Forum dyskusyjne

BEZPIECZEŃSTWO W CHINACH

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

iga_rash dołączył
13.05.2011

iga_rash 16:55 | 13.05.2011

WITAM, CZY CHINY SĄ BEPIECZNE DO 6 DZIEWCZYŃ ?
CZY NA COŚ TRZEBA BYĆ UWAŻNYCM??

marta dołączył
07.12.2009

marta 15:53 | 20.05.2011

Witam, uważam, że w Chinach jest bezpiecznie, na pewno 6 Europejek będzie wzbudzać zainteresowanie, przygotujcie się, że będą was np. fotografować, ale zagrożenia nie ma raczej. :) Chińczycy to dziwny naród i my również wydajemy się dla nich dziwni :)

Ela30 dołączył
12.05.2011

Ela30 22:19 | 24.05.2011

witam,
byłam w Chinach w ubiegłym roku, co prawda z wycieczką ale dużo czasu łaziliśmy sami z chłopakiem. Wg mnie to bezpieczny kraj, raczej nie zwracają uwagi na turystów no chyba, że w miejscach typowo turystycznych-zwłaszcza blondyni mają powodzenie i są proszeni o pozowanie do zdjęć. Jedyne co mnie okropnie denerwowało to okropne pchanie się, rozpychanie łokciami i to przez wszystkich-i staruszków i małe dzieci. Zero kultury ale trzeba było przywyknąć ;)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:31 | 24.05.2011

Wróciłem 2 tygodnie temu, byłem z żoną, trasa Pekin-Xian-Szanghaj. Moim zdaniem jest bardzo bezpiecznie, a najgorzej pchają się staruszki. Prawo dżungli, jednostki słabsze skazane są za wymarcie. Takie życie. Byliśmy na własną rękę, da się.
Zbyszek

garret dołączył
20.01.2012

garret 14:47 | 20.01.2012

Witam
Ja byłem prawie miesiąc z żoną. Trasa Pekin - Shanghai - Xiamen. Generalnie czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Jedyny problem to dogadanie się. No ale język migowy, który wszędzie działa:)
Więcej informacji jest na naszej stronie tuktuk.yoyo.pl

drax dołączył
18.01.2012

drax 14:23 | 23.01.2012

Cześć!
Po Chinach poruszałam się zarówno w grupie 7-osobowej, jak i z jedną koleżanką. Jest bezpiecznie. Największym problemem jest język, ale poza tym Chińczycy są przyjaźnie nastawieni. Podróżowałam na trasie Ułan Bator (Mongolia) - Pekin - Xian - Pingyao.

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 09:09 | 19.12.2013

Wszędzie trzba być uważnym, bo np. w Xianie lub Hohhot sporo złodziejstwa. Zasadniczo jednak po Chinach podróżuje sama i poza Tybetem jest ok.

Jarek351 dołączył
20.12.2013

Jarek351 08:16 | 23.12.2013

Moim zdaniem jest bezpiecznie. przepychają się, ale staruszki w Polsce wcale wiele gorsze w tym temacie nie są
Chińczycy są na ogół nie są wrogo nastawieni. A blondynki i blondyni, zwłaszcza w grupach to tam nie lada sensacja, więc zdjęcia pewnie będą robić

masiuss dołączył
18.01.2014

masiuss 14:03 | 18.01.2014

Ogólnie Chiny to bezpieczny kraj ale także trzeba uważać na naciągaczy. My z żoną byliśmy 1,5 mieś i raz trafilismy na nie miłą sytuacje (riksiarz wywiózł nas w jakąś uliczkę i żądał sporej kwoty pieniędzy... nie dostał, skończyło się to na szczeście tylko na kłótni gdzie nikt siebie nie rozumiał ;) w miejscach nie turystycznych obcokrajowcy wzbudzają olbrzymie zainteresowanie ale nie groźnie...

stecan dołączył
17.06.2006

stecan 18:20 | 18.01.2014

Chiny to bardzo bezpieczny kraj. dużo zmieniło się od czasów olimpiady kiedy to zrobiony porządek szczególnie ze złodziejstwem w Pekinie i wprowadzono drakońskie wyroki za przestępstwa na cudzoziemcach. możecie spokojnie chodzić nawet nocą. Za to na pewno będziecie zaczepiani przez tubylców z prośbą o wspólne zrobienie fotki ale to miłe zaczepianie :). Generalnie trzeba uważać aby nie wepchnięto wam lewych pieniędzy dlatego pieniądze należy brać tylko z bankomatu lub wymieniać tylko w banku. Znajomość języka angielskiego u Chińczyków jest tragiczna i oprócz centrów handlowych mało kto mówi po angielsku. Z angielskim najlepiej jest w Szanghaju i HongKongu niz w Pekinie. W innych miejscach angielski to tragedia. Pamiętajcie aby zawsze mieć przy sobie kartkę z napisem w j angielskim i chińskim gdzie mieszkacie. na pewno wrócicie z Chin zadowolone bo to pełna egzotyka :)
Pozdrawiam

stecan dołączył
17.06.2006

stecan 18:21 | 18.01.2014

Przeczytaj moje artykuły o chinach to pomoże Wam ustrzec się przed typowymi oszustwami jakie niektórzy ludzie robią na turystach.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl