Forum dyskusyjne

Za niecały miesiąc wyjazd do Indii - szczepienia

kategoria zdrowie w podróży

kraj Indie

issa88 dołączył
30.05.2011

issa88 12:46 | 30.05.2011

Witam,
zdecydowałam się na dość spontaniczny wyjazd do Indii na wolontariat 8-tygodniowy. Wylatuję 21.06, więc za niecały miesiąc. Z tego, co widziałam, to szczepienia nie są obowiązkowe, lecz niektóre są zalecane, np. na żółtaczkę. Mi jednak pozostało niewiele czasu, więc w związku z tym mam pytanie - szczepić się na cokolwiek Waszym zdaniem? Czy bardzo ryzykuję tym, że z niektórymi szczepieniami już po prostu nie zdążę? Z góry dziękuję za porady.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 09:23 | 04.06.2011

widzę, że las rąk do pomocy ;)

szczepienia nie są wymagane, jak sama słusznie stwierdziłaś natomiast szczepienie na żółtaczkę to w sumie podstawa, z tego co kojarzę to żółtaczkę bierze się w ratach i już pierwsza dawka pomaga, teoretycznie mocne przestrzeganie zasad higieny powinno wystarczyć,
z drugiej strony wszystko zależy gdzie będziesz pracowała, jeżeli ryzyko zdrowotne będzie większe to bym nie ryzykował,

pzdr
Jarek

India17 dołączył
17.10.2008

India17 20:39 | 04.06.2011

Witaj ;)
Ja lece 18.08 i szczepienia robilem,uwazam ze nie ma co ryzykowac..
Idz do lekarza pierwszego kontaktu po zaswiadczenie ze jestes zdrowa i w ciagu 24h musisz te szczepienia zrobic ;) jesli o zółtaczke chodzi to po kolejna dawke musisz isc za 6-12 miesięcy. Pamietaj,zdrowie tylko jedno...
Pozdrawiam Cię ciepło i powodzenia!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl