Forum dyskusyjne

Jak się dostać do Luang Prabang z Bangkoku

kategoria podróże po świecie

kraj Laos

magreb1 dołączył
20.01.2010

magreb1 07:30 | 27.04.2011

Czy możecie pomóc i wskazać sposób dotarcia do Luang Prabang z Bangkoku? Mam mało czasu więc najchętniej jakiś tani samolot. Nic atrakcyjnego nie mogę znaleźć w necie.
Będe w lipcu - czy potrzebny Malarone?

marcel75 dołączył
02.02.2009

marcel75 09:31 | 27.04.2011

Hej, o ile ja dobrze pamietam (bylismy tam XI-XII '09) to do Lao byl klopot z szczegolnie tanimi przelotami. My akurat nie chcielismy latac i robilismy trase w druga strone i teoretycznie jesli dobrze sobie wszsytko zgrasz to jestes w stanie dotrzec tam w ca dwa dni. Pociag nocny z Bangkoku do Nong Khai, przeprawa przez most i do Vientiane a stamtad juz do Luangu autobusem. Jesli idzie o malarie to zagrozenie w Lao potencjalnie jest, Twoj wybor, ja nie bralem profilaktyki mialem tylko Malarone w razie wystapienia objawow jako lekarstwo (spowalniacz), czyli troche bardziej ryzykowna opcja. Szczesliwie komarow bylo malutko :) My bylismy listopad-grudzien, wtedy nawet w Kambo w Angkor bylo ich malo :)

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 13:43 | 27.04.2011

My pojechaliśmy autobusem do Chiang Kong potem granica i płynięcie po Mekongu do samego Luang. Spróbuj też www.airasia.com..  Lipiec to pora deszczowa, troche słaby termin na Laos ale Malarone wystarczy.

putrycydes dołączył
15.10.2005

putrycydes 22:29 | 27.04.2011

Z tego co pamiętam to zarówno loty krajowe jak i zagraniczne obsługują laotańskie linie lotnicze, a one (nawet one way) nie należą do najtańszych. Wobec powyższego musisz się przedostać bądź do chiang mai bądź do udon thani i tam polecieć air asia do bangkoku. Ja w lutym płaciłem po ok 300 zł za loty typu bangkok - udon - bangkok. Ale to była jakaś promocja. Bilet kupowany na dwa dni przed lotem na podobnym dystansie ale one way kosztował w granicach 250 zł. Jeśli chodzi o malarone to każdy ma swoją koncepcję - ja na przykład biorę w takich miejscach, ale jak ktoś siedzi długo to trudno żeby się cały czas truł. pozdrów beerlao a nawet tiger whisky:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl