Forum dyskusyjne

Osiedlenie

kategoria podróże po świecie

maratonczyk44 dołączył
07.06.2011

maratonczyk44 05:32 | 07.06.2011

Wiele osob ma mozliwosci ,marzenia ,ale nie wie w jaki sposob mozna osiedlic sie w wymarzonym kraju...Tymbardziej jesli jest to kraj w ameryce poludniowej...Marzymy o paradise nie wiedzac ze moze byc w zasiegu reki,trzeba tylko chciec ,odwazyc sie ,zaryzykowac.mozna tez poradzic sie kogos kto zna warunki,i ma mozliwosci pomoc w zrealizowaniu marzen.
mieszkam w kostaryce juz poltora roku w pieknym miejscu w gorach,z widokiem na ocean...przestalem pracowac w wieku 51 lat ...reszte zycia chce spedzic tak zeby moje normalne zycie bylo marzeniem dla innych i inspiracja do przelamania stereotypow o pracy az do emerytury ..a pozniej karmienia golabkow w parku.Ja karmie tukany i papugi...Malpy sa moim budzikiem rano....kostaryka oferuje bardzo wiele mozliwosci do zakupu ziemi,budowy...W dzisiejszym kryzysie jest rynek kupujacych,ceny niskie i wszystko jest na sprzedaz.najlepsza opcja kupna ziemi czy domu sa duze firmy developerskie ktore zajmuja sie sprzedaza dzialek budowa,czy opieka nad domem gdy wyjezdzamy..Jestem przedstawicielem jednej z takich frm.Odpowiem na kazde pytanie pomoge a zalatwianiu formalnosci a nawet moge zaoferowac pobut w moim domu...Wiecej informacji jak sie tu znalazlem oraz informacji o firmie ktora reprezentuje znajdziecie na moim website www.liveandplayinparadise.com  oraz website firmy wwwjoyapacifica.com...lmoj  e-mail-- bentala74@gmail.com

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 08:00 | 07.06.2011

Witam jakie są koszty wynajęcia (oczywiście mniej więcej)domu/mieszkania w okolicach oceanu? Jakie koszty utrzymania ?
Jakiś czas temu myślałem o osiedleniu sie w kostaryce , teraz po przejrzeniu Twoich fotek znowu marzenia odżywają
pozdrawiam

minitraper dołączył
12.07.2012

minitraper 00:12 | 18.11.2012

piotrowaz wiem, że od Twojej wiadomości minęło półtora roku, ale ja dopiera kilka tygodni temu odpaliłem Globtrotera. Ciekawe czy się osiedliłeś w jakimś przyjemnym kostarykańskim zakątku? Kiedy byliśmy tam w lutym 2011 roku spotkaliśmy kilku Amerykanów, Kanadyjczyków, a nawet jednego Polaka, którzy rezygnowali z osiedlenia w Kostaryce na rzecz Panamy.Nie wiem czy tam też jest tak bosko jak w Kostaryce, ale na pewno taniej. Pozdrawiam.

acepiv dołączył
03.09.2012

acepiv 10:56 | 18.11.2012

A jednak pracujesz! Pracujesz jako agent za komisje od sprzedazy.Juz rozumiem ten Twoj sielankowy opis.No,no! Czego sie to nie pisze,zeby sciagnac klientow!Mieszkam w Ameryce Lacinskiej i poznalem wielu takich, ktorzy zeby zarobic wypisuja tego typu bzdury ludziom, dla ktorych palma jest egzotyka i jak ja zobacza to mysla,ze to sielanka.Sprzedaja wszystko wPolsce,a potem... tragedia.Nalezy jasno i wyraznie mowic tym ludziom o rzeczywistych realiach kraju, rowniez o tym,ze aby przezyc i nie musiec uzerac sie pracujac tak jak Ty ( choc mowisz ze nie pracujesz) i szukajac klientow-trzeba miec kapital. Zwykly czlowiek wiele ryzykuje.Czasem dorobek calego zycia wpdajac w pulapke realiow, ktorych nie zna.Lepiej mowic prawde:takie kraje sa dobre na wakacje,a nie na inwestowanie w nich.Ja nie sadze zebym zagladal tutaj wiec cokolwiek co napiszesz nie dostanie mojej odpowiedzi,ale przestrzegam naiwnych.Pamietajcie - jesli chcecie kupcie sobie wakacje,ale nie ryzykujcie wyprzedaza dobr w Polsce i nie wpadajcie w latynoska pulapke.Chyba ze macie duzy kapital i mozecie zyc z niego lub zainwestowac.Chociaz to tez moga sie okazac stracone pieniadze.

Cora dołączył
13.01.2016

Cora 01:30 | 27.01.2016

Witam ! Mieszkam w Canadzie ale chcialabym kupic cos niedrogiego nad oceanem i spedzac pare miesiecy w roku tam w cieplym kraju .Co myslisz o tym ? Dziekuje.

maratonczyk44 dołączył
07.06.2011

maratonczyk44 18:33 | 27.01.2016

Hi,
Nie ma problemu. Odpowiem ci na wszystkie pytania, I pomoge znalezc property. Jestem wlascicielem RE office We Sell Paradise. Moj website www.we-sell-paradise.com.  Skontaktuj sie ze mna przez e-mail ben@we-sell-paradise.com, lub telefonicznie (506)8723 0795.
Mam kilku klientow z Ontario w tym czasie. w poaostala czesc roku , w ktorej nie bedziesz na Koataryce, dom moze byc wynajmowany. Zajmujemy sie tez property management I wynajmowaniem domow.
Czekam na wiecej informacji, co cie interesuje, kiedy chcesz przyjechac.

Zbyszek

maratonczyk44 dołączył
07.06.2011

maratonczyk44 18:44 | 27.01.2016

Czlowieku skad u ciebie tyle zlosci I zolci.. Mnely lata, zobaczylem twoja opinie dopiero teraz. Ameryka poludniowa nie jest dla wszystkich. Na pewno nie dla frustratow. Zyje tu juz 6 lat. mam firme. Pewnie ze pracuje, bez pracy bym sie upodobnil do frustrata, ktory pije od rana do nocy i narzeka. Pomagam ludziom, I tym co sie chca osiedlic, I miejscowym. Zycie jest za krotkie zeby narzekac. Wiec zyj sobie w tej skorupce dziegciu I nie probuj ludziom wrzucac do glowy negatywnych doswiadczen z twojego zycia. Tak zyjesz, jakim jestes. Twoj list jest negatywny... szkoda mi ciebie.
Zycze powodzenia,
Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl