Forum dyskusyjne

Fatalne te rozciągnięte fotki

kategoria uwagi do forum i serwisu

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 19:42 | 18.05.2011

Dawno tu nie zaglądałem i chyba nie będę tu często bywał, bo nie mogę ścierpieć widoku tych rozciągniętych miniatur zdjęć, błeeeee ;( Rozumiem, że to pomaga w zarządzaniu stroną, ale wizualnie to rozwiązanie jest fatalne. Nie spotkałem się z czymś podobnym na żadnym ze znanych mi portali podróżniczych....Szkoda ;((((

akras dołączył
03.07.2010

akras 20:24 | 18.05.2011

Hej - Tkos - nie opuszczaj nas z powodu miniatur. Mnie też denerwują te beznadziejne miniatury i chyba nawet były zwracane do GlobAdmina uwagi. Niestety zostały pominięte. W jaki to niby sposób takie niechlujstwo ma pomóc w zarządzaniu stroną?

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 21:06 | 18.05.2011

nie mam zamiaru opuszczać portalu, ale pewnie jeszcze rzadziej będę tu zaglądał, bo:
1. zniekształcanie zdjęć to dla mnie nadużycie
2. system ocen wciąż wydaje się zwykłą kurtuazją
3. sposób prezentacji relacji z podróży wraz z fotkami pozostawia nadal wiele do życzenia
4. brak czasu....:)

akras dołączył
03.07.2010

akras 21:24 | 18.05.2011

A ja się nadal dobrze bawię :) Czekamy Na Twoją relację z wyprawy do Holandii :) Pozdrowienia.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 23:19 | 28.09.2011

Akras, relacji z Holandii jeszcze nie wstawiłem, bo...jedyne co pamiętam podczas Święta Królowej to...wielka biba, której nie da się opisać....Natomiast wstawiłem kilka innych relacji i mam jeszcze parę w zanadrzu, bo byłem w tym roku w 13 nowych krajach, a w sumie w grubo ponad 20-tu ;)

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 00:15 | 03.10.2011

z uporem maniaka będę wywierał presję na Admina by coś zrobić z tymi zniekształcanymi fotkami w miniaturach...czy zamiast systemowo dopasowywać pionowe kadry do poziomych miniatur zniekształcając proporcjonalnie zdjęcia, na prawdę nie da się po prostu ustawić w systemie by wstawić z pionowych fot centralnie wykadrowany poziom jak to jest na innych portalach...to byłoby chyba lepsze rozwiązanie niż zmiana proporcji zdjęć i ich nienaturalne rozciąganie...

scottislands dołączył
07.07.2008

scottislands 17:47 | 03.10.2011

dodałbym jeszcze strasznie nachalne reklamy przy każdym kliknięciu, kilkanaście emaili z informacją ponoć o komentarzu do zdjęć (chodzi tylko o wyłudzenie kliknięcia) , masz Tkos rację, ten portal schodzi na psy (niestety) też nie mam ochoty już tu wchodzić ale wszystkich pozdrawiam

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 18:00 | 03.10.2011

scottislands, reklamy są denerwujące, zwłaszcza jak pasek śledzi każdy twój ruch, ale rozumiem, że portal musi z czegoś żyć...natomiast nie mogę zatolerować kilku spraw o których piszę powyżej...mam jednak nadzieję że niedługo coś się da z nimi zrobić....do tej listy dorzuciłbym jeszcze takie pytanie do Designera portalu...Jak się przegląda fotki danego usera w jego profilowej galerii, tak by nie oglądać fotek innych userów? Jak na razie to przyciski: poprzednie / następne odnoszą się do kolejności w całej galerii portalu a nie pojedynczego usera ;(.....Gdy np. chiałbym przejrzeć fotki z galerii kasy1, to jak mam to zrobić?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:05 | 03.10.2011

Tkos, wejdź proszę w profil danego użytkownika, po prawej stronie znajdziesz cały "dorobek" czyli relacje, zdjęcia, itp.
Klikając na zdjęcia masz podgląd tylko i wyłącznie galerii danej osoby.

pozdrawiam
GlobAdmin

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:02 | 03.10.2011

Scottisland, jesteś pierwszą osobą, która zgłasza fałszywe emaile z informacją o komentarzu do zdjęć.
Proszę o podesłanie takich emaili na adres globtroter@globtroter.pl- zajmiemy się tym, bo pomysł aby w ten sposób wymuszac kliki jest absurdalny.

pozdrawiam
GlobAdmin

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 20:12 | 03.10.2011

Ten dorobek ja widzę i miniatury w galerii użytkownika też...chodzi mi tylko o to jak mam przeglądać zdjęcia użytkownika nie jako miniatury tylko w normalnym rozmiarze...klikam na pierwszą miniaturę w galerii usera i chce potem zobaczyć jego kolejne zdjęcie, a tu wyskakuje fota innego usera, prawdopodobnie wg kolejności wrzucenia na Globa ;((((

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 08:40 | 04.10.2011

Tkos, kadrowanie zdjęć zostało wprowadzone z miesiąc temu.
Wszystkie nowe zdjęcia są obecnie kadrowane. Niestety stare nie, ale nie jesteśmy teraz w stanie przekopywać całej bazy.

pozdrawiam
GlobAdmin

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 08:43 | 04.10.2011

Tkos
Niestety, na ten moment nie ma możliwości wprowadzenia takiej funkcjonalności o jakiej piszesz.
Byłaby bardzo porządana, to fakt, ale z technologicznego punktu widzenia to zadanie nas w tym momencie przerasta.

pozdrawiam
GlobAdmin

scottislands dołączył
07.07.2008

scottislands 11:45 | 04.10.2011

pomysł być może absurdalny, ale przesyłam 12 emaili (absurdalnych) być może to jakaś awaria (mam nadzieję) :) , a poziom reklam przewyższył już WP , no ale jakoś zarabiać trzeba, pozdrawiam

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 20:50 | 04.10.2011

no faktycznie, to kadrowanie jest na pewno lepsze w miniaturach niż dopasowanie pionowych zdjęć do poziomu ze zmianą proporcji...może kiedyś systemowo uda się też skadrować resztę wypaczonych miniatur skoro kiedyś dało się je zamienić na te "potworki" ;)))

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:23 | 04.10.2011

Witam

czekam w takim razie na te 12 maili pod adresem globtroter@globtroter.pl
na pewno sprawa zostanie wyjaśniona

pozdrawiam
GlobAdmin

PS a teraz ciekawostka dotycząca wpływów z reklam, rentowności serwisu itp ;-)

Aby serwis typu Globtroter.pl był w stanie utrzymać 1 osobę na pełny etat, 1/2 informatyka i 1/4 grafika musiałby mieć 400-500 tys użytkowników ...
Tymczasem Globtroter.pl ma na ten moment 150 tys użytkowników więc pytanie powinno brzmieć- jak my to robimy, że serwis od tylu lat funkcjonuje, zmienia się i rozwija dla Was ... :-)

Czekamy na Wasze odpowiedzi ;-) To dopiero jest absurdalne ;-)

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 21:28 | 04.10.2011

na liczniku jest ponad 24 tysiące podróżników, więc te 150 tys. użytkowników to jakaś inna statystyka chyba....a jeśli chodzi o rentowność, no cóż...portal powstał z pasji pewnie, a nie z chęci zysku i dobrze by było żebyście nadal umieli zachować właściwe proporcje w tym temacie ;)

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:56 | 04.10.2011

Tkos

24 tys to liczba zarejestrowanych użytkowników na Globtroter.pl, natomiast 150 tys to uzytkownicy którzy odwiedzają serwis miesięcznie- to są dane ze statystyk serwisu

Zgadza się, serwis powstał z pasji i w sumie samą pasją można życ ;-) ale nie da się z niej utrzymać serwisu, zapłacić informatykowi i grafikowi, warto więc spojrzeć na reklamy z innej strony- gdyby nie one, na ten moment serwis przestałby istnieć ...

A teraz żeby zachować równowagę w przyrodzie- pora na pochwały z Waszej strony ;-)
Nie wierzę, że na Globtrotera mozna tylko narzekać ;-)

Kto pierwszy? ;-)

pozdrawiam
GlobAdmin

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 22:20 | 04.10.2011

Ja specjalnie dlatego odświeżyłem stary wątek na forum pt. Łubudubu, żeby nie było że tylko narzekać umiem ;)
A tu...duża pochwała za kontakt Admina z userami ;)

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:35 | 04.10.2011

a dziekuję, i czekam na kolejnych zadowolonych Globtroterów i Globtroterki oczywiście ;-)

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 22:53 | 04.10.2011

...dobra niech stracę :):) pochwalę was...... uwaga chwalę!!!!!
...już he he:)
...nie no poważnie reklamy to zmora ale fakt trzeba z czegoś utrzymywać ten przybytek :) co do wcześniejszych uwag że w galerii następne zdjęcie nie działa bo nie działa pokazuje kolejne w całej galerii :( rozciągnięte fotki idzie przeżyć :) znalazło by się jeszcze parę niedoróbek ale kto na to patrzy skoro jest tu nadal tylu globtroterów a widzę że nowi przybywają to chyba nie jest tak tu źle jak co niektórzy się żalą :) ...no zawsze mogą się przenieść na N-K :):):) myślę że że to na tyle pochwał

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 15:00 | 05.10.2011

A ja nie pochwale bo sie nie moge doprosic tu jakiegos normalnego forum, przez co coraz rzadziej tu zagladam. Pozdrawiam ;-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl