Forum dyskusyjne

Wróciłam Służę pomocą

kategoria podróże po świecie

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 13:07 | 21.03.2011

Witam, wróciłam niedawno z Argentyny, Urugwaju i Boliwii, służę informacją o tych miejscach :)

atis dołączył
29.03.2009

atis 14:07 | 21.03.2011

witaj, jestes z wrocławia moze?:)

agatttka dołączył
25.10.2009

Mercedes dołączył
12.10.2010

Mercedes 21:47 | 23.03.2011

Super! Za pare dni wylatujemy. Mam lonely planet i wiele przeczytanych blogow. Ale im wiecej szukasz tym wiecej pytan sie pojawia. Bedziemy przejezdzac (do Buenos Aires) przez Urugwaj( ruszamy z Sao Paulo). Gdzie warto sie zatrzymac w Urugwaju? I czy nadal bedzie tam cieplo? Pozdrawiam serdecznie :)

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 15:41 | 24.03.2011

Kochana, 2 tygodnie temu bylo goraco, wiec cieplo na pewno bedzie. Ja w Urugwaju mialam to szczescie, ze nocowalam u znajomych (zaprzyjaznionych w Patagonii), ale przygotuj sie na ogromne wydatki. Smiem twierdzic, ze Urugwaj byl drozszy od Argentyny. Znajoma w Punta del Este placila 50 dolarow za nocleg w dormie z karaluchami........
Montevideo mi osobiscie sie podobalo, Sacramento de Colonia sliczne, ale jeden dzien wystarczy. Znajoma chwalila Punta del Este, ale drogo.
W Buenos polecam goraco Ayres Portenos Hostel na skrzyzowaniu ulic Chile i Peru w San Telmo. Czysty, tani i ze swietnym sniadaniem w postaci bufetu (najesz sie na pol dnia hehe). Pokoj 4 lub 5 osobowy koszt 45ARS/os, 3 osobowy 55ARS.Jest po sezonie i bylismy sami w pokoju. Jak tam bedziesz to pozdrow koniecznie recepcjonistow od Kasi i Pawla z Polski !!! :)

Mercedes dołączył
12.10.2010

Mercedes 02:58 | 28.03.2011

Ojej, dziwne, bo z moich info wynika,ze Urugwaj jest tani( z wyj. Punta del Este). Wiesz coś o La Paloma, La Pedrera? Piriapolis? Dzięki za wskazówki. Pozdrawiam :)

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 22:13 | 28.03.2011

Mam nadzieje, ze nie sugerujesz sie info z lonely planet. Ja tez sie zdziwilam poziomem cen... Juz od pierwszego dnia, gdy za kanapke i male frytki w niewyszukanej knajpce zaplacilam 30zl! Byc moze po sezonie ceny juz spadly :) Niestety co do w.w. miejscowosci nie pomoge.

Mercedes dołączył
12.10.2010

Mercedes 00:04 | 30.03.2011

Dzięki za tak szybką odpowiedż. I tak przejedziemy przez Urugwaj, choć 30zł za kanapkę to majątek!!! Na całe szczeście możemy uciec przed tą drożyzną do BA. Jeśli przypomni Ci się coś co uznasz, że dobrze by było wiedzieć, napisz proszę. Pozdrawiam.

aparatkaaa dołączył
25.08.2011

aparatkaaa 22:22 | 25.08.2011

Hej jesli mozesz... bardzo interesuje mnie Argentycza... czy moglybysmy porozmawiac na priv? Moje gg to 150886 jesli tylko masz ochote i mozesz udzielic mi rady to prosze o kontakt. Z glory serdecznie dziekuje i pozdrawiam. Adriana W. :)

lipenka dołączył
17.06.2011

lipenka 03:05 | 10.01.2013

Mam pytanie:

lecę do Buenos Aires na miesiąc, mam jednak tylko 10 dni, które mogę spędzić jak chcę poza miastem. Gdzie powinnam pojechać? Wolałabym unikać lotów: Sao Paulo, Rio, czy Patagonia? Podrózuje sama. (do Montevideo jede pózniej)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:05 | 10.01.2013

10 dni na Argentynę to trochę mało. Jak chcesz zobaczyć Patagonię, to raczej lotów nie unikniesz, przejazd autobusem do Rio Gallegos, czy El Calafate, to ponad 1 dzień, przy tak ograniczonym czasie raczej odpada

darcia dołączył
16.12.2012

darcia 19:58 | 10.01.2013

Ameryka Południowa słynie z wysokich cen dla turystów nieznających hiszpańskiego!! Targować się, targować i jeszcze raz targować. cena zazwyczaj spada o 70%

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 23:40 | 10.01.2013

10 dni trochę mało na Patagonię, ja byłam 15 dni i to tak akurat... Polecałabym Iguazu+Rio. Nie wiem czy da się uniknąć lotów, bo odległości są mega. Rozejrzałabym się za autobusami dalekobieżnymi. Na pewno jest BA-Iguazu (zobacz na www.plataforma10.com  kompetentna stronka), ale czasem lot wychodzi taniej jak jest dobra promocja.
Dobrą opcją też jest Salta. Autobusem bez problemu, a okolice (wycieczki 1-dniowe) rewelacja. Ceny też ok... Polecam gorąco :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl