Forum dyskusyjne

25 lipiec - 25 wrzesień 2011 plan podrózy a klimat

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Van Gogh dołączył
13.04.2011

Van Gogh 14:21 | 13.04.2011

Witajcie,
Mam następujący dylemat. Planuję pobyt w Indiach miedzy 25 lipcem a 25 wrześniem tego roku.
Mam do wyboru wylot do Delhi i rozpocząć zwiedzanie od północy, czyli byłoby to końcem lipca. A następnie przesuwanie się na południe, gdzie spędziłbym ok. 1 miesiąca.
Następnie gdzieś ok. 10 września powoli zacząłbym wracać na północ, wybierając inną trasę niż poprzednio.

Inny plan to wylądowanie w Bombaju i rozpocząć zwiedzanie południa Indii na końcu lipca, Natomiast okres 10-22 września poświecony byłoby na północ Indii.

Który waszym zdaniem lepszy jest scenariusz biorąc pod uwagę panującą w tym okresie w Indiach pogodę.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

pozdrawiam

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 15:10 | 13.04.2011

ja planuję wyprawę do Indii
na przełomie roku i szukam fajnego małego , uczciwego i oczywiście taniego biura turystycznego !!! tobie sorki , ale nie pomogę , pozdrawiam

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 18:31 | 22.04.2011

Polecam biuro www.vanlalluti.com  . Organizują wyjazdy "pod klienta", budżetowe hotele, pociągi, minimalna przedpłata. Całe Indie można objechać za naprawde " śmieszne" pieniądze.

Magz dołączył
06.01.2007

Magz 00:04 | 15.04.2011

Opcja pierwsza lepsza ze względu na monsun.
Ja mogę tylko powiedzieć, że rok temu lipiec/sierpień na zachodnim wybrzeżu to był opad ciągły przez 2 tygodnie, 2 dni przerwy, opad ciągły... Ale już z kolei w Bangalore w tym czasie było w miarę sucho.

tencogoniema dołączył
17.04.2011

tencogoniema 19:43 | 17.04.2011

witaj też planuje popyt w tym czasie, moj mail to tencogoniema@gmail.com

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 15:56 | 19.04.2011

Witaj,

a sprawdzales juz moze ceny lotow na ten czas? Bo ja znalazlam polaczenia za 566 euro na okres 30. 07-30.08 i sie zastanawiam czy jak jeszcze nie poczekam, to nie dostane tego biletu taniej ( nie biore tutaj pod uwage aeroflotu).

Bylam we wrzesniu 2007 na pn Indii i mialam bardzo ladna pogode tzn, bylo goraco, ale nie padalo :-)
pozdrawiam

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 18:43 | 22.04.2011

Radzę zacząć od Ladakhu. A potem zrobic petlę Delhi, Varanasi, Hyderabad, Chennai, Kerala, Goa, Rajastan, Delhi. Pociągiem wyjdzie bardzo tanio.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl