Forum dyskusyjne

Syria przełom kwietnia i maja

kategoria podróże po świecie

kraj Syria

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 20:25 | 07.03.2011

Witajcie,

wiem, że od czasu do czasu pojawiają się tu jakieś informacje o wyprawach do Syrii, więc i ja dołączę. Wylatuję do Damaszku 28.04, wracam 9.05. Czy ktoś w tym czasie również się wybiera?

Czy Ci z szanownych forumowiczów, którzy ostatnio byli w Syrii, uważają, że coś koniecznie trzeba wiedzieć na chwilę obecną? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Serdeczności,
krzysiek

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 21:43 | 07.03.2011

Na chwilę obecną to ciężko coś powiedzieć, kraj bardzo przyjazny turystom, ale jak się tam zacznie, to kto wie. Trochę krótko jak na Syrię. Co zamierzasz zwiedzać ?

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 09:33 | 08.03.2011

Wiem, że dość krótko, ale cóż zrobić. No i zawsze można wrócić. Myślałem o taki żelaznych punktach Syrii jak Damaszek, Aleppo, Crac de Chevalier czy Palmyra. To jednak zależy od czasu. Plan ma luźny, niezobowiązujący.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:20 | 08.03.2011

Dużo by pisać, jak chcesz jakiś szczegółowych informacji to daj znac na maila, pozdrawiam. Tylko łap mnie przed 10 marca

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 20:51 | 16.03.2011

Robiac zamki proponuje porownac kilka z nich - Krak de Chevaliers jest według mnie mocno przereklamowany. Natomiast jest najłatwiej dostepny i najlepiej zachowany - wrecz momentami najlepiej odbetonowany :):) Dzieki czemu zwiedzanie odbywa sie w tlumie turystów z dziesiatkow autokarow.

Osobiscie zdecydowanie fajniej wloczylo mi sie po Kalat al Markab - tylko tam trudniej dotrzec ale warto.

Do Palmyry warto zajechac - jesli szukasz klimatycznego i taniego noclegu polecam wejsc na teren ruin i podejsc za sw Zenobii - znajduje się tam niesamowity kemping z basenem gdzie w namiocie beduinskim mozna sie przespac za 200 syp - tak bylo w ubieglym roku.

Niesamowicie klimatyczne jest Aleppo jak i Damaszek,. Mimo ze nie lubie wielkich miast siedzielismy tam po 3 bite dni w kazdym i wcale nie bylo dosc - mi osobiscie bardziej do gustu przypadlo Aleppo :)

blackart dołączył
23.12.2010

blackart 14:58 | 31.03.2011

Szczerze powiedziawszy, tez uwazam Krak'a za mocno przereklamowany. Aczkolwiek i tak mniej niz wawoz Malula (jakkolwiek sie on faktycznie nazywa, gdyz nawet na miejscu roznie go "pisza"). Porownywanie go do Petry czy nazywanie "Mala Petra" to doprawdy kiepski zart. Moim skromnym zdaniem - szkoda czasu.
Ale to kwestia nastawienia i co sie wczesniej widzialo/zwiedzalo. Ogolnie - jestem troszke Syria rozczarowany. Tak na dobra sprawe, nie za bardzo jest tam co zwiedzac. Moze brzmi to kontrowersyjnie, lecz wg mnie warto max po 2 dni spedzic w Aleppo i Damaszku, by "poczuc klimat", z pol dnia w Palmyrze (zwlaszcza zachod slonca z Cytadeli na gorce) i pol dnia w Hamie (na chwile obecna nie bylo wody, wiec kola sie nie kreca, za to syfu/smieci w ich poblizu olbrzymia ilosc). Jedno co trzeba przyznac - Syria jest b. tania.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl