Forum dyskusyjne

planowanie podrózy

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

kolo © dołączył
29.03.2011

kolo © 09:37 | 11.04.2011

witam. mam pytanie dla osób które mają jakieś doświadczenia z podróżowaniem po chinach
wariant jeden
lecę do pekinu i wracam też z pekinu więc to troche ogranicza
wybieram się tam na 16 dni i rozpatruje 2 warianty
Shanghaj- Xian- Luojang- Pekin(2 razy samolot + kolej/ autobus)
wariant drugi
Chengdu- Xian- Luojang- Pekin (2 razy samolot+ kolej/ autobus)
pekin pisze na końcu bo chce tam tylko wylądować i od razu lecieć wgłąb kraju, a dopiero na koniec spędzić tam kilka dni
może ktoś ma jakiś inny ciekawy wariant?

marta dołączył
07.12.2009

marta 16:00 | 20.05.2011

Długie dystanse autobusem odradzam... Ja po 14-godzinnej jeździe autobusem noclegowym z wyspy Hainan do Hong-Kongu myślałam, że oszaleję. Dziurawe drogi i średnio komfortowa podróż to była. Pociągi za to jeżdżą szybciutko, ok 200km/h. Autobusy i pociągi są w podobnych cenach i do najtańszych nie należą. A w mniejszych miasteczkach ciężko kupić bilet, bo nie rozumieją angielskiego, nie znają się na mapie. Polecam mieć przy sobie mapę z chińskimi nazwami. :) Pozdrawiam

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 20:52 | 22.05.2011

2 tygodnie temu wróciłem z Chin. Trasa z Pekinu przez Wutai Shan, Pingyao, Xian do Szanghaju. Kilka uwag.
1. Musisz mieć napisane po chińsku nazwy miejsc, do których chcesz dotrzeć
2. Najlepiej wcześniej rezerwować noclegi ponieważ hotele są położone daleko od siebie i szkoda czasu na szukanie miejsc
3. Dobrze jest mieć netbook, praktycznie wszędzie w hotelach jest internet, możesz wtedy sprawdzić numery pociągów, rezerwować hotele itp.
4. Kalkulator też dobrze mieć, aby wystukali Ci na nim ceny
Chińczycy są w porządku i chętnie pomagają obcokrajowcom. Gdyby nie ich pomoc nie dalibyśmy rady przejechać naszej trasy.
A angielski rzeczywiście niewiele tam pomaga, nie rozumieją takich słów jak hotel, restaurant, bus czy toilet i to jest najpiękniejsze. Hola, hola, strefa wolna od angola. Koniecznie rozmówki polsko-chińskie, ręce, uśmiech i wyobraźnia. Aczkolwiek słyszałem Happy Birthday śpiewane po chińsku. I to dopiero są jaja.
Powodzenia Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 20:55 | 22.05.2011

Jeżeli masz napisaną nazwę miejscowości po chińsku wszędzie bilet kupisz bez żadnego problemu zarówno na pociąg jak i autobus (chyba, że nie ma miejsc o co w Chinach nietrudno, szczególnie na pociąg) . Napisane cyfry arabskie przeczytają, więc z datą i godziną też nie ma problemu.

konto usunięte dołączył
22.05.2011

konto usunięte dołączył
22.05.2011

konto usunięte 21:42 | 22.05.2011

[treść usunięta przez GlobAdmina]

konto usunięte dołączył
22.05.2011

kolo © dołączył
29.03.2011

kolo © 00:05 | 25.05.2011

dziękuję za wskazówki. poszukam jakichś nie skomplikowanych rozmówek polsko -chińskich. chociażby żeby pokazać chińczykowi napis
natomiast czy możecie się odnieść do wariantów tras które rozważam? czy ciekawszy shanghaj czy chengdu
no i gdzie łatwiej/ szybciej dojechać

konto usunięte dołączył
22.05.2011

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 07:19 | 25.05.2011

Przy pierwszym wariancie nie za bardzo rozumiem gdzie chcesz lecieć. Z Szanghaju do Zhenghou? Przy drugim rozumiem, że do Chengu. Napisz trasę dokładniej z miejscami, które chcesz zobaczyć. A Szanghaj to najpiękniejsza metropolia w Azji, dla mnie ładniejsza niż Singapur.
Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 07:19 | 25.05.2011

Przy pierwszym wariancie nie za bardzo rozumiem gdzie chcesz lecieć. Z Szanghaju do Zhenghou? Przy drugim rozumiem, że do Chengu. Napisz trasę dokładniej z miejscami, które chcesz zobaczyć. A Szanghaj to najpiękniejsza metropolia w Azji, dla mnie ładniejsza niż Singapur.
Zbyszek

Ela30 dołączył
12.05.2011

Ela30 08:26 | 25.05.2011

witam,
byłam w Chinach w ubiegłym roku. Widzę, że nie masz w planie Szaolin i bardzo dobrze, zdecydowanie przereklamowane. Na pewno poleca, Guilin i rejs po rzece Li - niezapomniane wrażenia. Mi bardzo podobało się w Longsheng - to taka wioska mniejszości etnicznych z przepięknymi tarasami ryżowymi, warte zobaczenia. Tak, jak większość polecam również Shanghaj (przepiękne miasto) i Hong Kong.
No i targuj się ile wlezie, strasznie zawyżają ceny.

kolo © dołączył
29.03.2011

kolo © 07:25 | 04.06.2011

chce zobaczyć xian i pekin a do tego albo chengdu, albo shanghaj
jedno i drugie odpada bo mam tylko 18 dni

czy ma ktoś może jakieś doświadczenia z hospitalityclub w tym kraju?

VillaVerdi_pl dołączył
27.03.2012

VillaVerdi_pl 10:30 | 29.03.2012

Szczerze mówiąc to nigdy nie byłem w Chinach,ale dzięki temu wątkowi dowiedziałem się już wielu ciekawych informacji i wiem,ze sam wyjazd nie jest taki prosty i tani jakby mogło się to wydawać...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl