Forum dyskusyjne

Must see NY Kalifornia

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 19:29 | 27.03.2011

Witajcie
Przede mną wspaniałe 3 tygodnie w USA. Pierwszy etap podróży (max tydzień) planuję spędzić w okolicach Nowego Jorku/Waszyngtonu. I tu moje pierwsze pytanie:
Co jest warte zobaczenia w okolicy, czy warto wypożyczać auto i jeździć czy po prostu po czterodniowym pobycie w Nowym Jorku przejechać autobusem/pociągiem do Waszyngtonu, tu zostać 2 dni.
Czy cena 220 $/os za przelot to dużo?
Drugim etapem jest przelot do Los Angeles i spędzenie w Kalifornii i okolicach pozostałych dwóch tygodni. Proszę osoby, które odbyły podobną trasę o wskazówki jak zaplanować i co zobaczyć w trójkącie San Francisco-Las Vegas-LA. Będziemy oczywiście poruszać się wynajętym autem więc jesteśmy elastyczni. Generalnie chcemy zwiedzić najważniejsze miejsca, znane atrakcje turystyczne. Mile widziane propozycje trasy.
Jeśli znasz przyzwoity hotel dla 3 osób w którymkolwiek z powyższych miast (tani) to również proszę je podać.
dziękuję :)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 21:03 | 27.03.2011

Mój Boże....
Must see w tak krótkim czasie,jak już Las Vegas to koniecznie Death Valley,jak będziecie jechać z La do Las Vegas,najpiękniejsze dla mnie miejsce na ziemi Wielki Kanion,jak San Francisco to może i Yosemite,obowiązkowo droga nr 1 z San Francisco do LA.
W LA must see to pewnie hollywood-tyle że naprawde może Was rozczarować-ale zdaję sobie sprawę,że pewnie nie odpuścicie.Jak się intersujecie filmem,kinem to uniwersal studio też jest ok,oczywiście przejeżdżcie się po Beverlly Hills,po to by się tylko przejechać-no i Rodeo Drive,w tych samych celach.Tyle jest do zobaczenia:)
Ja spałem w motelach-było ok:)
Pozd

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 19:20 | 28.03.2011

Dzięki za wskazówki
Jedno pytania: Czy dwudziestolatek może mieć problemy z wejściem do kasyn? Generalnie chciałbym się pobawić z przyjaciółmi w Vegas ale przeczytałem, że wstęp od 21 lat. Jak to jest w praktyce? Sprawdzają np ID przy wejściu?

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 20:44 | 28.03.2011

Niestety nie da się edytować postów więc dodaję jeszcze jedno pytanie:
Czy w pokoju wszystkie osoby muszą mieć 21 lat czy tylko osoba, na którą jest rezerwacja i będzie płatnikiem? Znacie jakiś hotel na Stripie lub okolicy gdzie może spać dwudziestolatek (z opiekunami 24 i 28l at)?

alessan dołączył
22.01.2011

alessan 20:19 | 05.04.2011

Witam!
Mam podobny dylemat -co zobaczyć i w jaki sposób.
Wybieramy się z dziecmi (10 i 13 lat)w trasę LV-grand canion -death valley-yosemite SF-droga nr1-LA.Wypożyczamy samochód i w drogę .Byłam w usa na "objazdówce '10 lat temu .wtedy w mieście w którym byliśmy ojciec wykupował w autobusie turystycznym miejsce i tak nas obwozili po atrakcjach .Nie chcę się sama włóczyć bo dzieci z tego nie wytrzymają .Mam pytanie czy w każdym motelu-hotelu coś o tych wycieczkach wiadomo .Czy one jeszcze istnieją?inne pytanie czy w wymienionych miejscach znajdę noclegi bez problemu czy muszę rezerwować co jest trudniejsze logistycznie.
z LA przenosimy sie na wschód i tam Waszyngton ,NY,niegara ,i znowu wolałabym aby wynająć tours.Czy może coś naten temat wiecie?
Pozdrawiam i czekam na wieści.

hansiu dołączył
25.11.2009

hansiu 21:32 | 28.03.2011

Witam ,warto na pewno zobaczyć Sedone - w przewodniku nie opisuja tego miejsca szczególnie ale dla mnie totalny odjazd ,widoki zapierające dech w piersiach na kazdym kroku po za tym plaża w Santa Monika (początek drogi 66) Grand Kenion , Sekwoia Park, Stare Sakramento też fajne, San Francisko -tu obowiązkowo Alkatraz(uwaga bilety trzeba kupować dzień wcześniej), targ rybny na końcu Pier( szałowa zupa krabowa i kraby zresztą też niczego sobie) no i dwa gety. Co do nszcze noclegów spaliśmy w sieci moteli " 6" ceny za pokój 4 osobowy ok 40-50$ i warunki bardzo przyzwoite . AA jeszcze jedno w ostatni dzień wypożyczyłem z kumplem Harleye i pojechaliśmy wybrzeżem -goraco polecam.

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 12:15 | 31.03.2011

pewnie że może - tam rodziny z dziecmi przeciez tez przyjeżdzaja:) polecam abys szukał hotelu, który oferuje alldayroundbuffet- czyli za jedna opłata typu 35 usd wchodzisz do hotelowej restauracji bufetowej ile razy chcesz w godzinach otwarcia- ja czesto bywalem w excaliburze(polecam te drozsze odnowione pokoje, albo jeden z hoteli sieci Harrah- m.in. Ceasar's Palace- tez mieli swojego czasu alldayroundbudffet- i to za jedna oplata mozna bylo korzystac z 5 restauracji w hotelach nalezacych do sieci. ID beda Ci sprawdzac w barach- ale czesto jak nie sprawdza na wejsciu to Ci koledzy zamowia browarka(n.p. HardRock Cafe- fajny taras z widokiem na Newyorknewyork:), do night clubu nie wejdziesz:(

Grzenius dołączył
14.11.2010

Grzenius 11:56 | 31.03.2011

Hej, przy wejsciu nie sprawdzaja ale moga z nudow w srodku kasyna, wiem bo sam pracowalem w ochronie w kasynie:)

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 12:18 | 31.03.2011

po drodze z Vegas do L.A. koniecznie zobaczcie sekwoje z noclegiem w parku

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 20:35 | 31.03.2011

Bardzo Wam dziękuję :)
Jeszcze ostatnie pytanie w związku z Vegas. Przy rezerwacjach internetowych hoteli w LV jest informacja, że "You must be atleast 21 years of age to check-in" Czy to znaczy, że po prostu któryś z moich towarzyszy podróży powyżej 21 lat może zarezerwować i na miejscu się mną 'opiekować' czy hotel nie zezwala na pobyt poniżej tego wieku? Nie chciałbym zapłacić i potem się rozczarować w recepcji ceasars palace, że sorry winetou, ale pana nie wpuścimy.
Dziękuję za pomoc, czekam na kolejne propozycje :)
Pozdro

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 09:14 | 01.04.2011

Stary- wyluzuj- zrób reza na kogos ze znajomych- powtarzam, tam rodziny z dziecmi jeżdża:), to nie hotele typu HEDONISM na Jamajce:)- jeżdżę do Vegas regularnie z grupami - jedyny problem dla Ciebie to że mozesz nie pograć i do night clubu nie wejdziesz- a reszta- luz, ja jeszcze polecam w okolicach Vegas mały sympatyczny park Valley of fire- mozna na parkingach sobie grilla samemu zrobić w pieknych okolicznościach przyrody - nie ma tłoku:)

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 11:55 | 21.04.2011

Czołem
Jestem na etapie poszukiwania noclegu w NY. Czy możecie polecić tanie mieszkanie/hotel/kwaterę? Szukam od 12.07 na 4 dni dla 3 osób. Hostele wcale nie są tanie, wiele hoteli znajdywałem tańszych.
Znalazłem sporo tańszych hoteli w Queens. Czy warto się tym interesować?

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 12:05 | 21.04.2011

pewnie- tyle, że decydując sie na nocleg w Queens, brooklynie czy new jersey sprawdzaj logistyke polaczenia- metro, busy- cos z pozoru taniego moze okazac sie drogie ze wzgledu na dojazdy na manhattan:)

ostatnio spalem w jakims quality Inn na lower manhattan za 56 usd w junior suite w 4 osoby- blisko Little Italy- ale to z rok temu bylo i w marcu bodajze- nalezione na booking.com

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 21:28 | 25.04.2011

cześć

Chciałbym prosić obeznanych o przedstawienie propozycji trasy dwutygodniowej na trasie LA-Las Vegas-San Francisco. Po drodze chcemy zobaczyć z racji ograniczonego czasu podstawowe atrakcje turystyczne- Wielki Kanion, Death Valley.. no właśnie, co jeszcze? Jeśli ktoś z Was odbył podobną trasę proszę o przedstawienie jej przebiegu. Nie wiemy ile liczyć czasu na poszczególne atrakcje, dojazdy, zwiedzanie itp.
Pozdrawiam

sysio dołączył
26.05.2011

sysio 18:03 | 31.05.2011

Jestem zainteresowany wycieczką do USA na dłuższy okres, z przemieszczaniem się wynajętym samochodem i samolotem od wschodu do zachodu Stanów lub odwrotnie. Jestem emerytem, mam 77 tat, wykształcenie wyższe (studiowałem we Wrocławiu) W ubiegłym roku z kolega przez 2 miesiące podróżowaliśmy po Madagaskarze i Mauritiusie. Samodzielnie, lub z biurem podróży zwiedziłem Europę, kraje arabskie, Syberię, Kubę, Meksyk, Indie, Chiny, Tajlandię, Wietnam, Kambodżę, Indonezję, Malezję, Singapur, 2 miesiące w Australii.. W najbliższym planie mam zamiar zwiedzić USA, Amerykę Środkową, Amerykę Południową. Proszę o kontakt. tel 604058906 lub sysio7@op.pl . Jeżeli mój wiek nie jest przwszkodą, to proszę dać znać.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 20:51 | 01.06.2011

Akurat się nie wybieram ale jak mawiają szacun:).Bardzo chciałbym kiedyś być w takiej formie.Tak trzymaj!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl