Forum dyskusyjne

Czy ktoś poradzi Mongolia przez Rosję

kategoria podróże po świecie

deepblue501 dołączył
20.04.2011

deepblue501 12:32 | 20.04.2011

Witam wszystkich!!!

Wybieramy się we dwójkę w sierpniu do Mongolii. Chcemy polecieć do Moskwy a potem transsyberyjskim ekspresem pojechać do Ułan Batoru, zatrzymując się przy jeziorze Bajkal. W Mongolii chcemy spędzić 2-3 tygodnie, wynajmując jeep'a. Kierunek jazdy: Khovsgol, Altai, zachodnia część Mongolii.

Mam następujące pytania, czy ktoś może nam pomóc?:
- czy warto jechać pociągiem, bo lot w dwie strony jest sporo tańszy, a pociągiem się jedzie jednak z 6 dni, czy przed Irkutskiem w ogóle jest coś ciekawego do zobaczenia? Jak z jedzeniem na pokładzie? Jeśli uważacie, że ta podróż jest zdecydowanie warta, to gdzie trzeba się zatrzymać (bo można chyba wyjść z pociągu i jechać dalej np następnym? Gdzie można kupić bilety na pociąg online, czy lepiej kupić na miejscu, w Moskwie?
- czy do Rosji wystarczy wiza tranzytowa, czy trzeba mieć również tzw zaproszenie, i jak to załatwić?
- czy do Mongolii jest potrzebna wiza?
- jakie szczepienia trzeba mieć na Rosję/Mongolię?
- jak z ubezpieczeniem, czy warto ubezpieczyć się w Polsce i gdzie?
- jak najtaniej lecieć do Moskwy oraz z Ułan Batoru do Polski?
- jaką część Mongolii polecacie, myślimy o Altaj i Khovsgol, ale może są jakieś inne również ciekawe części?

Wiem że mam sporo pytań, nawet dość podstawowych....każda pomoc bardzo mile widziana!!

Oprócz tego: czy ktoś się właśnie w tym okresie (początek sierpnia-początek września) również tam wybiera i byłby zainteresowany dzielić jeep z nami mając oczywiście ten sam cel podróży?

pozdrawiam wszystkich!

adrianmarczak dołączył
08.06.2009

adrianmarczak 06:02 | 07.06.2011

czesc ja jestem z mongolii w pobycie w ulan bator potrzeba ci tlumacza?jesli tak to prosze o kontakt ze mna mongolian_goalkeeper@yahoo.com oczywiscie ze do mongolii panu potrzeba wize altaj khovsgol to dobry wybor :)

adrianmarczak dołączył
08.06.2009

adrianmarczak 06:08 | 07.06.2011

jesli panu potrzeba przewodnika i tlumacza [ale tylko w stolicy ulanbator]to prosze o kontakt ze mna mongolian_goalkeeper@yahoo.com pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl