Forum dyskusyjne

PRAGA POMOCY

kategoria podróże po świecie

kraj Czechy

cccneti dołączył
06.03.2011

cccneti 20:11 | 05.04.2011

Wybieram się sama do Pragi na 5 dni. Chciałabym wiedzieć ile (mniej więcej) koron czeskich trzeba wziąć na wydatki TYLKO takie jak pamiątki. I oczywiście co warto zwiedzić w Pradze. :) Nie interesują mnie inne koszty. Tylko ile mniej więcej pieniążków (koron czeskich) na jakiekolwiek pamiątki :)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 22:23 | 05.04.2011

Oprócz MustSee, które znajdziesz w każdym przewodniku ja polecam Klementinum - z fantastyczną barokową Salą Biblioteczną i wizytą na wieży astronomicznej z unikalnym widokiem na miasto. W salach muzealnych można zobaczyć oryginalne urządzenia, z którym pracował Johannes Kepler.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 02:43 | 06.04.2011

W Klementinum przeprowadzany jest remont w tej chwili także dobrze jest sprawdzić to przed wyjazdem.

kolo © dołączył
29.03.2011

kolo © 10:28 | 06.04.2011

5 dni to troche za dużo jak na pragę.
ale jak jedziesz samochodem to polecam po drodze zobaczyc kutna horę z kaplica czaszek i kopalnią srebra. naprawde warto!!

cccneti dołączył
06.03.2011

cccneti 19:39 | 06.04.2011

Tak naprawdęto jade tam na 4 dni, albo 3 i pół. Chciałam po prostu się dowiedzieć ile musiałabym wziąć "kieszonkowego" na pamiątki. Ale nikt nie odpowiedział mi na to pytanie.
A na tym najbardziej mi zależy. !

danula dołączył
07.04.2004

danula 19:53 | 06.04.2011

Ile wziąć kieszonkowego na pamiątki? A co chcesz kupić? Tylko dla siebie, czy dla paru osób? Jakiś drobiazg, czy coś cenniejszego? Mam wrażenie, że chcesz jechać do Czech tylko po pamiątki, a to totalne nieporozumienie. Wydaje mi się, że zupełnie nie interesują Cię miejsca wskazywane przez forumowiczów. Jeśli zależy Ci wyłącznie na zakupach to taniej wyjdzie kupić coś z internetu. Pozdrawiam

kolo © dołączył
29.03.2011

akras dołączył
03.07.2010

akras 23:18 | 06.04.2011

Po Pradze można się włóczyć w nieskończoność :) Nie tylko znanymi ulicami. Nawet Poczta Główna przy Hlavni Namesti jest piękna ze swoimi freskami. Nie mówiąc o Ogrodach Królewskich, pięknym ogrodzie botanicznym, ogrodzie zoologicznym, w którym można się zgubić, Katedrze św. Vita z przepięknymi witrażami na Hradczanach, chórach loterańsskich itp. Nieopodal Pragi jest Dvur Kralove z safari zoo - warte obejrzenia.
Pamiątki??? Ja przywożę tylko magnesy na lodówkę, które zbieram, ewewntualnie jakiś bibelot. Szkoda pieniędzy na pamiątki. Ale, owszem - można kupić biżuterię ze słynnymi granatami czeskimi (nie radzę brać mniej niż 10 tys. koron), słynne czeskie szkło - taka sama sumka, mają lepsze ubrania i buty (ale droższe - chyba, że jest wyprzedaż) i inne jedzenie niż my - knedliki (3 rodzaje), zawiesiste sosy, kvetak (kalafior) w panierce, soczku (soczewicę) i dobre piwo :)

cccneti dołączył
06.03.2011

cccneti 13:11 | 07.04.2011

Wycieczki do wszystkich ciekawych miejsc, mam już wykupione, sprawdzałam po prostu, czy wszystko oblecę w te kilka dni.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl