Forum dyskusyjne

Transport motocykla roweru koleją transsyberyjską

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

150341 dołączył
11.04.2009

150341 13:47 | 09.05.2011

Czy ktoś z szanownych uczestników forum próbował rozgryżć temat zabrania koleją transsyberyjską np. na trasie Irkuck-Moskwa pojazdu jednośladowego?
Pozdrawiam

muminek dołączył
25.04.2007

muminek 23:03 | 09.05.2011

myślę ,że nie powinieneś mieć problemów.ludzie wożą różne dziwne paczki. tylko nie wiem czy czcesz go tam kupić?:-)
w wagonie plskartnym rower spokojnie wejdzie na półkę gdzie sąkoce i poduszki nad górnym łóżkiem-pogdasz z prowadnicami na pewno powinny się zgodzić(tylko koła wypadało by odkręcić.
pozdrawiam

muminek dołączył
25.04.2007

muminek 23:07 | 09.05.2011

aaaaa haahaha,nie zwróciłem uwagi ,że chcesz też motor:-)))) w tym przypadku mój pomysł by sie nie sprawdził))

150341 dołączył
11.04.2009

150341 08:37 | 10.05.2011

Dzięki za info nt roweru. Skorzystam :)
A jesli chodzi o motocykl... nie wiesz czy do którego ze składów pociągu transsyberyjskiego (mam na myśli rosyjski, chiński lub mongolski) nie jest dołączany wagon towarowy czy też pocztowy? kiedyś tak pociągi pasażerskie były formowane...

muminek dołączył
25.04.2007

muminek 14:19 | 10.05.2011

tak ,jest coś takiego jak wagon pocztowy czy też towarowy do większego załadunku.tam można raczej na pewno wsadzic motor-tylko trzeba by się dokładnie dowiedzieć. spotkałem raz na syberii ekipę filmową która jeździła za parą na rowerach,tam gdzie już nie mogli dojechać cięższym sprzętem to roweżyści jechali rowerami a reszta pociągiem i na GPS umawiali się dalej w określonym miejscu i tak sobie jeździli:-))

150341 dołączył
11.04.2009

150341 07:24 | 11.05.2011

Dzięki, sprawdzę. A jak się dowiem, to napiszę...

maciasw dołączył
16.02.2013

maciasw 12:20 | 21.02.2013

Trochę stary wątek odgrzebałem bo też gryzie mnie ten problem. To go odświeżę bo chcę sobie pośmigać rowerkiem po okolicach Bajkału.
Na stronie www.transsib.com.pl  znalazłem takie oto info:
"Istnieje możliwość zabrania do pociągu roweru. Należy go jednak “złożyć” tak aby mógł zmieścić się w komorze na bagaż pod lub nad łóżkiem. Wymiary komory bagażowej pod łóżkiem wynoszą odpowiednio około: 50 cm / 110 cm / 25 cm. Natomiast komora bagażowa nad łóżkiem ma wymiary: 30 cm / 180 cm / 60 cm."

A dalej jest:
"Do końca 2010 roku do pociągów dołączane były regularnie specjalne wagony bagażowe. Zwykle takie wagony pociadały pociągi o numerach: 6, 10 i 350. Od kwietnia 2011 sytuacja uległa zmianie i tym samym przewóz motocykli został przez kolej rosyjską uniemożliwiony. Z nieoficjalnych informacji wynika, że transport motocykli liniowymi pociągami pasażerskimi na trasie transsyberyjskiej ma być wkrótce całkowicie zakazany."
NIe wiem czy te informacje są aktualne.

Mam duży rower, więc jego przewóz w komorach bagażowych będzie niemożliwy.

Natomiast na oficjalnej stronie kolei rosyjskich jest, że można przewieźć większy bagaż (w tym rower, bez rozbierania i pakowania) w przystosowanym do tego wagonie towarowym. Nie znalazłem jak dotąd informacji na temat ceny. Może jest to wliczone w cenę biletu.

Wątek jest z maja 2011 więc może autor ma już jakieś doświadczenie z przewozem roweru i mógłby się tymi informacjami podzielić.

Wisdom29 dołączył
22.08.2013

Wisdom29 10:51 | 22.08.2013

Witam, osobiście nie miałem takiego problemu a to dlaczego? Ponieważ wydzwoniłem firmy, które świadczą usługi międzynarodowe maximus.poznan.pl/  i zapytałem czy jest możliwość przewiezienia roweru. Odpowiedź była jasna, że nie ma problemu . I tak rozpocząłem swój biznes rowerowy, polegający na imporcie z Rosji :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl