Forum dyskusyjne

NIEPOKONANI

kategoria inne

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 10:43 | 08.04.2011

idziecie obejrzec holywoodzka wersje wydarzeń? Przypomne, że film opiera się na prawdziwych wydarzeniach spisanych w ksiazce
“Długi Marsz” Sławomira Rawicza. Autor przedstawia w niej prawdziwą historię siedmiu więźniów, którzy podczas drugiej wojny światowej podjęli zainicjowaną przez Polaka – Witolda Glińskiego ucieczkę z obozu pracy w Jakucji na Syberii. Uciekinierzy wydostali się za druty łagru zimą i przeszli pieszo ok. 6500 km docierając po 11 miesiącach do Kalkuty.

rabbit75 dołączył
05.04.2011

rabbit75 10:52 | 08.04.2011

Dzięki za przypomnienie - sam muszę podjąć nie gorszą próbę dotarcia do kina... o kulach, ale mam nadzieję, że trochę mniej mi to zajmie :) Tylko żona mówi, że książka to była raczej fikcja literacka, ale mnie to zupełnie nie przeszkadza.

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 10:58 | 08.04.2011

to nie była fikcja- ten gośc Rawicz rozmawiał z glińskim- facetem który naprawde uciekł z łagru i dotarł do Kalkuty:) i "przywłaszczył" sobie jego historie:) a co najfajniejsze to 3 Polaków zrobiło ta trasę ku pamięci - wiecej znajdziesz tu: longwalk.pl/ 
tam tez info kiedy ch i gdzie chłopacy pokazuja film z wyprawy- maja tez byc na I bydgoskim festiwalu PODRÓŻNICY 13-14 maja 2011- więcej tu:
festiwalpodrozniczy.byd.pl/o-imprezie/ 
pozdrawiam!

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 12:48 | 11.04.2011

THE WAY BACK- NIEPOKONANI
moi drodzy- powiem tak- po obejrzeniu tego filmu dochodze do wniosku, że jestem mięczakiem..a rezyserowi to nalezy się honorowe obywatelstwo POLSKI

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 13:17 | 11.04.2011

rezyser jest zafascynowany Polska, fajny gosc;) szkoda tylko ze zagraniczni musza krecic filmy o polkach , a Polska historia jest taka interesujaca!

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 13:31 | 11.04.2011

muszą- nie muszą:) ale faktycznie fascynacja Polska jest widoczna u rezysera - szczególnie zamykajace film kadry- dla mnie troche juz zbyt lopatologiczne ale cóż- na "zachodzie" mało sie historia interesuja i trzeba im do głowy łopata wiedze wkładać:)
Ciekawe czy kiedys powstanie jakis film o Kaziku Nowaku i jego wyprawie afrykańskiej:)

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 13:35 | 11.04.2011

nie sadze to byl zbyt religijny czlowiek jak na zachod;]

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 13:45 | 11.04.2011

faktycznie! w dzisiejszych czasach niepoprawny politycznie nasz Kazimierz:)
no- ale Peter mógłby zrobic film o polskim legionie na Haiti- bliżej ta historia jego Pana i Władcy...

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 21:41 | 11.04.2011

Bardzo dobry pomysl! ;d moze doczekamy jego realizacji

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 08:59 | 12.04.2011

Ty do niego zadzwonisz czy ja?:)))))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl