Forum dyskusyjne

Ameryka Srodkowa - gdzie co jak

kategoria podróże po świecie

tomulka dołączył
31.03.2009

tomulka 17:44 | 28.04.2011

Czesc! wybieram sie do Ameryki Srodkowej chcielibysmy pojechac na 3 tyg i zwiedzic oprocz Gwatemali i cos jeszcze. tak naprawde nie wiem co warto w Am Sr jeszcxze zobaczyc. czy moze ktos doradzic kto tam byl?? jak tam wyglada komunikacja i drogi?? czy lataja tam jakies lokalne samoloty?? czy sa bezpieczne?? czy te odleglosci sa jakos bardzo duze ? z mapy wynika ze to nie sa jakies tysiace kilometrow chyba? jakie miejsca sa warte zobaczenia a jakie nie? moze wcale nie Gwatemala a np Kostaryka ? nie wiem.. doradzcie! dzieki z gory za pomoc i odpowiedz. pozdr Tomek

InneWakacje dołączył
22.04.2011

InneWakacje 22:07 | 30.04.2011

Cześć,

W Ameryce Środkowej spędzilam prawie dwa lata - z przerwami i powiem, że jest wiele rzeczy które warto zobaczyć.

Gwatemala jest piękna i ma wiele wulkanów - najwyższy Tajamulco 4200 m npm, należy zwiedzać z przewodnikiem (wycieczki z miasta Xela), głównie dlatego że na szlaku może być niebezpiecznie - kradzieże itd. Poza tym wulkan Pacaya, z którego płynęła lawa jescze w 2007, nie wiem jak jest teraz bo w zeszłym roku była jego erupcja.
Na Kostaryce spędziłam rówież bardzo dużo czasu - tam jest dużo bezpieczniej niż na Gwatemali, także o wiele drożej i bardziej komercyjnie. Ale Parki Narodowe są przepiękne i mimo że jest to mautki kraj jest masa rzeczy do zwiedzania. Nikaragua jest bardzo biedna, ale mapiękne kolonialne miasta- Grenada i Leon, i śliczną wyspę o dwóch wulkanach Ometepe.

Generalnie polecam zakup przewodnika Lonely Planet - central America - bo w nim znajdziesz wszystkie potrzebnie informacje.

Jeśli znajdziecie chwilę czasu na wolontariat to zapraszam tutaj:
www.innewakacje.com.pl 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl