Forum dyskusyjne


Wieloetapowa wyprawa dookoła Europy

kategoria podróże po świecie

koshotzkee dołączył
13.03.2011

koshotzkee 10:35 | 13.03.2011Założeniem na sezon 2011 jest opłynięcie Kontynentu Europejskiego.

Trasa rejsu wiedzie wzdłuż wybrzeży południowej Europy, Cieśninę Gibraltarską, Atlantyk, Zatokę Biskajską, Kanał La Manche, Morze Północne. W czasie 3 miesięcy żeglugi pokonamy ok 4000 Mm w czasie ponad 700H.

Rejs rozpoczniemy we Włoszech, opłynąwszy wschodnie wybrzeże Półwyspu Apenińskiego, dotrzemy na Sycylię, a następnie na Sardynię oraz Majorke.


Następny etap rejsu wiedzie wzdłuż południowego wybrzeża Hiszpanii. Dotrzemy w jedno z najtrudniejszych żeglugowo miejsc- Gibraltar. Tę wąską cieśninę dziennie pokonują setki statków, oraz jachtów zmierzających z, lub do Europy południowej. Występują tu silne prądy i wysoka fala co dodatkowo utrudnia żeglugę. Od tego momentu będziemy zmagać się z prądami morskimi, oraz Oceanem Atlantyckim. Etap zakończymy w Kadyksie.


Kolejny etap wiedzie wzdłuż wybrzeży Portugalii. Zawiniemy m.in do jednej z piękniejszych stolic Europy- Lizbony. Etap zakończy się w La Corunie- u wrót najtrudniejszego akwenu żeglugowego w Europie- Zatoce Biskajskiej.

Na przejście Zatoki Biskajskiej damy sobie dwa tygodnie. Trudność tego etapu polega na przeważającym kierunku wiatru z Północnego- Wschodu, wysokiej fali oraz dużej odległości od brzegu. Będzie to fantastyczna okazja podszkolić swoją wiedzę z prowadzenia astronawigacji (ustalania pozycji jachtu względem położenia gwiazd).


Po przejściu zatoki wejdziemy w Kanał La Manche- kolejne miejsce wymagające dużego doświadczenia. Tysiące światełek, ruch statków, prądy morskie to tylko niektóre atrakcje tego niesamowitego miejsca. Żeglując wzdłuż południowego wybrzeża Anglii, zapłyniemy do Amsterdamu, skąd po kilku dniach dotrzemy do Bremen. Po 3 miesiącach rejs się ostatecznie zakończy.

www.gosailing.pl 

DOSWIADCZENIE ZEGLARSKIE NIE JEST WYMAGANEStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl