Forum dyskusyjne

Do KENII bez SZCZEPIEN i MALARONE - czy dużo ryzykuję

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 00:19 | 23.05.2011

Witam,
Za miesiąc lecimy z mężem do Kenii. Cały czas się zastanawiamy nad szczepieniami i Malarone. Czy faktycznie KAŻDY kto tam leci ma szczepienia lub leki antymalarczyne? Bylismy 2 tyg na Sri Lance w miesjcowości gdzie podobno jest wysoki stopień zagrożenia malarią, gdzie standard pokoju był minimalny i nie szczepilismy się ani nie zażywaliśmy leków antymalarcznych. Nic nam nie było oprócz lekkiej biegunki, ale to normalne.
Więc mam pytanko czy są jakieś osoby które leciały do Kenii bez leków i szczepień...i nadal żyją :)
ps. środki na komary mamy -Mugga, tabletki czosnkowe też- bo podobno zażywanie ich odstrasza komary poprzez wydzielanie specyficznego zapachu, olejek zapachowy do pokoju również kupiony...
Hm...czy RZYKUJEMY???
Pozdrawiam

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 12:58 | 25.05.2011

To jest m/w takie pytanie w stylu:czy ktoś prowadził pijany i czy przeżył?
Oczywiście,że prowadził i oczywiście,że nie wszyscy którzy prowadzili po pijaku samochód zginęli,
Komary są-byłem,gryzą,zagrożenie jest-potwierdzone a czy ugryzie Was malaryczny?chcecie wyliczyć prawdopodobieństwo czy jak?
Pozdr

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 14:49 | 25.05.2011

My byliśmy w Kenii w marcu w Kilifi łykaliśmy Malarone i wieczorem troszkę się pryskaliśmy Muggą , nie szczepiliśmy się , ale teraz myślę o aby to zrobic [żóltaczka ] profilaktycznie i w Polsce też nam grozi!- Myślę że wszystko też zależy gdzie będziecie , My zawsze na biegunkę mamy węgiel ! jest świetny 8 tabletek i po kłopocie .Kenia jest cudna i zakochacie się w niej ! Byliśmy na safarii i na Kilimandżaro - polecam !

crazyknight dołączył
11.06.2011

crazyknight 17:13 | 11.06.2011

ok. ja mieszkam i pracuje w kenii, przechodzilem malarie i pewnie nie raz przejde - do rzeczy(nadmienie tylko ze jestem europejczykiem, a nie miejscowym). wiec po pierwsze, to nie ma szczepienia na malarie, bierze sie profilaktycznie zmniejszone dawki tego samego leku, ktorego uzywa sie przy chorobie. kolejna sprawa, choroba ta moze cie dopasc nawet po 2,5 roku od powrotu do europy. w moim wypadku (mieszkam tu)branie leku profilaktycznie, to glupota, natomiast wy powinniscie brac dawki profilaktyczne. jesli dopadnie cie malaria, to raczej w po powrocie do kraju. kiedy czujesz sie zle, jak przy grypie, konieczny jest test krwi - tylko on moze potwierdzic malarie, nastepnie do lekarza i wykupic leki, po trzech, czterech dniach wracasz do zdrowia. polskie i miejscowe srodki na komary mozna powiedziec, ze dzialaja bardzo, bardzo slabo. jedyne dobre zabezpieczenie to moskitiera(w hotelach czesto dziurawa), nowa mozna kupic od 500kes. co do zoltaczki(trzeba uwazac co sie je), cholery itp. tak sa obecne w kenii, ale ty zapewne nigdy nie znajdziesz sie w zagrozonym regionie. to na co musicie naprawde uwazac to woda, nigdy, przenigdy nie pijcie innej wody niz butelkowana, lub przegotowana, unikajcie kapieli w jeziorkach itp - moze was dopasc ameba. reasumujac: bierzcie profilaktyczne dawki leku na malarie, nigdy nie pijcie wody z nieznanego zrodla, nie uprawiajcie przygodnego sexu, kapcie sie tylko w basenie, lub oceanie, w okolicach mombasy warto sie zaszczepic na wscieklizne (macie dluzszy czas na otrzymanie lekow ratujacych wasze zycie) - a wrocicie cali i zdrowi.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl