Forum dyskusyjne

weekend w Londynie

kategoria tanie podróżowanie

ella76 dołączył
01.05.2011

ella76 17:34 | 01.05.2011

Witam wszystkich. Mam prośbę wybieram się w czerwcu do Londynu. Proszę poradźcie mi jak znaleźć tani lot w obie strony i jaką cenę biletu mogę uznać za korzystną? Zupełnie się w tym nie orientuję a przeglądając tanie linie ceny biletów są przeróżne a nie chce przepłacić. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi. Jeszcze jakby ktoś mi dał namiar na fajny, tzn. czysty i w rozsądnej cenie namiar na nocleg w Londynie będę szczęśliwa:) Za wszelkie porady i sugestie co zobaczyć, ile to będzie kosztowało itd. itp. z góry dziękuje! Pozdrawiam.

sempek dołączył
03.07.2010

sempek 19:24 | 01.05.2011

Witam, w tej chwili chyba najtańsza linią jest Ryanair. w dwie strony za ok 300 zł można znaleźć loty w dwie strony. co do hotelów to żadnego jeszcze nie sprrawdziłem, ale polecam stronę booking.com. mozna zarezerwować a przede wszystkim poczytać opinie na temat wybranego hotelu. Za 3 noce w weekend zapłaci się od 100 funciaków za pokój dwuosobowy. Co do zwiedzania to obowiązkowo:
- katedra sw. Pawła
- Tower of London
- Pałac Buckingham
- Windsor - rezydencja któlewska
- British Museum

Londyn jest tak olbrzymi, w weekend sie wszystkiego nie obleci :)
pozdrawiam

ella76 dołączył
01.05.2011

ella76 23:34 | 01.05.2011

Dzięki Tobie wiem już troszkę ;) więcej. Planuje tam być na 3,4 dni, ale to i tak pewnie za mało na zwiedzenie miasta choć zawsze to coś... Jak Ci się jeszcze coś nasunie ;) pisz koniecznie.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 01:07 | 02.05.2011

Co do przelotu to ważne jest miejsce wylotu - jeśli zamierzasz lecieć z Poznania lub Berlna to ceny są podobne - pomiędzy 300 a 400 złotych z bagażem (Wizz, Ryan z Poznania i Easy z Berlina).
Hotele w Londku są różne - po pierwsze musisz wiedzieć czy chcesz mieszkać w centrum czy możesz mieszkać dalej. Dalej wiąże się z kosztem przejazdu. Bilet dzienny na strefy 1-4 to 7,30 GBP (www.tfl.gov.uk). Ja preferuję hotele sieciowe, za 43 GBP masz np. IBIS Wembley. W centrum za te pieniądze albo nic nie dostaniesz albo ryzykujesz piwnicę lub bez okien lub bez ciepłej wody itp.
Przy pierwszej wizycie nie polecam muzeów - tam można siedzieć tygodniami. Zupełne MustSee dla Londka to spacery - Piccadilly Circus, West End, Trafalgar Square, Buckingham, Tower i Tower Bridge, katedra św Pawła, Parlament, Westminster Abbey, pasaż nad Tamizą, Buckingham, Big Ben, Covent Garden, Hyde Park.
Poza tym wszystko zależy od Twoich preferencji. W Londku jest wszystko - teatry, koncerty, knajpy, sklepy, muzea, parki, ogrody i mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć, a których nie wymieniłem.

Jeśli masz dodatkowe pytania, pisz.

ella76 dołączył
01.05.2011

ella76 10:20 | 02.05.2011

Pewnie wyjdę na całkowitą gapę, ale jak już wcześniej pisałam nie mam pojęcia o Londynie a i zawsze jeździłam na wakacje drogą lądową wiec tanie linie lotnicze są dla mnie nowością. Wracając do tematu w Wizzair można kupić bilet dla trzech osób za 924 zł to koszt całkowity bez opłaty za rezerwację. Ile taka rezerwacja wynosi nie mogę znaleźć na ich stronie. Wiec potwierdza się, że do 400zł :) Jeśli chodzi o nocleg to IBIS Wembley robi bardzo dobre wrażenie, ale nocleg to ok.150zł dla mnie to dużo. Nie chce się wygłupiać dlatego zapytam wprost jest szansa na znalezienie przyzwoitego noclegu (nie muszę mieć TV itp. ważny dla mnie żeby było to czyste miejsce i bezpieczne) do 70 zł? w centrum pewnie nie. Jak zdecyduje się na nocleg poza centrum to pewnie jest taniej ale bez sensu (?) bo tracę czas na dojazd i cena biletów komunikacji. Nie ukrywam że chciałabym coś zobaczyć poza sklepami i knajpami;) Dzięki bardzo za odzew tzn. pomoc! :)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 11:54 | 02.05.2011

Bierz pod uwagę, że to 942 to startowa opłata bez bagażu rejestrowanego i odprawy. Odprawa przez Internet jest za darmo, ale musisz albo sobie przed wyjazdem wydrukować obie karty pokładowe albo powrotną wydrukować w Londku. Można się odprawiać na 7 dni przed więc jeśli lecisz na 3-4 dni to dasz radę wydrukować w Polsce. Bagaż rejestrowany jest płatny dodatkowo, więc to też musisz doliczyć. My bierzemy zawsze jedną sztukę na dwie osoby, w sumie wiele nie trzeba na wyjazdy weekendowe, choć mam znajomych, którzy mają zestawy kosmetyków w wielkościach dozwolonych do bagażu podręcznego i oni nie biorą wcale rejestrowanego :-)
Z hotelem niewiele więcej mogę pomóc. Te 70 złotych to ma być na trzy osoby? Jeśli tak, to słabo to widzę, w centrum w hostelach zapłacisz za łóżko w wieloosobowym pokoju ponad 100 złotych a bilet na komunikację i tak będziesz musiała kupić. Jednodniowy na pierwszą strefę kosztuje 6,60 więc niewiele mniej niż na 1-4.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 12:14 | 02.05.2011

ten hotel rzeczywiście tani,można dojechac bez problemu nocą do niego?jest jakieś metro blisko czy coś?
Pozdr

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 13:46 | 02.05.2011

Masz na myśli o IBIS Wembley? Można dojechać do Wembley Park Jubilee lub Metropolitan i 3 przystanki autobusem w stronę stadionu lub 7 minut na piechotę. Z drugiej strony 4-5 przystanków autobusem do Wembley Central i Bakerloo lub Overgroundem. Ja osobiście preferuję Metropolitan bo od Baker Street zatrzymuje się tylko raz. Metro jeździ do 1 w nocy.

Trzeba pamiętać, że podczas międzynarodowych imprez na stadionie lub w hali ceny skaczą wielokrotnie (teraz na Finał Ligi Mistrzów noc z 28 na 29 maja kosztuje 177 GBPów)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:05 | 02.05.2011

Edgarek:)
Dzięki za info ale mało z tego co zrozumiałem:)znaczy się ile jedzie do centrum?;)-napisz głupiemu co to nie widział Londynu na oczy(poza lotniskiem w stanie oblężenia w grudniu)i ile kosztuje jakiś bilet czy czasem nie bardziej się opłaca wziąć Ibis gdzieś bliżej centrum,jeśli tak to jaki?
z góry dzieki

ella76 dołączył
01.05.2011

ella76 14:18 | 02.05.2011

Nie, nie nocleg podałam na jedną osobę. Aktualnie z trzech zrobiły się dwie ;) Dzięki raz jeszcze. Muszę sobie to wszystko poukładać w głowie i poszperać ale wiem już o co chodzi mniej więcej ;) A cha jeszcze, ile mniej więcej mam zabrać funtów na 3 dni żeby nie umrzeć z głodu tylko przy takim założeniu ;) Pozdrawiam! :)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 15:21 | 02.05.2011

Arnie - Z Piccadilly Circus do Wembley Park jedziesz ca 22 minuty z przesiadką. IMO akceptowalny czas. Z mojego punktu widzenia bilet jednodniowy za 7.30 GBP na 4 strefy vs. 6.60 za 1 strefę, czyli 70 pensów różnicy przy różnicach w cenach hotelu jest warte tej odległości. Tym bardziej gdy będziesz chciał pojechać np. Greenwich, które jest poza pierwszą strefą.
Ella67 - jedzenie też jest zależne od Twoich preferencji - fast foodowe jedzenie zamknie się w okolicach 7-10 funtów za obiad (nie musi to być Mac, może być szwedzki stół w Pizza Hut lub u chińczyka, czy nudle w pudle :-), śniadania i kolacje też zależy - kanapki w supermarkecie kosztują od 2 funtów w górę, możesz iść do knajpki i tam kupować - odpowiednio drożej. Jakieś przybliżenie cen możesz zobaczyć tutaj
www.sainsburys.co.uk/groceries/index.jsp?bmUID=1304342354126 
Kawa w sieciowych kawiarniach ma ceny zbliżone do naszych.

adam.francesco dołączył
02.04.2011

adam.francesco 16:48 | 02.05.2011

Jeśli masz możliwość swobodnego wyboru terminu, to wydaje się, że taniej, jeśli chodzi o bilety lotnicze, będzie jak wybierzecie sobie ,,weekend roboczy" (tzn. pomijając pt-nd). Czasem taniej jest z przesiadką. Warto sprawdzić na www.tania-podroz.pl  Co do noclegu, to jak jesteście w kilka osób to chyba najtaniej będzie w jakimś hostelu...najtaniej z tego co wiem jest w sieciach Hostelling International, można ,,zdobyć" dobę za nieco ponad 20 funtów zob. tutaj: www.hihostels.com/dba/Hostels-London-list.php?lang=E&city=GB%7C  0040 Jednak w tej opcji trzeba posiadać ważną kartę z tym znaczkiem, jaki widnieje po lewej stronie. W Polsce jest np. ISIC -PTSM razem z ubezpieczeniem ważna na rok...

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 19:03 | 02.05.2011

czyli jest niedaleko gdzieś tego ibisa przystanek metra,tak?bo jak słyszę przesiadki autobusami,to już widzę siebie,jak dojeżdżam do glasgow:)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 19:47 | 02.05.2011

Z hotelu do metra idzie się tyle samo ile ze stadionu do metra, czyli ludzie to akceptują po imprezach na Wembley.

ella76 dołączył
01.05.2011

ella76 19:35 | 02.05.2011

Jesteście kochani że mi tak ładnie podpowiadacie ;) Jak mi się uda wrócić z Londynu podzielę się wrażeniami :)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 09:46 | 03.05.2011

Ok,dzięki wielkie,poszukam sobie na mapie jeszcze dokładnie gdzie to jest,widzę na schemacie metra że jest stacja:),pojadę w lipcu jakoś tak w połowie,może coś ciekawego też przywiozę bo to sezon obniżek a i przyjemne z pożytecznym,tak ze 4 dni-myślę jeszcze by wpaść do jakiegoś teatru no i zobaczyć co nieco a przede wszystkim pobyć:)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 09:57 | 03.05.2011

Ze wszystkich musicali, na których byłem Mamma Mia wymiata. To co było w kinie to nędzna imitacja. Tyle, że zazwyczaj bilety trzeba kupić wcześniej jeśli chcesz te tanie (ca 30 parę funtów).

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:18 | 03.05.2011

Właśnie już widzę,że 4 dni to o kant d..py rozbić:)co najmniej 5,ja.Właśnie myślę o Mamma Mia albo Priscilli Królowej Pustyni,myślę,że to drugie jest bardziej walnięte a w to mi graj:)Znalazłem jakąs stronę,gdzie rezerwuje się,nie trzeba odbierać tylko idę z wydrukiem-więc pewnie tam kupię.

family.house / noclegi w londynie dołączył
12.03.2012

family.house / noclegi w londynie 19:46 | 25.03.2012

Family house / noclegi w Londynie

Z ogromną przyjemnością pragnę państwu przedstawić ofertę wynajmu pokoi w naszym domu gościnnym . Dom znajduje się w 3 strefie w pobliżu stacji metra ( 7 min spacerkiem ) .Do centrum można dotrzeć w 15 – 20 min. ( metrem lub autobusem )
Pokoje które państwu oferujemy do wynajęcia są duże , jasne no i oczywiście czyste . W naszym domu panuje spokojna , rodzinna atmosfera .

W naszej ofercie polecamy pokoje :

• 1 osobowe Ł 30 za dobę
• 2 osobowe Ł 40 za dobę
• 3 osobowe Ł 55 za dobę
• 4 osobowe Ł 70 za dobę

Wraz z pokojami gwarantujemy wysoką jakość obsługi .
W każdym pokoju znajduje się pościel , ręczniki , kawa ,herbata , owoce , czajnik elektryczny , telewizor ( angielskie programy ) , Wi-Fi
Do dyspozycji mają państwo również
- wspólną łazienkę
- kuchnię
- ogród ( do osób palących : tylko tu można palić papierosy )

Zainteresowanych prosimy o kontak :

E –mail family.house@vp.pl

Tel +447933420115

Skype family.house radek

[konto usunięte] dołączył
23.02.2012

[konto usunięte] 16:13 | 27.03.2012

Bardzo przydatny adres,na pewno wielu forumowiczów na tym skorzysta. A ze swojej strony zapraszam do CentrumWczasowe.pl gdzie można tanio zarezerwować miejsca noclegowe oraz bilety.

family.house / noclegi w londynie dołączył
12.03.2012

family.house / noclegi w londynie 20:16 | 03.04.2012

Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze świątecznej oferty, która obowiązuje od 04 kwietnia do 10 kwietnia.
W tym okresie ceny za wynajem pokoi będą tańsze o 10%
Promocja obowiązuje do 10 kwietnia 2012, lub do wyczerpania się wolnych miejsc.

Family.House / noclegi w Londynie

glonass dołączył
30.03.2012

glonass 12:28 | 06.04.2012

Tani lot znajdziesz przez jakąkolwiek wyszukiwarkę. Polecam Ci możliwość zostawienia samochodu na parkingu obok lotniska (www.parkinglotnisko24.pl/),  co pozwoli wybrać najkorzystniejszą i najtańszą opcję lotu. Z tego co wiem, najtaniej lata WIZZAIR z Krakowa oraz RyanAir z Łodzi.

impracticalguide dołączył
08.09.2012

impracticalguide 10:40 | 08.09.2012

najlepiej połaczyc tradycyjne zwiedzanie ze smaczkami typu lokalne markety, orginalne okolice
mi sie spodobal audioprzewodnik - bardzo orginalny i z tymi wlasnie smaczkami:

play.google.com/store/apps/details?id=com.map2app.Londynzchara  kterem

mi się spodobał audioprzewodnik

glazuu dołączył
11.04.2013

glazuu 08:11 | 17.06.2013

Ja proponuje skorzystać ze strony www.eloty.pl/  tam wszystko spoko działa. O wyglądzie nie będę się wypowiadać bo to rzecz gustu i nie wszystkim musi sie podobac ale funkcjonalnosc jest ok;-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl