Forum dyskusyjne

kategoria podróże po świecie

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 18:25 | 21.03.2011

Wróciłem, podzile się wrażeniami i info ;)

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 19:04 | 21.03.2011

WITAMY W POLSCE!!!
Dziel się wrażeniami-tylko napisz gdzie byłeś!!!

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 19:37 | 21.03.2011

Ok, OK, źle kliknąłem (za szybko) Wróciłem z Kenii, jak ktoś szuka świeżych info to może coś podpowiem.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 20:07 | 21.03.2011

Napisz za ile kupiłeś bilet i jak leciałeś.
Jak z noclegami?
Jak z bezpieczeństwem?

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 07:32 | 22.03.2011

Najlepsza opcja jaką znalazłem to Budapeszt-Nairobi linią Egyptair za 2000 pln. Hostel przy Milimani Street był za 8 dol /os, jest takich więcej. Te przekazy o wysokim niebezpieczeństwie są mitem. Jeżeli już to kradną z głodu. Ludzie sympatyczni jak Tajowie, laski b. ładne:)

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 09:28 | 22.03.2011

Witam:) To ja mam takie pytanko. Wiem, że było już o tym na forum milion razy.Lecimy w czerwcu do Kenii. Cały czas się jednak zastanawiam czy się szczepić i czy brać leki antymalaryczne. Czy to nie jest czasami z tą malarią tak, jak było z Tunezją i Egiptem 10-15 lat temu (tez zalecali szczepienia i różne leki) a jakoś nie znam nikogo kto by się szczepił lecąc tam. Zastanawiam się i tak sobie myślę, że jeżeli byłoby tak bardzo konieczne to Biura Podróży powinny o tym informować i sprawdzać. Czy faktycznie jest mega ryzykowne i niebezpieczne jechanie-lecenie do Kenii bez leków przeciwmalarycznych i szczepień. Dzięki i sorrki że zanudzam :)
Pozdrawiam

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 09:57 | 22.03.2011

Wcale nie zanudzasz :) tym bardziej, ze temat istotny. Z tą profilaktyką to jest tak, że zależy jaki rejon Kenii będziesz zwiedzać. Oczywiście szczepienia nie są potrzebne bo zagrożenie chorobami tropikalnymi jest znikome. Natomiast pogczas pobytu w czasie pory deszczowej lub nad O.Indyjskim uważam, że nalezy zastosowac Malarone ( dawkowanie 2 dni przed, podczas całej podrózy i 7 dni po powrocie) . Ja miałem dosłownie kilka ukąszeń komarów ale Malorone pomógł. Ponadto stosowałem MuggaDeet - środek w sprayu przeciw komarom egzotycznym. Jest ok.
My zjechaliśmy wszystkiw najlepsze parki na safari od Masai Mara do Tsavo East i było genialnie. Potem 2 dni Mombasa (stare miasto klimatyczne) nocnym pociągiem do Nairobi i 2 dni na ogląd miasta. Było super !!!
Takie środki wystarczą , no i oczywiście uważać na wodę i spożywanie owoców. Knajpy ok. Zwykła ostrozność wystarczy a ludzie b.sympatyczni.

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 10:25 | 22.03.2011

Dzięki wielkie za info:) My lecimy na wakacje z Biura Podróży -2 tygodnie- niestety na własną rękę okazało się drożej :(( W palnie jest safari 2-3 dniowe, by może Wasini Island, Haller Park...ale to dopiero za 98 dni. Już się nie mogę doczekać :) Więc chyba tak zrobię że kupie tylko tabletki, mam już Mugge w sprayu, czytałam również o tabletkach czosnkowych, podobno zażywanie ich nie przyciąga komarów :) :)
Dodaj fotki :)

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 10:57 | 22.03.2011

Ok :) Najwięcej zwierząt było w Masai Mara i Tsavo East ( np widzieliśmy polującego lamparta i całą rodzinkę spacerujących gepardów z małymi oprócz tego zaraz przy drodze żerujace stado lwów (spożywały małego hipcia:( W Mombasie koniecznie jedźcie na Diani Beach. Nie ma w tym mieście mostu i trzeba jechać promem ale warto. Jedna z najpiękniejszych plaż jakie widziałem. Shimba National Ressort też fajne. Życzę ogromnych wrażeń. Hej.

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 11:09 | 22.03.2011

Super miałeś z tymi zwierzakami.... Chciałabym do Masai Mara ale nie wiem czy 2-3 dniowe safari wystarczy. Na pewno Tsavo East, West, by może Amboseli.. Nasz hotel to Diani Sea Resort :) Ehh... Już chcę wakacji:)) Dzięki za cenne wskazówki...

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 11:39 | 22.03.2011

Powodzenia :) Widzę, że mieszkasz w Irlandii. Mi od paru lat chodzi po głowie rajd dookoła Irlandii ----- rowerem. Chyba coraz bliżej jestem realizacji tego pomysłu. Pozdrawiam.

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 17:24 | 22.03.2011

Irlandia to faktycznie świetny kraj z pięknym wybrzeżem, klifami a także celtyckim kościołami, cmentarzami. Będąc tu koniecznie trzeba wypić Guinnessa w tutejszym pubie przy irlandzkiej muzyce. Myślę, że najlepszym okresem na zwiedzanie jest wiosna i lato, chociaż co do pogody tutaj to jest ona bardzo zmienna...
Pozdrawiam i jak masz jakieś pytanie to śmiało... Mieszkam tu z rodzinką już 5 lat.

Aśka50 dołączył
29.03.2011

Aśka50 11:01 | 29.03.2011

12 czerwca wybieramy się na włąsną rękę do Kenii na 2 tyg. Nie mam jeszcez ani hotelu ani safari, myślę , że zrobimy to na miejscu ale jedno mnie gnębi, doczytałam, że bilety kolejowe relacji Nairobii -Mombasa -Nairobii trzeba rezerwować na kilka tygodni wcześniej. Jak moglibyśmy to zrobić z Polski?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl