Forum dyskusyjne

ZE LWOWA DO IRKUCKA

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 12:21 | 10.05.2011

Mam pytanie: czy jest szansa do Irkucka dojechać ze Lwowa? jakie połączenia? chce ominąć Białoruś. Orientuje sie ktoś może jakie sa ceny biletów i jak jechac? Dzieki za informacje.

jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 20:24 | 10.05.2011

Najlatwiej przez Moskwe. Jest wiele pociagow Lwow-Moskwa, cena za plackarte to niecale 200 zl, czas jazdy ok. 24 h. Biletow zwykle nie brakuje. Dokladne rozklady na uz.gov.ua i poezda.net
Z Moskwy do Irkucka tez jest wybor pociagow. Plackarta kosztuje latem ok. 400-450 zl (w zaleznosci od pociagu). Bilety najlepiej miec kupione wczesniej. Rozklady, ceny: www.rzd.ru. 

Pozdrowienia!
Jedrzej

ola1 dołączył
26.04.2011

ola1 13:08 | 21.05.2011

a kiedy jedziesz?
ja też planuję tę trasę na koniec lipca lub początek sierpnia ;)

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 22:12 | 21.05.2011

ja planuje druga połowa wrzesnia, masz jakis juz konkretny plan?

marekam888 dołączył
07.02.2009

marekam888 16:59 | 21.05.2011

Ze Lwowa można ale z przesiadkami...
Wiem że kursuje pociąg z Charkowa bezpośrednio do Irkucka (przynajmniej 2 lata temu jeszcze był)
Ja wracając z Irkucka jechałem trasą Irkuck-Moskwa-Odessa-Lwów
Wiem też że teraz często ludzie wybierają trasę przez Kijów ze względu na tanie połączenia lotnicze ;)
Można tez udać się do Kaliningradu i stamtąd samolotem do Moskwy (podobno także bardzo tanie połączenia lotnicze)
i zawsze zostaje stras przez Litwę i Łotwę
Na ominiecie Białorusi opcji jest kilka :)

ola1 dołączył
26.04.2011

ola1 23:37 | 21.05.2011

plan się coraz bardziej klaruje. ale nie taki super konkretny bo to pewnie nastąpi dopiero na miejscu, na bieżąco. jesteśmy jeszcze przed załatwianiem wiz. chcemy pojechać najlepiej około 20 lipca. Jesteśmy zdecydowani jechać we dwójkę, ale nadal poszukujemy ok. 2 osób chętnych nam towarzyszyć- żeby było weselej. ale ciężko dograć się co do terminów niestety.
a Ty masz już jakiś konkretny plan?
Pozdrawiam!

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 23:47 | 21.05.2011

szukam wg planow z biur podrozy, sledze loty na wrzesien Wawa - Moskwa, ok. 650zl dwie strony, wnioski mam juz gotowe, ale sam sobie wszystko zalatwiam, wszedzie zdzieraja z czlowieka posrednicy, mysle ze w przyszlym tygodniu cos napisze i bedzie jasniej, tez jadziemy w dwojke, tez szukamy,ale charakter pracy nie pozwala wczesniej jechac

bajkalik dołączył
08.05.2011

a jak jedziecie? masz jakies juz ceny biletów?

bajkalik dołączył
08.05.2011

a jak jedziecie? masz jakies juz ceny biletów?

ola1 dołączył
26.04.2011

ola1 20:15 | 24.05.2011

co do cen to są duże rozbieżności... większość firm za pośrednictwo bieże prowizję... polskie firmy proponuję za trasę Moskwa Irkuck cenę około 600 zł. więc cały czas szukam ruskich stron- to jeśli chodzi o samą kolej transsib. co do dojazdu do Moskwy najkorzystniejszą wersją wydaje się podróż przez Ukrainę, ale bilety Lwów Moskwa taniej chyba wyjdzie kupić na miejscu, bo w internecie znalazłam cenę 77 euro- więc to duuużo. wszystko jakoś idzie powoli, zbieram informacje, koleżanka też ma mi coś polecić bo ma spore doświadczenie w wyjazdach do Rosji ;) tyle na razie ;) a Ty jak z biletami?

iljaa dołączył
07.06.2011

iljaa 11:08 | 07.06.2011

www.rzd.ru  Tu kupisz bilety na oficjalnej stronie rosyjkiej kolei. Jest tez mozliwosc wyboru wagonu i miejsca w nim, niestety bilety mozna bukowac od 45 dni przed podroza. Ceny roznia sie znaczaca w zaleznosci od jakosci pociagu - sa zwykle (tanie, brudne i wolne) i firmowe (szybkie, wygodne i czyste) Np. cena Moskwa - Irkutsk w zwyklym plackarcie to 4200RUB. a to samo w firmowym to 5900 - 7000RUB
Bilety bukuje sie karta visa, ale czasem nie dziala i trzeba przeslac im ksero karty i paszportu - wtedy zadziala.
Ja ruszam takze nad bajkal na poczatku sierpnia z berlina i niewielka grupa, juz w sumie 6 raz

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 19:31 | 08.06.2011

juz zazdroszcze Wam tego wyjazdu :)
Bylam nad Bajkalem w 2008. Spedzilismy tam caly miesiac. Gdybym mogla doradzic gdzie sie udac na pewno a co pominac - sluze rada i pomoca :)
pozdrawiam,
Magda
e-mail: magdalab@biol.uni.lodz.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl