Forum dyskusyjne

JAKA WALUTA W KOLEI I NAD BAŁKAŁEM

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 22:54 | 12.05.2011

witam, widze ze dolary i euro troche spada a wybieram sie do Rosji, nad Bajkal, jaka walutę najlepiej zabrać ze sobą? dolary - euro - czy kupować w Polsce ruble, pytałem 100 - 10, 50zł

fielda dołączył
19.03.2010

fielda 23:23 | 12.05.2011

ja byłam na wyprawie koleją nad Bajkał w zeszłym roku. Mieliśmy kasę wymienioną w Polszy, w pociągu się drobne ruble baaardzo przydają, by kupować choćby jedzenie od babuszek na stacjach. Dolary też zawsze w modzie w Rosiji
pzdr i powodzenia! transsyb rulez! :)

bajkalik dołączył
08.05.2011

bajkalik 23:33 | 12.05.2011

a jakie ceny na dworcach? jak to wyglada w pociagu? masz moze jakas relacje? a bilety jak zalatwialiscie? dzieki za odpowiedz

fielda dołączył
19.03.2010

fielda 23:51 | 12.05.2011

mam nasz dziennik podróży, mogę Ci go w sumie udostępnić :) napisz mi maila ahmm@gazeta.pl. Ceny na dworcach niewygórowane - wszystko jest robione przez babuszki - jakieś pierogi, placki, suszone ryby - i wszystko smakowite :) w zasadzie na stacji możesz kupić wszystko co trzeba od chleba po papir tojletowy na vodzie skończywszy :) Bilety kupowaliśmy we Lwowie

jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 22:02 | 13.05.2011

Dolary albo euro - nie ma roznicy, sa tak samo przyjmowane w kantorach i bankach. Korzystniej jest wymienic zawczasu w Moskwie w kantorze niz w Irkucku czy Ulan-Ude w banku.

Trzeba pamietac, ze w mniejszych miejscowosciach nie ma punktow wymiany walut. I ze dolary nie maja juz takiej "mocy" jak kiedys i trzeba po prostu miec przy sobie ruble, zeby rozliczyc sie za transport, nocleg, w sklepie. No i dolary musza byc przynajmniej z 1997 r. (z "duza glowa) - starsze nie sa honorowane.

Dobrym rozwiazaniem jest korzystanie z bankomatow - jesli bank nie pobiera prowizji, to moze sie to bardziej oplacac niz wymiana kasy w kantorach.

Ceny wyzywienia w transsybie - zestaw obiadowy u babuszki (albo zestaw oddzielnie kupowanych pierogow, ogorkow itp) to ok. 100-120 rub. Inne produkty sprzedawane w budkach czy przydworcowych sklepach sa drozsze niz gdzie indziej, tzn. np. piwo 50-70 rub., chleb 40, duza chinska zupka 40-50 rub. W "Warsach" ceny, oglednie mowiac, odstraszajace. ;-)

Na pewno warto zapas jedzenia kupic przed startem pociagu. W Moskwie jest market w przejsciu podziemnym miedzy Jaroslawskim a Kazanskim (od strony Kazanskiego).

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl