Forum dyskusyjne


Języki

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Verrtem dołączył
02.03.2011

Verrtem 10:01 | 04.03.2011

Witam
Oczywiście zdaje sobie sprawe, że w większości miejsc mogę posługiwać się językiem angielskim, jednakże chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w 2 przypadkach:
1. W stanie Himachal Pradesh, a dokłądnie w McLeod Ganj i Dharamsal, czy tam głównym językiem będzie angielski, hindi czy tybetański ?
2. W klasztorach i aśramach, szczególnie tych oddalonych od głównych i dużych miast, czy tam również będę mógł spokojnie posługiwać się angielskim czy już potrzebny jest hindi ?
Oczywiście w obu przypadkach nie chodzi mi o prostą komunikacje w stylu "gdzie jest najbliższy hotel/restauracja" tylko bardziej złożone tematy :)
Wiem, że to ciężkie pytanie, ale liczę, że ktoś zna odpowiedź

Pozdrawiam serdecznie


omshantiom dołączył
01.03.2011

omshantiom 10:12 | 04.03.2011

w himachal spokojnie można posługiwac się angielskim. co do bardziej oddalonych od dużych miast klasztorów... zależy to od tego, czy są to choć trochę turystyczne miejsca. jeśli zapędzisz się do wioseczki w której cudzoziemcy bywają raz na ruski rok to nie można spodziewać się cudów^^ wtedy rozmówki albo ktoś ze znajomością lokalnego dialektu (hindi nie musi wcale być strzałem w dziesiątkę)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl