Forum dyskusyjne

Los Angeles Miami Chicago czy Nowy Jork

kategoria inne

kraj Usa

sheikh86 dołączył
14.04.2011

sheikh86 16:54 | 14.04.2011

Witam!
W przyszłości chciałbym wyjechać do USA na stałe (w poszukiwaniu lepszego życia) i jak myślicie, w którym mieście jest najlepiej...?Proszę o opisanie każdego z nich
Dziękuję za odpowiedzi

eddy.cm3 dołączył
07.05.2011

eddy.cm3 12:23 | 07.05.2011

Hej. Ja w tym roku kończę studia i wybieram się do USA spróbować czegoś nowego w życiu. Jestem zdecydowany na Miami lub okolice, będę tam chyba już od września. Od paru miesięcy zbieram informacje. Największe zalety, to co mnie do Miami przekonało to na pewno klimat, piękna architektura miasta, bliskość plaży. Wychodzisz z pracy i jesteś na wakacjach:) Floryda ma też całkiem korzystny system podatkowy (w każdym stanie w USA jest trochę inaczej). Turystyka jest bardzo rozwinięta i tam można szukać pracy. Są też oczywiście wady. Dla niektórych klimat może być męczący (upały, wilgotność), dla niektórych problemem jest duży procent imigrantów z Ameryki Płd. Ja akurat znam hiszpański i podoba mi się ta kultura więc nie ma problemu. No ale przede wszystkim z pracą nie jest za dobrze, zwłaszcza do najprostszych prac konkurencja jest duża i podobno imigranci zaniżają stawki i psują rynek. Gdyby mi zależało tylko na kasie to szczerze mówiąc poszukałbym czegoś w Europie. Napisałem co mi pierwsze przyszło do głowy, ale jakbyś jeszcze coś chciał wiedzieć to śmiało pytaj. Polecam też to forum www.city-data.com/forum/florida/  Pozdrawiam

pacio177 dołączył
16.05.2011

pacio177 22:11 | 16.05.2011

Witam.Ja również chciałbym wyjechać w przyszłosci do USA ma stałe.Powiedzcie mi czy wy macie jakaś bliska rodizne w USA ?? ja mam w USA 2 wujków ale z tego co wiem to nie kwalifikuje sie to aby dostac zielona kartę.Jak to wygląda u was?

eddy.cm3 dołączył
07.05.2011

eddy.cm3 18:45 | 17.05.2011

W sumie to mam jakąś rodzinę, ale nie utrzymujemy kontaktu. Poza tym nie mieszkają tam gdzie ja bym chciał pojechać. U mnie problem z zieloną kartą czy wizą odpada bo mam drugie obywatelstwo. Ale i tak lekki strach jest bo jadę zupełnie w ciemno z nadzieję że szybko znajdę pracę. Będzie przygoda, a jak się nie uda to mam do czego wracać:)

pacio177 dołączył
16.05.2011

pacio177 08:07 | 18.05.2011

aha czyli mając inne obywatelstwo to nie trzeba sie starac o zieloną kartę ?? Polacy to maja jednak przesrane :D ja niby tez mogłbym miec podwójne obywatelstwo bo moja prababcia była niemką ale chyba nic z tego nie bedzie bo są jakies bezsensowne zasady :/

eddy.cm3 dołączył
07.05.2011

eddy.cm3 23:54 | 21.05.2011

Też myślę że to bez sensu że Polakom tak trudno o wizę bo tak jak pisałem na początku z finansowego punktu widzenia o wiele bardziej opłaca się nam pracować w Europie plus jest bliżej

konto usunięte dołączył
22.05.2011

konto usunięte 22:00 | 22.05.2011

[treść usunięta przez GlobAdmina]

[konto usunięte] dołączył
31.01.2011

[konto usunięte] 00:56 | 19.07.2011

witam, ja planuje kolo Pazdziernika pojawic sie na Florydzie, mozna by sie spotkac i wymienic doswiadczenia zwiazane z osiedleniem sie w Sunset state :) Cel jeden- gdzie bedzie fajnie - zatrzymac sie na dluzej :) Moj mail przemox@op.pl

konto usunięte dołączył
22.05.2011

sysio dołączył
26.05.2011

sysio 21:35 | 26.05.2011

Dołączę do wyprawy do USA w miesiącu wrześniu i pażdzierniku 2011 .celem zwiedzania wynajętym samochodem ze wschodu na zachód St. Zj. Proszę o kontakt tel. 604058906 lub meilowy sysio7@op.pl

eddy.cm3 dołączył
07.05.2011

eddy.cm3 10:10 | 23.07.2011

Francua, czemu nie?:) Zawsze miło zagranicą spotkać rodaka. Ja będę w Miami od 6 września. Już mam bilet i plany na pierwszych parę dni. Będzie też blog z wyjazdu. Mam nadzieję, że nie naruszę regulaminu, jak go tu zareklamuję?

eddy.cm3 dołączył
07.05.2011

eddy.cm3 02:25 | 19.09.2011

Jestem już w Miami. Jakby ktoś był zainteresowany to polecam mój blog eddy305.blogspot.com/ 

bcwieka dołączył
16.09.2011

bcwieka 10:32 | 20.09.2011

Hej,
Będę w Nowym Jorku 6-12 pazdziernika. Ktoś chętny do wspólnego zwiedzania/imprezowania?
kontakt: cwieka.beata@gmailcom

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl