Forum dyskusyjne

Zakup biletów Delhi-Kathmandu-pytanie

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

unihilator dołączył
12.09.2009

unihilator 07:22 | 03.06.2011

Mam pytanie odnośnie zakupu biletów.
Chcę nabyć bilety na przelot liniami Spicejet:
www.spicejet.com 

Przelot ma być z Delhi do Katmandu i z powrotem.
Do zakupu biletu potrzebna jest karta kredytowa, ja niestety posiadam jedynie płatniczą więc kombinuję aby ktoś zakupił bilety za mnie.
Pytanie czy mogę tak zrobić? Słyszałem że przed wylotem trzeba okazać kartę której się użyło do zakupu biletów a to już byłby dla mnie problem…Czy wystarczy po prostu okazać dokumenty skoro bielty są imienne?
Z góry dzięki za pomoc.

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 08:24 | 03.06.2011

Majac kilka kart kredytowych, probowalem kupic takie same bilety,
ale ich system nie weryfikuje kart wydanych w Polsce, sproboj na
Makemytrip,ale tam jest troche drozej.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 11:13 | 03.06.2011

nie zależnie czy przez makemytrip czy przez stronę spicejet możesz kupić polska karta kredytowa, ja używałem zarówno visy jak i mastercard,
jedyny problem, ze właściciel razem z karta musi być jednym z pasażerów w jednej rezerwacji ! Większość firm w Azji boi się transakcji kartą na podstawie tylko ich numeru i aby wykluczyć ryzyko oszustwa wymagają okazania karty przy odprawie. Nie zdziw się, bo spicejet nie wystawia typowych biletów, tylko sam numer rezerwacji i na jego podstawie się leci.

ant dołączył
15.09.2008

ant 13:07 | 03.06.2011

swego czasu jak leciałem liniamii Jet Airways nikt nie sprawdzał karty kredytowej, Jeżeli nie masz możliwości kupna za pomocą karty skorzystaj z polskiego pośrednika, np aero.pl, zapłacisz więcej ale nie korzystasz z cudzej karty

unihilator dołączył
12.09.2009

unihilator 13:51 | 03.06.2011

Jadu rozumiem że w przypadku SpiceJet pewnym jest że posiadacz karty musi być w jednej rezerwacji?

Ogólnie zastanawiam się czy jest sens wyrabiać sobie teraz kartę kredytową i czekać dwa tygodnie ryzykując wzrost ceny biletu lotniczego czy dać znajomemu kasę aby on zakupił (wolałbym nie).Wylot do Indii mam 08.07.2011 natomiast do Nepalu planowałem wylot 17.07.2011.Obecna cena biletu za 2os.w obie strony to jakieś 16851 RS+jakieś tam małe opłaty.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 20:15 | 03.06.2011

www.spicejet.com/tnc.asp  art 30

owszem masz 50% szans, że sprawdzą i tyle samo % że nie sprawdzą, ale jeśli sprawdzą i odmówią Ci wejścia na pokład .... to chyba będzie Ci szkoda przerwy i dodatkowych kłopotów na wyjeździe. Prawdopodobnie jedyne co Ci wtedy pozostanie to kupno biletu na miejscu za nie wiadomo jaką kwotę. Ja osobiście bym nie ryzykował. Poszukaj jetairways można spokojnie ich kupić w biurach akredytowanych przez IATA w Polsce, na przykład 17.07-31.07 za 2 osoby wychodzi ok 1336 zł. Jeżeli bardzo Ci zależy jestem w stanie kupić Ci spicejeta przez mojego kontrahenta w Nepalu opłata dodatkowa : 60 zł za bilet. (wtedy Ty mi przelewasz złotówki, a ja potem Tobie przesyłam bilet na @)
Jeśli jesteś zainteresowany proszę o kontakt poza forum

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 18:24 | 03.06.2011

To może zrobić www.vanlalluti.com  Kupuje sie przez makemytrip, ale korzystają z indyjskiego konta w banku.

unihilator dołączył
12.09.2009

unihilator 00:28 | 05.06.2011

dzięki za info.przemyślę wszystkie wskazówki

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl