Forum dyskusyjne

Gwatemala i oscienne kraje - bezpieczenstwo

kategoria podróże po świecie

tomulka dołączył
31.03.2009

tomulka 13:50 | 07.03.2011

Witam. czy mozecie mi powiedziec jak jest z bezpieczenstwem w Gwatemalii i generalnie Ameryce Srodkowej?? na stronach fachowych sa ogolniki ktore sie pisze odn wielu krajow na swiecie typu- nie wychodzic po zmroku itp/ czy moze ktos mi przekazac prawdziwe info jak bardzo jest tam niebezpiecznie? czy tam jest jakis extreme pod tym wzgledem czy da sie przezyc?? dzieki z gory !

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 22:40 | 07.03.2011

Dośc niebezpieczne są stolice.Mam na mysli i Manague Gwatemale city przed tymi miastami ostrzegali mnie miejscowi.Panama w dzień jest bezpieczna natomiast w nocy Centrum tak gorzej na przedmieściach.Nikaragua w której byłem najdłużej poza stolica ,szczególnie małe miasteczka są absolutnie bezpieczne.Na pewno jest duzo bardziej spokojnie.niż w Polsce.W Salwadorze przestrzegano mie by nie chodzic w nocy.Tak było rok temu. Najlepiej jak juz będziesz spytaj sie miejsowych.Natomiast nasz prasa przesadza i to bardzo .Przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności możesz spokojnie jechac .Ja też sie troche bałem W rzeczywistości tam żyja bardzo mili i i pomocni ludzie.Pozdrawiam Tomek

tomulka dołączył
31.03.2009

tomulka 14:25 | 08.03.2011

Czesc! Dzieki za konkret info ! tak myslalem ze prasa/ net troche przesadza. bylem juz w wielu miejscach na swiecie, nawet w tych politycznie malo stabilnych itp i jakos zyje;) potwierdza sie ze przy zachowaniu zdrowego rozsadku i wzglednej ostroznosci nic sie nie powinno zlego wydarzyc. w morde jak piszesz, jak sie ktos prosi mozna w kazdym prawie miescie w Polsce dostac w ciemnym zaulku;) jak bede juz blizej wyjazdu to sie do ciebie odezwe to moze polecisz jakies dobre miejsca , noclegi itp . pozdr ! Tomek

tomulka dołączył
31.03.2009

tomulka 13:59 | 19.04.2011

Czesc ponownie! krystalizuje mi sie ten wyjazd do Am.Sr. dlatego znowu pisze do ciebie. chcielibysmy mysle pojechac na 3 tyg i zwiedzic oprocz Gwatemali te kraje obok - Honduras i Belize. myslisz ze starczy nam czasu? jak tam wyglada komunikacja i drogi?? czy lataja tam jakies lokalne samoloty?? czy sa bezpieczne?? czy te odleglosci sa jakos bardzo duze ? z mapy wynika ze to nie sa jakies tysiace kilometrow chyba? dzieki z gory za pomoc i odpowiedz. napisz jesli moge prosic moze cos o miejscach ktore warto zobaczyc itp . pozdr Tomek

treno dołączył
20.02.2011

treno 23:38 | 07.03.2011

Hej, wybieracie sie do Gwatemali? Kiedy, jesli mozna wwiedziec? Ja planuje wypad do Kostaryka/Nikaragua, ale po glowie tez chodzi mi gwatelama. Dajcie znac kiedy i w ilu jedziecie.

soro dołączył
19.06.2011

soro 04:56 | 19.06.2011

Witam,
w ciagu trzech tygodni mozna zwiedzic Gwatemale, Belize i Honduras. Zamiast samolotow polecam autobusy (turystyczne) Linea Dorada, Litegua. Odleglosci nie sa duze, ale Gwatemala to kraj gorski, wiec przejazd nocny ze stolicy do Tikal to 7/8 godzin. Rio Dulce jest kilka godzin od Tikal, z Rio Dulce mozna sie wybrac na wyspe Livingston. Z Tikal jest po drodze do Hondurasu (Copan). W stolicy Gwatemali nalezy poruszac sie taksowkami Taxi amarillo (w kazdym hotelu maja numer). Mozna, dla rozrywki wsiasc do zielonego autobusu miejskiego Transmetro / jedyny bezpieczny srodek transportu. Stolicy jednak nie polecam. 45 km od stolicy znajduje sie miasteczko turystyczno/rozrywkowe Antigua, lokalne biura podrozy organizuja wspinaczke na pobliskie wulkany itp. Przekraczajac lokane granice nie nalezy nic nikomu placic, jedynie celnikowi przepisowa oplate, normalnie ok 3$. Bankomaty akceptuja wiekszosc miedzynarodowych kart, sklepy tez. Teraz jest pora deszczowa, lac przestaje w okolicach pazdziernika, lato to marzec, kwiecien. Stan drog zalezy od deszczu. Jest niebezpiecznie, ale turysci uchodza najczesciej z zyciem. Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl