Forum dyskusyjne

Niedawano wróciłem odpowiem na pytania

kategoria podróże po świecie

kraj Malta

pietkagab dołączył
06.01.2011

pietkagab 02:41 | 09.04.2011

Jesli macie pytania chetnie (w miare posiadanej wiedzy) odpowiem.

szeregowy85 dołączył
02.06.2007

szeregowy85 23:04 | 11.07.2012

Witam. Na Malte wybieramy sie w sierpniu, wiadomo szczyt sezonu ,i boimy sie ,ze wszystkie plaze beda zawalone ludzmi. W innym watku znalazlem wypowiedz ,ze Birzebugga ma malo oblegana plaze. Znasz jeszcze jakies inne miejsca godne polecenia? I druga sprawa, jakwyglada sprawa snoerklingu? Na nurkowanie nie mam pozwolenia, poza tym podejrzewam, ze dosc drogo by mnie tom wynioslo. Czy znasz jakies miejsca gdzie mozna ponurkowac z maska na wlasna reke?

ahdar dołączył
07.05.2014

ahdar 15:18 | 08.05.2014

Birzebbuġa nie jest ciekawa jeśli chodzi o plaże Plaża z widokiem na port wolnocłowy.

Z mojego doświadczenia z maltańskimi plażami to, zawsze znajdzie się kawałek miejsca by rozłożyć ręcznik (no może oprócz Blue Lagun na Comino).

Għadira (Melliehħa) Bay jest bardzo duża, Na Golden Bay też nie miałem zwykle problemu, podobnie na Għajn Tuffieħa. Ciaśniej jest, na mojej ulubionej, Paradise Bay i chyba na maltańskiej Ramla Bay i Armier (na tej ostatniej chyba brałem leżak bo były już rozstawione i zajmowały sporą część plaży).

27ola dołączył
08.10.2009

27ola 10:16 | 13.05.2014

witaj, czy orientujesz się jak najlepiej poruszać sie po Malcie? Czy lepiej autem czy lepiej autobusem?
Polecasz jakieś dobre miejsce do nocowania?

paco dołączył
14.07.2009

paco 21:46 | 10.08.2014

Hej, mam dwa pytanka: czy maltanskie taksowki słyną z naciągania turystów, czy raczej spoko (zwłaszcza z lotniska) i jak jest z wtyczkami, czy nasze wtyczki się mieszczą czy potrzebne są przejściówki? Za tydzień (od 19/08) będę w Bugibbie nad St Pauls Bay, może ktoś będzie niedaleko?

ahdar dołączył
07.05.2014

ahdar 21:40 | 15.05.2014

Jeżeli nie masz problemu z ruchem lewostronnym możesz zdecydować się na samochód. Ja zwykle jeździłem autobusami (tańsze niż wynajem auta).

Co do noclegu to zależy po co jedziesz i na jak długo. Jeśli na tydzień lub dłużej i chcesz pozwiedzać całą wyspę to polecałbym okolice Valletty np. Sliemę. Jeśli chcesz też np. popływać i wolisz piaszczyste plaże to Buġibba, Qawra.Oczywicie jeśli wypożyczysz samochód to nie bedzie już miało aż tak wielkiego znaczenia.

Napisz co chcesz robić/zobaczyć może coś jeszcze wymyślę. :)

27ola dołączył
08.10.2009

27ola 20:02 | 18.05.2014

witaj, chciałabym zobaczyć jak najwięcej, a plażowanie jest na najdalszym miejscu pobytu:)
chcę zobaczyć na pewno klify na Malcie i na Gozo. Azure Window i Blue Grotto, Valette, i Birgu, świątynie megalityczne i zabytkową Mdinę. Generalnie jak najwięcej w tydzień czasu.
Możesz coś doradzić gdzie najlepiej spać i jak poruszać się?

Strzalka dołączył
04.06.2014

Strzalka 22:49 | 04.06.2014

Hej,
Lece sama na Malte na kurs języka ang juz za tydzien i chcialabym sie dowiedziec o transport publiczny. Czy w czerwcu nadal jest rozkład "zimowy"? Nie mogę innego znaleźć. Otwiera mi sie tylko zimowy www.publictransport.com.mt/wintertime.  I czy autobusy z lotniska (X..) i np. 32- są nadal w tej samej cenie? Muszę dojechac z lotniska do Hgejjeg San Ġwann.
Będę mieszkać w pokoju, w ktorym nie mam dostepu do kuchni i będę jeść na mieście przez 2 tygodnie. Czy polecasz jakieś dobre i tanie restauracje, zebym nie zbankrutowała? I jakie są ceny jedzenie mniej wiecej.
Będę wdzięczna za odpowiedz i pomoc.
Dzięki
Strzalka

ahdar dołączył
07.05.2014

ahdar 13:08 | 09.06.2014

Najsensowniejsze wydaja mi się dwie lokalizacje: okolice Buġibby lub okolice Sliemy. Jeśli plażowanie schodzi na drugi plan to chyba wybrałbym Sliemę (lub jej okolice). Do Valletty i Mdiny bezpośrednie, Birgu, Haġar Qim, Dingli jedna przesiadka. Więc transport autobusuwy wygląda bardzo rozsądnie i nie zajmuje tyle czasu co z Buġibby. Do plaż trochę dalej, ale zawsze można na plaże pojechać po zwiedzaniu, albo wykąpać się na skałkach. :)

ahdar dołączył
07.05.2014

ahdar 13:09 | 09.06.2014

Nie tu kliknąłem gdzie chciałem :) to powyżej to dla 27ola

ahdar dołączył
07.05.2014

ahdar 13:30 | 09.06.2014

@Strzałka, powinien funkcjonować rozkład jazdy. Cena na autobusy x i inne ta sama. Co do przesiadek to z tego o pokazuje mapka na stronie www.publictransport.com.mt  to nie widzę problemu masz np. x1 albo 118 które maja przystanki koło głównego szpitala Malty (Mater Dei) skąd przesiadasz się w 32 lub 35. Myślę że opcja z x1 jeszcze lepsza bo przystanek ma przy głównym wejściu do szpitala i tam też przesiadasz się w 35. Jeśli boisz się przegapić przystanek, poproś kierowce żeby Ci powiedział kiedy będzie przy Mater Dei.

Co do restauracji to raczej nie znam :( Zawsze mieszkam w Marsaskali w innej części wyspy. Ale zwykle w czasie zwiedzania żyje na pastizzi (małe "bułeczki" z serem) pastizzerie są prawie we wszystkich miejscowościach i to zwykle po kilka w każdej. A co do jakiegoś porządnego posiłku to zwykle taniej i dobrze jest tam gdzie jest masa klientów. :)

Co do cen na Malcie to ja bym to nazwał mniej więcej cenami warszawskimi.:)

ahdar dołączył
07.05.2014

ahdar 10:20 | 11.06.2014

@Strzalka Nie wiem czy juz jesteś na Malcie czy jeszcze czytasz. Przed chwilą odebrałem maila od Publik Transport Malta z odpowiedzią na pytanie czemu nie ma letniego rozkładu na stronie:

With reference to your query, the Head Office is still working on the Summer Schedule and should soon be on our Website.

gosia86 dołączył
11.07.2014

gosia86 12:39 | 11.07.2014

Wybieram się ze znajomymi w sierpniu jak zawsze planujemy spanie na dzikich plażach ale dowiedziałam się wczoraj że jest tam dużo szczurów. Bardzo się ich boje powiedz czy Ty też je tam widziałeś?

ahdar dołączył
07.05.2014

ahdar 11:38 | 22.07.2014

Prawdę mówią nie przypominam sobie, żebym widział gdzieś szczury na Malcie. Kilka razy spotkałem w nocy jeże, ale szczurów jakoś nie pamiętam. Przyznaje, że rzadko poruszałem się poza terenem zabudowanym w nocy (może kilka/kilkanaście razy i nie w okolicy plaży) więc nie wiem jak jest na plażach.

Biorąc pod uwagę, że maltańskie plaże leżą zwykle daleko poza miastami i są tam zwykle jakieś knajpki sprzedające jedzenie (więc muszą być gdzieś wyrzucane resztki) to możliwe, że szczury się pojawiają. Ale nie kojarzę, też żebym gdzieś o tym słyszał.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl