Forum dyskusyjne

Indie

kategoria podróże po świecie

podróż dołączył
01.02.2007

podróż 20:54 | 28.02.2007

Mam pytanie czy przed wyjazdem do Indii koniecznie trzeba się szczepić, czy można się jakoś bez tego obejść. Jeśli tak to od jakich chorób.
Jaki jest dzienny koszt utrzymania w Indiach

Jack_Daniels67 dołączył
27.05.2006

Jack_Daniels67 07:58 | 01.03.2007

Jak sie "przelamiesz" do typowego ich jedzenia to utrzymasz sie i za 2 USD, ale nie radze. A inne koszty nie wiem na co Ciebie stac ale hotel znajdziesz i za 10 USD i za 850 USD za noc, przynajmniej jest tak w Kalkucie. A co do szczepien ? To zdrowie masz tylko jedno, nie ryzykuj.

podróż dołączył
01.02.2007

podróż 19:00 | 01.03.2007

Krótko mówiąc czy 30 USD wystarczy na jeden dzień w Indiach. Przed jakimi chorobami najlepiej się zaszczepić.

12250 dołączył
21.06.2005

12250 19:40 | 01.03.2007

Powinno wystarczyć i 30 PLN. Co do szczepień, to w działach specjalnych tej strony są potrzebne informacje. Jednak moim zdaniem gdy będziesz przestrzegać podstawowych zasad higieny możesz sobie szczepienia darować. Oczywiście biegunki i tak nie ustrzeżesz się (to gwarantuję). nawet jeśli będziesz bardzo uważać. Spróbuj miejscowego jedzenia ! Nie trzeba "przełamywać się" aby je jeść. Pozdrawiam.

podróż dołączył
01.02.2007

podróż 22:17 | 01.03.2007

Bardzo dziękuje za wszystkie wskazówki.
Jeszcze jedno czy wrzesień to dobry pomysł na wizytę w Indiach (część środkowa).Jak wygląda sprawa ubezpieczenia zdrowotnego,jaki jest ewentualny jego koszt.
Zna ktoś może stronę internetową na której mogę zarezerwować hotel w Delhi, albo obiekt godny polecenia?

Jack_Daniels67 dołączył
27.05.2006

Jack_Daniels67 08:02 | 02.03.2007

Jak sie nie zaszczepisz to wszystko zalezy tylko od Twojego szczescia w zyciu. Haslo "PODSTAWOWE ZASADY HIGIENY" jest dobre w przedszkolu. Nigdy nie wiesz do konca kto dotykal banknotow, kto siedzial przed toba przy stole, gdzie i w czym byly np. myte naczynia lub warzywa z czego byl zrobiony lod itp.. A zycie w ascezie nie usmiecha mi sie. Ja stosuje moje sprawdzone (na razie sie na nich nie zawiodle) metody np. duzo chili, ostrych przypraw - pobudzaja organizm do wytwarzania kwasow ktore zabijaja bakterie w ukladzie pokarmowym, codziennie rano 1 Underberg lub 50 - 100 gr. czystej wod... z lyzeczka pieprzu. I moim zdaniem najwazniejsza zasada jedz zawsze tam gdzie je najwiecej miejscowych, najlepszy tester.

danutka66 dołączył
27.11.2006

danutka66 13:45 | 02.03.2007

zaszczep się,ja to zrobiłam i dzięki temu nie wpadałam w panikę kiedy na ulicy oprzez przypadek podrapało mnie brudne dziecko lun rozwakiłam sonie nogę na ulicy o jakiś murek.I tak jak wyżej napisano-zdrowie masz jedno

12250 dołączył
21.06.2005

12250 19:04 | 02.03.2007

OK, zaszczep się ! :-) Prawdę powiedziawszy ja też szczepiłem się przeciw różnym choróbskom (np. tężec) gdy jechałem do Indii. Tylko bez przesady z tą ostrożnością, bo popadniesz w obłęd. Jedz tam gdzie tubylcy i to co oni, to dobra zasada. "Ostre przyprawy" - dopiero tam przekonasz się co to znaczy.

podróż dołączył
01.02.2007

podróż 20:55 | 02.03.2007

OK zaszczepię się.
Czy to prawda, że miejsca w pociągu trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem czy nie można kupić biletu z dnia na dzień. Jaki jest koszt przejazdu np. na trasie Delhi - Jaipur

Kononowicz dołączył
18.01.2007

Kononowicz 23:18 | 02.03.2007

Delhi możesz sobie spokojnie darować.....reszta godna polecenia........z pociągami niestety kłopoty....w przypadku braku miejsc idziesz do pokoju "emergency" i wypełniasz druk "emergency quota" mają taką pulę miejsc rezerwowych...dla turysty zawsze będzie.
Z jedzeniem to Ci powiem,że dalej nie wiem jaki jest na to sposób,ale jeśli tolerujesz ciągłe jedzenie na ostro to raczej pomaga......spróbuj na www.travelbit.pl.....tam  więcej obiektywnych rad ...no i forum z wieloletnimi tradycjami

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl