Forum dyskusyjne

planowanie podrozy

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

krukski dołączył
24.01.2011

krukski 18:24 | 22.05.2011

witam wszystkich.
Na poczatku pazdziernika wybieram sie do Chin na mniej wiecej miesiac, jako ze bedzie to moja pierwsza wycieczka do tak odleglego kraju chcialbym prosic wszystkich uzytkownikow tego serwisu o wyrazenie swoich opinii a takze wskazowek i generalnie wszystkiego co moze pomoc mi podczas pobytu tam.
Moj plan wycieczki przedstawia sie nastepujaco:
Pekin - Pingyao - Xian- Wudang Shan- Szanghai i okoliczne miasta np Suzohu- Guilin- Guangzhou- Macau- Hong Kong. Nie wiem ile dni bede spedzal w kazdym z tych miejsc , nie chcial bym scigac sie z czasem wiec jezeli uwazacie ze ktores z tych miejsc mozna odpuscic na pierwszy raz bede wdzieczny za podpowiedzi. Chcialbym zeby byla to wyprawa niskobudzetowa wiec jesli ktos wie o tanich hostelach w tych miejscach prosze o jakies namiary. Mam zamiar podrozowac pociagami i autobusami, znam strone na ktorej moge sprawdzic kolejowy rozklad jazdy, zna ktos moze podobna strone z rozkladem jazdy autobusow? Jak juz wspomnialem chce by bylo niskobudzetowo i chcialbym sie zamknac w 5000zl na podrozowanie po kraju, noclegi wyzywienie i zwiedzanie. Nie znam tamtejszych cen wiec nie mam pojecia czy taka kwota bedzie wystarczajaca. prosze o opinie i komentarze pozdr

czesiu dołączył
01.06.2011

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:48 | 02.06.2011

To chyba na 2 miesiąca jedziesz. Na krócej to tego nie widzę. Inaczej to niezła gonitwa będzie.
Pozdrawiam Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:52 | 02.06.2011

I jeszcze jedno, tej trasy co napisałeś z biletami wstępu nie zrobisz za 5000 zł. Niestety niemożliwe. Chyba, że będziesz rezygnował z niektórych miejsc (bilety wstępu są strasznie drogie), co jest bez sensu.

marta dołączył
07.12.2009

marta 13:47 | 03.06.2011

Racja z tą gonitwą, zbyt wielkie miasta, zbyt wielkie odległości.. Jeżeli chodzi o hostele to polecam np. www.hihostels.com/  noglegi ok. 20-30zł za dobę, standard bardzo dobry w porównaniu do ceny. wydaje mi się, że 5000 spokojnie wystarczy, zależy jak kto wydaje pieniądze. Radzę zapoznać się z cenami linii lotniczych np. china southern, bywają tańsze niż pociągi, poza tym zbyt wiele czasu zajmie taka podróż.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 14:35 | 03.06.2011

Przykro mi Marto, ale na pewno nie wystarczy (nie wiem jak dawno byłaś). Oto przykładowe ceny wejściówek.
Pekin Parki po 10-15 Yuanów za każdy, Zakazane Miasto 60 Y, Mur 40 Y, dojazd do Muru min. 40 Y, Temple of Heaven 40 Y, Wzgórze Węglowe 30 Y, przejazd do Datong 100 Y, Groty Yungang 150 Y, Hanging Temple 130 Y, Wooden Pagoda 60 Y, Pingyao 150 Y bilet za wstęp do praktycznie wszystkich atrakcji miasta, Wutai Shan 168+50 Y, przejazd Pingyao-Xian 100 Y, Armia Terakotowa 120 Y, Drum i Bell Tower w Xian 60 Y za całość, Groty Longmen 120, Klasztor Szaolin 100 Y, Parki w Suzhou 30 i 70 Y, wjazd na Jimao Tower w Szanghaju 100 Y. Południa nie znam ponieważ tam nie byłem, ale ta krótka rozpiska myślę, że wystarczy, aby właściwie ocenić koszty. Do tego noclegi i przejazdy. Należy wziąć poprawkę, że nie zawsze kupi się bilet na pociąg na dany dzień, co przy długich przejazdach dokumentnie rozwala plan podróży. Można oczywiście zrezygnować z odwiedzania tych miejsc, ale chyba nie o to chodzi. 5000 i miesiąc czasu wystarczy, aby zrobić trasę z Pekinu przez Xian do Szanghaju, lub z Szanghaju przez Gullin do Hongkongu po drodze odwiedzając wszystkie atrakcje. Przy oszczędnym trybie może nawet coś z pieniążków zostanie
Pozdrawiam Zbyszek.

bynio dołączył
05.09.2008

krukski dołączył
24.01.2011

krukski 15:48 | 03.06.2011

hej! bilet zamierzam kupic jutro, wylatujemy(5 osob) prawdopodobnie 3 pazdziernika z Londynu z 2 przesiadkami( taniej o okolo 1000zl) . Na stronie hostelworld znalazlem noclegi za okolo 15zl w Pekinie a kolejne miejsca np Pingyao za 7 - 8zl, sa to pokoje 8osobowe ale zamierzam tam tylko spac wiec standard jest dla mnie malo wazny. Moj budzet jak wspomnialem to 5000zl ale moge go troszeczke rozciagnac, podobnie z czasem poniewaz zalozylem sobie miesiac ale tez moge zostac troszeczke dluzej, nie 2 miesiace jak sugeruje bynio ale powiedzmy tydzien. Moja trasa moze ulec modyfikacji ale nie wiem z ktorego miasta , miejsca zrezygnowac . Na pewno zaczne ja w Pekinie i bede kierowal sie na poludnie poniewaz mam zamiar przekroczyc granice z Wietnamem i kontynuowac podroz, mam na to okolo 3 miesiecy. Wejsciowki faktycznie nie wygladaja tanio ale nie wiem czy do wszystkich sie wybiore., co z cenami transportu lepiej pociagiem czy autobusem? Samolotem prawdopodobnie polece z Szanghaju do Guilin. Znacie moze ceny pomiedzy wiekszymi miastami?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl