Forum dyskusyjne

Szukam chętnych na wyprawe po Islandii na maj lipiec lub sierpień 2007

kategoria podróże po świecie

15002900 dołączył
06.02.2007

15002900 15:34 | 06.02.2007

Termin do uzgodnienia. Trasa promem z Danii z 2 dniowym postojem na Wyspach Owczych. Pobyt min 3 tygodnie. Nie mam z kim pojechać a to moje wielkie marzenie! Najchętniej kogoś kto posiada prawo jazdy(przy wynajęciu na miejscu auta koszta drastycznie spadają). Ilość osób nie ma znaczenia. Tylko poważne oferty. Ja jestem zdeterminowany. Koszta ok.3-3,5 tys zł

usunięty/nieznany 12:44 | 02.03.2007

Witam! byłem w tym pięknym kraju w zeszłym roku tylko - niestety - dwa tygodnie. Nieco się zdziwiłem kiedy napisałeś, że chcesz tam wynająć samochód - jeżeli chcesz zwiedzić Interior, to musisz wynająć samochód 4x4, bo wiele dróg (w Interiorze prawie wszystkie) ma ograniczenia w poruszaniu się tam innymi samochodami niż właśnie 4x4, jest to spowodowane panującymi tam warunkami. poza tym, wynajmując tam samochód zwykły, zakres ubezpieczenia nie obejmuje dróg ze znakami 4x4, a to już robi się wielki problem. Zostaje ci jedna droga nr 1 tzw. ring (dookoła wyspy) i niewiele dróg wewnątrz wyspy.piszę o tym dlatego, że wypozyczenie terenówki lub osobowego z napędem 4x4 jest bardzo drogie (żeby nie użyć innego słowa) i sięga dzienne około 100 EURO. Jeżeli dodasz do tego koszty paliwa, nie masz szans wyrobić się w tym budżecie. Bardzo dużo ludzi w lipcu i sierpniu jeździ tam na rowerach - z jednej strony wyspa nie jest duża, więc jest to świetny środek lokomocji. Minusem jest to, że pogoda jest tam bardzo zmienna, czego doświadczyłem na własnej skórze - w ciągu godziny było albo +17 (na tamte warunki to upał), albo +5 i deszcz, ale generalnie jest to najtańszy środek lokomocji na wyspie dla turystów. Z praktycznych rzeczy - koniecznie zaopatrz się w kuchenkę turystyczną, ale nie na gaz (potworne ceny kartuszy, a samolotem tego nie wolno przewozić) tylko na benzynę - wychodzi najtaniej. Poza tym wyspa jest wspaniała, bardzo dobrze wybraleś, l.udzie są świetni i bardzo życzliwi, jeżeli miałbyś kłopoty, na pewno uzyskasz tam pomoc, nawet bezinteresowanie. po prostu lubią Polaków i mamy tam dobrą markę. Trzymaj się ciepło, zrobiłeś świetny wybór, życzę Ci wspaniałych wrażeń, Wojtek Paszko

kalessin4 dołączył
24.07.2007

kalessin4 20:21 | 25.09.2007

Wojtku!
czy mógłbyś zdradzić jaki jest koszt takiej 2tyg wyprawy na Islandie (bilet lotniczy. spanie, jedzenie, rower..)? mam na myśli wypad jak najtańszy i aby jak najwiecej zobaczyc. Będę bardzo wdzięczna za kontakt. mój email: agornicka@yahoo.com

narty dołączył
05.10.2007

narty 16:32 | 31.10.2007

islandia z lipca 2007 - 2 tygodnie koszt 2100 zł/osobę ,negocjowana wypożyczona toyota 270zl/dzień dla 4 osób ,przelot z Berlina 1200 zł w obie strony, jedzenie z kraju, noclegi pod namiotem, benzyna 6 zł za litr!, zjazdy narciarskie z najwyższych wierzchołków Islandii plus typowe zwiedzanie

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl