Forum dyskusyjne

INDIE-proźba o weryfikację i uwagi do planowanej trasy

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

unihilator dołączył
12.09.2009

unihilator 11:34 | 01.06.2011

Witam,
Jeśli ktoś ma czas to proszę o zerknięcie na planowana przezemnie trasę po Indiach.
Wszelkie uwagi/wskazówki mile widziane.

Termin 10-17 Lipca
Planuję zrobić trasę:
Delhi- Haridwar- Amritsar- Dharamsala- McLeod Ganj- Manali- Chandigarh- Delhi

Tutaj załącznik z precyzyjną rozpiską trasy-na podstawie tego proszę o uwagi:
www.speedyshare.com/files/28749536/PLAN_SZCZEGOLOWY_WYPRAWY-Ind  ie.zip

Uwaga: Krótki czas wynika z tego że pozostały okres 17-31 Lipca spędzam w Nepalu.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 14:36 | 01.06.2011

oczywiście ,że do zrealizowania jedyne slaby pkt to 12 brak ustalonego autobusu ....... co do pociagów raczej bym sie nie bał opóżnien niestety autobusy to raczej hard my z delhi i do agry jechalismy 8 godzin .

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 19:06 | 03.06.2011

Zmieniłbym całkowicie trasę.
Indie przede wszystkim to Złoty Trójkat (Delhi, Agra, Jaipur), Rajasthan, Khajuraho, święte miasta (najbardziej święte jest Varanasi, ale są też Haridwar i Rishikesh – czystsze i bliżej Delhi) i Himalaje (te zobaczysz w Neoalu, więc nie ma sensu powtarzać). To wszystko można zobaczyć w ciągu 10 dni.
Oczywiście ciekawych miejsc jest nieskończenie więcej (np południowe Indie – trasa Chennai – Kerala), ale to powyższe to kwintesencja Indii – XXII w. w Gurgaonie i średniowiecze w wioskach pod Khajuraho. Bardzo indyjskie Varanasi, kolonialne Nowe Delhi i nowoczesny Gurgaon.
Piękną Gurudware zobaczysz w Delhi, Manali to tylko powtórzenie Himalajów z Nepalu, a piekielnie męcząca jazda. W Delhi jest nawet Tybetańska wioska.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 20:28 | 03.06.2011

pytanie było o weryfikcje trasy ......a nie o ułożenie jej ! Nie zgadzam sie ze Indie to złoty trójkąt
delhi lipa
agra piękna -ale to 100 komercja
jaipur -jw
owszem z orbisem to swietna trasa dla turysty,który mówi byłem w Indiach a był na goa z itaka
nie ma kwintesencji indii ......
całkowicie inne indie sa w Jaisalmerze inne w Cochin
khajuraho super byllem tam dokładnie 6 godzin i wystarczy
varanasii extra ale nie z powodu ghat ..
a co znaczy wg Ciebie bardzo indyjskie ?
czy kosmopolityczny bombaj nie jest indyjski ?

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 09:43 | 04.06.2011

Dlatego napisałem, że zmieniłbym trasę, ponieważ uważam, że wiele elementów powtarza się za Nepalem, a warto zobaczyć coś nowego.
Ile czasu spędziłeś w Delhi i co tam widziałeś? W Delhi znajdziesz odbicie całych Indii, tylko trzeba trochę tam pobyć i poruszać się po mieście i poznać mieszkańców. Delhi to nie Pahar Ganj i kilka zabytków. Widziałeś IIT, delhijskie metro, byłeś w IHC, Nicholson Cemetary, itp?
W Khajuraho na zachodnią grupę świątyń wystarczy 6 godzin. Ale możesz pożyczyć rower i pojechać w interior. To zaczyna się robić interesujące.
Bombaj jest indyjski, ale kosmopolityczny to był może 40 lat temu. Teraz przypomina bardziej Delhi, ale jest o wiele bardziej zatłoczony i trudniejszy do zwiedzania. Ponadto nie ma tylu zabytków, bo jest to "młode" miasto.
Indyjskie to znaczy w jakiś sposób związane z indyjską cywilizacją, państwowością i religią. Tam, gdzie te rzeczy się nakładają i dominują. Nie powiesz, że bardzo indyjska jest Little India w Singapurze. Nie bądź tez taki pewny, ze Jaisalmer i Koczin tak bardzo się różnią i różnica się będzie powiększać. Są tam te same prawa, firmy, podobni urzędnicy (urzędników ISA się transferuje), podobny porządek. Ponadto za ileś lat ludność z Jaisalmeru zaleje Cochin. A najbardziej indyjskie jest to, właśnie, że w tym samym kraju może być Jaisalmer, Chochin, Nord East i wiele innych rzeczy.

kasia.gali dołączył
07.05.2011

kasia.gali 20:51 | 04.06.2011

Ja tez sie wybieram na polnoc, i mam tu pytanie do Luti co do pogody, bo ponoc w Indiach monsun jest najgorszym okresem do podrozowania, i polnoc jest jedynym miejscem w Indiach, gdzie akurat pogoda sprzyja w lipcu. Dlategotez ja sie zdecydowalam na podobna trase. Wedlug mnie nie ma sie co pchac na sile w straszny upal i do tego deszcz....

unihilator dołączył
12.09.2009

unihilator 00:25 | 05.06.2011

Dokładanie trasa ma na celu minięcie troszkę okolic bardziej monsunowych. Stąd taki wybór a nie inny. Varanasi odpuszczamy ze względu na położenie na uboczu w stosunku do pozostałych miast z naszej trasy poza tym mimo esencji Indii jaka tam jest to śmierć mnie fascynuje i nie mam ochoty patrzeć na to co dzieje się w Gangesie. Haridwar mam nadzieje da mi tego posmakować podobnych klimatów.

unihilator dołączył
12.09.2009

unihilator 00:28 | 05.06.2011

*oczywiście NIE fascynuje
A co do Agry to będziemy w niej tylko że nie wiem czy wyrobimy się przed wylotem do Nepalu czy już po

Haans88 dołączył
27.12.2010

Haans88 23:18 | 07.06.2011

Byłem dwa miesiące w Indiach Luty/Marzec tego roku z czego tydzień w Chandigarh. Miasto zbudowane w latach 50 ubiegłego wieku, Taka utopia europejska w wydaniu hinduskim,Miasto jak na Indie czyste i europejskie :) .Można je potraktować jak odpoczynek po Delhi czy Bombaju. Dużo nowoczesnych sklepów, piwo dostepne wszędzie :) . Poza tym nic ciekawego.2 dni i wystarczy, Blisko do Manali autobusem i dalej w himalaje.

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 13:16 | 17.06.2011

Monsun nie dochodzi do Ladakhu. Natomiast dosięga południowych stoków Himalajów. Da się wytrzymać i w monsunie, ale problem są częste osuwiska, które potrafią na wiele godzin zablokować drogi. Ograniczona też jest wodoczność, to znaczy można nie zobaczycćośnieżonych szczytów.

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 13:21 | 17.06.2011

Do wszelkich miejscowości, które podałeś na trasie monsun dochodzi. Oprócz Haridwaru warto zobaczyć Rishikesh, jest bardzo blisko.

PawelT dołączył
27.06.2011

PawelT 00:54 | 27.06.2011

Witam, opracowuje podobna trasę w związku z czym mam prośbę o ile to możliwe o reupload szczegółów trasy, bo link już nie działa

unihilator dołączył
12.09.2009

unihilator 15:30 | 27.06.2011

tutaj aktualny link:
rapidshare.com/files/3167613340/Indie_plan.zip 
zrobiłem także doprecyzowanie pociągów w jednym pliku.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl