Forum dyskusyjne

wszystko o Kenii

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

Natka 123 dołączył
06.05.2011

Natka 123 16:25 | 06.05.2011

Wrocilam wlasnie z Kenii, Diani Beach, Hotel Southern Palms Beach Resort. Jezeli masz jakies pytania to nie wachaj sie...

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 09:41 | 09.05.2011

Kilka dni temu wysłałm Ci wiadomośc na Twoje konto z pytaniami odnośnie Kenii :))
pozdrawiam

Natka 123 dołączył
06.05.2011

Natka 123 10:04 | 09.05.2011

My mielismy troche wiecej kasy ale to zalezy od budzetu.Wiza Kosztuje 25$ na osobe. Safarii 3 dniowe Tsavo east and weast ok.250 funtow na osobe.wykupilismy je od tubylcow zreszta bylo super zorganizowane przez nich sa bardzo lojalni. moge dac ci namiary.Nie bylam na Zanzibar planuje Tanzanie w nastepnym roku.pozdrawiam

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 20:38 | 09.05.2011

Hmm... no to juz sama nie wiem, bo uwazałam według opinii róznych osób, że 1500 dolarów na 2 osoby to dośc sporo, skoro mamy opłacony hotel i wyzywienie.Ale jasne, rozumiem, kazdy inaczej do tego podchodzi :) Gdybys mogła podac mi namiary na safarii to wielkie dzięki ;-) Dzięki... Pozdrawiam

Natka 123 dołączył
06.05.2011

Natka 123 21:09 | 09.05.2011

No to podam ci jeszcze pare cen:piwo 140 KES,kolacja poza hotelem w dobrej restauracji lub pup od 700-2000 KES ,masaz 30 min 1000 KES,pedicure 600 KES poza hotelem bo jezeli w hotelu to uslugi kosmetyczne sa 3 razy drozsze.
Podaje ci namiary na safarii joseph.mumo@gmail.com,mobile 00254 727 366 722 najlepiej zadzwonic jak bedziesz na miejscu Big Joseph cooperuje z kolega Katuta sa sprawdzeni z 20 letnim doswiadczeniem w safarii. Pytaj jak cos jeszcze ci sie przypomni

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 21:20 | 09.05.2011

Ok..dzięki za namiar na safarii i przykładowe ceny. Jeżeli będę chciała jeszcze czegos więcej się dowiedziec to napiszę. :)

crazyknight dołączył
11.06.2011

crazyknight 16:56 | 11.06.2011

kolacja w dobrej restauracji owszem jest droga, ale jest wiele dobrych restauracji, gdzie zjesz za ok.250. drogie sa wypady na safarii, muzea, itp. ale 1500 dolarow, to wystarczajaca kwota na wakcje jak ma sie oplacony hotel i jedzenie. odradzam uliczne jak masai market, gdzie beda was skubac bez litosci. lepiej juz kupowac w sklepikach, gdzie sa stale ceny. generalnie wszystkie ceny sa do negocjacji, dla bialych cena zawsze jest wyzsza, np. kiedy moj kenijski kolega kupuje koszule na ulicznym bazarze cena to ok. 100 dla mnie 3x wiecej. kiedy ostatnio poprosilem przyjaciolke by zrobila dla mnie zakupy kupila mi za 1000kes - dwie pary spodni wyjsciowych, koszule, krawat, spinke do krawata, +skrucenie spodni. z pamiatkami jest podobnie, cos co mozna kupic za 100 probuja wam wcisnac za 1000. badzicie uwazni, jesli bierzecie taxi negocjujcie zawsze cene na poczatku - dobra cena z lotniska do hotelu hilton w nairobi, to ok 1000kes, ale moge sie zalozyc, ze beda chcieli i 5000. dlatego polecam jazde matatu, gdzie generalnie nie kantuja, a ceny sa przyjazne, z lotniska do centrum nairobi cos kolo 70kes

rita-tita dołączył
14.06.2011

rita-tita 19:24 | 14.06.2011

[cześć,

zwiedzając północną część wybrzeża kenijskiego trafiłam na ruiny Gede,a tam poznałam fantastycznego przewodnika, którego polecam serdecznie.
Jeżeli wybieracie się w tamte strony - dajcie mu znać: harerandu@yahoo.co.uk

pozdrawiam!

manni dołączył
24.06.2011

manni 11:22 | 26.07.2011

Witam. Za kilka dni wybieramy się do Kenii. Spisałem sobie wszystkie namiary na organizatorów safari. Mam tylko jedno pytanie i obawy. Jestem niemieckojęzyczny. Niemiecki znam biegle, angielski słabiutko. W hotelu czy na lotnisku nigdy nie miałem problemu ale czy w Afryce ktoś mówi po niemiecku?
Czy macie namiary na biura obsługujące Niemców (niemówiących po angielsku)?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 13:35 | 26.07.2011

z tą cena 1000 z lotniska do hiltonu to trochę przesadziliście,normalna cena to 1500,jeśli chodzi o język to z niemeickim jest duży problem w keni ale zapewniam Cię,jesli znasz podstawy angielskiego to sie dogadasz-mój też nie jest doskonały a dałem radę:)pytając o deutsch każdy kiwał głową na nie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl