochę zmienić plan, zamiast Varansi pojechaliśmy do Rishikeshu, warto.

Poniżej link do zdjęć:
www.osiemzero.com/indie 

karolek dołączył
28.04.2011

karolek 17:13 | 28.04.2011

Trasa dobra. Orchha jest najlepsza :) Da się to zrobić na pewno.

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 07:32 | 01.05.2011

Zamiast Puskharu ciekwaszy jest Jodhpur. Varasi i Sarnath można liczyć jako jedno miejsce. To samo Agre i Fatehpur Sikri. Starczy jeszcze czasu na Himalaje. Haridwar i Rishikesh lub Shimlę. Pociągiem nie wyjdzie drogo, w każdej z tej miejscowości sa budżetowe hotele.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl