Forum dyskusyjne


Od Szanghaju Rowerem i statkiem

kategoria tanie podróżowanie

ewelina_m dołączył
09.03.2011

ewelina_m 10:13 | 13.03.2011

Mam ogromną prośbę o ocenę, wskazówki i rady dotyczące mojej wstępnej trasy od Szanghaju. Prawdopodobnie na przełomie października i listopada mam zamiar wybrać się w podróż po Chinach zależy mi głównie na jego pięknych krajobrazach nie interesują mnie na chwile obecną miasta takie jak Hong kong czy Makau. Podróż ta ma być również niskobudżetowa:) Plan jest następujący: Lot do Szanghaju widziałam cenę aeroflotem za 1560zł potem zamierzam kupić rower i przejechać i zobaczyć Suzhou, miasteczka wodne takie jak Wuzhenzhen, Tongxiang, Luzhi. Potem góra Jiuhuashan, dalej Hongcun i Xidi następnie do Wuhan. Z Wuhan zamierzam przepłynąć statkiem po Jangcy do Chongqoing. Następnie zamierzam zwiedzić prowincję Syczuan głównie zależy mi na rezerwacie przyrody Jiuzhaigou i miejscowościach Lushan, Emeishan, Dazu. Później zamierzam przejechać do prowincji Yunnan - terasy ryżowe. Następnie region Guanxi- Guilin, spływ rzeką Li, Yangshou. Dalej prowincja Hunan - Fenghuang. Dalej już nie wiem prawdopodobnie sprzedam rower i pojadę z powrotem pociągiem do Szanghaju. Planuje tą trasę zrobić w 1,5 miesiąca jak myślicie czy to jest wykonalne? co byście mi radzili jeszcze na podobnej trasie zobaczyć? I jak jak wam się wydaje jaki byłby koszt takiej wyprawy. Oczywiście bez żadnych luksusów i zbędnych wydatków. Za wszystkie wskazówki z góry serdecznie dziękuje. W moich planach nie uwzględniam Pekinu gdyż chcę go zostawić na 2 wycieczkę razem z Tybetem, poza tym wydaję mi się że koszt byłby znacznie większy.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl