Forum dyskusyjne

Moskwa proszę o pomoc

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

lincoln dołączył
30.04.2011

lincoln 23:51 | 11.05.2011

czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile trzeba wydać mniej więcej na dzień pobytu w Moskwie, chodzi mi o wartość w dolarach lub euro. Jadę przez biuro i mam zapewniony transport, hotel i śniadania. Reszta czyli bilety wstępu, dalsze posiłki i inne to indywidualne wydatki. Ja kompletnie się nie orientuję więc prosiłbym o pomoc ile euro lub dolarów nalezy tak mniej więcej na jeden dzień mieć. Nie mam wielkich wymagań i wiadomo nie zamierzam szaleć, tylko jakieś podstawy. Jeśli ktoś chce pisać, że to zależy od indywidualnych preferencji nich się wstrzyma, zależy mi na jakiś konkretach, najlepiej podpartych własnymi doświadczeniami.
Dodam, że spędzę tam 6 pełnych dni.

Dziękuję

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 22:57 | 12.05.2011

Rosja jest droga, zwłaszcza Moskwa, jezeli jest to standardowa wycieczka ok. 4 dni Moskwa, to na same wstepy trzeba liczyc ze 140 euro, wyzywienie jest drogie, proponuje jednak kuchnie rosyjska, i stoiska przy drogach gdzei mozna bliny, pierogi i inne smakołyki nabyć

lincoln dołączył
30.04.2011

lincoln 00:28 | 13.05.2011

dzięki za info, wstępy mam już pokryte (150 euro i w tym wiza). Musze sobie zapewnić obiadokolacje, więc głownie chodzi i o ceny jedzonka.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:48 | 13.05.2011

Ostatni raz byłem w 2008 więc może być nieaktualne. Poza centrum (czyli okolice Placu Czerownego i GUM) ceny nie odbiegają od naszych, a na Arbacie jest np. McDonald. Poza tym cała masa restuaracji, do wyboru do koloru i cała paleta cen. Na pewno znajdziesz coś dla siebie

lincoln dołączył
30.04.2011

lincoln 12:14 | 13.05.2011

rzeczywiście zapomniałem o zachodnich fast foodach:) dzięki za info, 2008 to całkiem niedawno.

Michalina44 dołączył
28.03.2012

Michalina44 15:02 | 28.03.2012

Czy ktoś może mi podać namiary na tanie noclegi w Moskwie niedaleko centrum. Jak to jest z załatwianiem noclegu przez internet bo nigdy tak jeszcze nie rezerwowałam? Jedziemy: 3 osoby:kobiety. Chcemy się wybrać ok.13 lipca. Czy trzeba płacić na ich konto walutą w dolarach czy Euro? Znajoma ,która chce jechać do Moskwy mówiła,że można załatwić wizę do Rosji do moskwy ale trzeba mieć pokwitowanie,żę jest załatwiony nocleg w Moskwie.

lincoln dołączył
30.04.2011

lincoln 16:22 | 28.03.2012

z tego co mi wiadomo raczej załatwienie taniego noclegu w centrum jest niemożliwe. Załatwienie taniego noclegu gdziekolwiek na ternie miasta może być problematyczne. My nocowaliśmy 30km od centrum w Katerina Park Hotel - www.katerinahotels.com/ru/moscow/park/main/  Mogę polecić to miejsce, hotel jest 4-gwiazdkowy, co do stawek trzeba sprawdzić, ponieważ ja byłem przez biuro. Przy hotelu jest stacja metra i może dojechać bezpośrednio do centrum w ok. 30-40min, Odnośnie pory w której Panie to planujecie zrobić to odradzałbym. W Rosji panuje klimat kontynentalny, lata w Moskwie są bardzo upalne i gorące. Ja własnie z tego powodu wybrałem połowę sierpnia. Osobiście nie polecałbym wycieczki na własną rękę. Ja skorzystałem z oferty Rainbow Tours "Wielkoruskiem Szlakiem" Impreza skupia się bardzo mocno na Moskwie (5 dni), ale mogłem też zwiedzić Nowogród, Suzdal, Włodzimierz, i Siergijew Possa, na końcu Wilno. Poza tym, podróżowaliśmy autokarem, na postojach wychodziłem na pobliskie wioski, i miałem okazję zobaczyć trochę też ten inny świat. Moskwa jest potężnym miastem, Warszawa przy niej jest na prawdę malutka, dlatego polecam tu wyprawę zorganizowaną, ponieważ na miejscu jest lokalny przewodnik i o wszystkim dokładnie opowiada, oprowadza po wielu miejscach (w końcu 5 dni), są też ciekawostki np. osidela gdzie mieszkają posłowie dumy, czy W. Putin. Jeśli chodzi o wycieczki do innych miast, też są lokalni piloci, podczas jednej wyprawy mieliśmy w autokarze 2 przewodników i jednego pilota:) W Wilnie też jest lokalny przewodnik. Jeśli ktoś chce to można się dużo dowiedzieć, i zobaczyć. Rozmawiałem z koleżanką, która była w Moskwie z grupą znajomych, i nie widziała połowy, lub co najmniej 1/3 tego co ja zobaczyłem. Ale co tam zobaczyć? też warto aby ktoś na coś o tym powiedział. Również zdecydowałem się na tą wycieczkę właśnie dlatego, że chciałem zobaczyć nie tylko stolicę, ale trochę więcej Rosji. W razie jakiś pytań to odpowiem po powrocie z urlopu, 05.04.2012.

Pozdrawiam,
Maciek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl