Forum dyskusyjne

Od Szanghaju

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

ewelina_m dołączył
09.03.2011

ewelina_m 11:37 | 13.03.2011

temat: Od Szanghaju Rowerem i statkiem:)
autor komentarza: ewelina_m
data dodania: 2011-03-13 10:13:37
treść:
Mam ogromną prośbę o ocenę, wskazówki i rady dotyczące mojej wstępnej trasy od Szanghaju. Prawdopodobnie na przełomie października i listopada mam zamiar wybrać się w podróż po Chinach zależy mi głównie na jego pięknych krajobrazach nie interesują mnie na chwile obecną miasta takie jak Hong kong czy Makau. Podróż ta ma być również niskobudżetowa:) Plan jest następujący: Lot do Szanghaju widziałam cenę aeroflotem za 1560zł potem zamierzam kupić rower i przejechać i zobaczyć Suzhou, miasteczka wodne takie jak Wuzhenzhen, Tongxiang, Luzhi. Potem góra Jiuhuashan, dalej Hongcun i Xidi następnie do Wuhan. Z Wuhan zamierzam przepłynąć statkiem po Jangcy do Chongqoing. Następnie zamierzam zwiedzić prowincję Syczuan głównie zależy mi na rezerwacie przyrody Jiuzhaigou i miejscowościach Lushan, Emeishan, Dazu. Później zamierzam przejechać do prowincji Yunnan - terasy ryżowe. Następnie region Guanxi- Guilin, spływ rzeką Li, Yangshou. Dalej prowincja Hunan - Fenghuang. Dalej już nie wiem prawdopodobnie sprzedam rower i pojadę z powrotem pociągiem do Szanghaju. Planuje tą trasę zrobić w 1,5 miesiąca jak myślicie czy to jest wykonalne? co byście mi radzili jeszcze na podobnej trasie zobaczyć? I jak wam się wydaje jaki byłby koszt takiej wyprawy. Oczywiście bez żadnych luksusów i zbędnych wydatków. Za wszystkie wskazówki z góry serdecznie dziękuje. W moich planach nie uwzględniam Pekinu gdyż chcę go zostawić na 2 wycieczkę razem z Tybetem, poza tym wydaję mi się że koszt byłby znacznie większy.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 10:03 | 14.03.2011

Hello ! Niezły hardkor sobie zaplanowałaś , podziwiam . Ale chyba trochę nie dzisiejszy, w Chinach wschodnich mało kto jeździ już na rowerze , drogi są też przystosowane raczej do samochodów. Moja rada - daj sobie spokój z rowerem - szkoda czasu, koleje są tanie , szybkie i punktualne.
Co do meritum - Suzhou jest przereklamowane .A miasteczka wodne to są skanseny , dwie uliczki na krzyż i tłumy odwiedzających, bo to są jedyne zachowane miejsca zachowujące starą kulturę chińską po wschodniej stronie kraju. W sumie interesujące ale męczące przez nadmiar ludzi. Co do innych punktów planu powiem tylko ,że to bardzo napiety grafik, odległości są olbrzymie , możesz mieć problemy logistyczne, bo czasem niełatwo się dogadać , zwłaszcza z ludźmi na południu. Moja rada - ogranicz pole działania do jednej- dwóch prowincji. Pomyśl , że Chiny są 25 razy większe od Polski a chcesz przejechać (rowerem ) ich połowę przez 1,5 miesiąca..
.pozdrawiam
Marek

ewelina_m dołączył
09.03.2011

ewelina_m 17:37 | 14.03.2011

Dziękuje za odpowiedź. Tak już to sobie przemyślałam na mapie wygląda to tak blisko ale rzeczywistość jest nieco inna;) Dlatego też tę trasę przejadę pociągiem.O Suzhou też słyszałam że przereklamowane.

marteczka dołączył
07.09.2007

marteczka 01:45 | 15.03.2011

w suzhou bylismy w dwoch miejscach i w jednym przeplynelismy moze 20 min lodka, drugi nieco lepszy(widac na zdjeciach)
co do wypowiedzi poprzednika to nie zgadzam sie zeby ograniczyc sie do 2 rejonow, ja bylam co prawda 8 tyg w podrozy ale zobaczylismy dosyc sporo , czesto spalismy w pociagach a w ciagu dnia zwiedzalismy tak ze sie da, a jak sie juz tam jest to tzreba zobaczyc jak najwiecej bo nie wiadomo kiedy bedzie kolejna okazja;)
z roweru rownierz bym zrezygnowala bo odleglosci sa faktycznie duze...ale to zalerzy co sie chce i co sie lubi;)

ewelina_m dołączył
09.03.2011

ewelina_m 17:45 | 15.03.2011

Dziękuje za odpowiedź. Po przeanalizowaniu wszystkiego plan się trochę zmienił. Aktualnie jest taki: lot do Szanghaju -zwiedzanie 2 miasteczek wodnych potem z Szanghaju pociągiem do chengdu - rezerwat Jiuzhaigou, Leshan, Dazu, potem pociągiem do Yunnan tam Lijiang i wąwóz skaczącego tygrysa następnie Xishuangbanna. Na koniec przejazd do prowincji Guanxi i spływ rzeką Li . A z Wuzhou pociągiem do Szanghaju. Myślę że teraz jest bardziej realny do wykonania.

marteczka dołączył
07.09.2007

marteczka 22:14 | 15.03.2011

jeszcze masz duzo czasu do wyjazdu wiec pewnie jeszcze nie raz plan Ci sie zmieni, my nie planowalismy polecicelismy i z dnia na dzien planowalismy gdzie dalej ;)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl