Forum dyskusyjne

Plan do Peru do weryfikacji

kategoria podróże po świecie

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:29 | 08.06.2011

Hej,wybieram się do Peru w dniach 24 pazdziernik-11 listopada plus 2 dni w londynie,wypiszę co wymyśliłem a was proszę o weryfikację,obok też napiszę pytania.Z góry dzięki za pomoc,nie lubię siedzieć długo w jednym miejscu ale też nie tak żeby biec.Ok.

24 pażdziernik wylot/przylot-Lima-nocleg Hotel Espana
25.Wyjazd z Limy do Pisco z rana-
Pyt.Nie bardzo właśnie wiem o co chodzi w Pisco,czy po przyjeżdzie melduję się w jakimś hostelu i od razu moge lecieć żeby zobaczyć wyspy balestas,czy też przyjeżdżam cos tam rezerwuję i jadę rano?Ile na to czasu potrzebuję
Czy wyspy balestas zwiedza się razem w pakiecie z Paracas czy też to są osobne wycieczki czy jak?
Co jeszcze można tam zobaczyć?
Znacie jakiś fajny hotel w tym rejonie?Można zostawić bagaż bez problemu w jakimś hostelu po check oucie?braliście jakieś pokwitowanie na takie zostawienie bagażu?
Mam wysiąsć gdzieś na jakimś skrzyżowaniu bo nie dojeżdżam do Pisco?
Jak jest z autobusami do Arequipy,jeżdżą rano czy wieczorem,mam stać gdzieś na tym skrzyżowaniu,czy jest jakiś dworzec w Pisco na który podjadą te busy?
26.Wyspy balestas i rezerwat Paracas(zależy od tego ile spędze poprzedniego dnia)
27.Wyjazd do Arequipy-15 h lub tzw.dzień rezerwa
28.Arequipa-zwiedzanie
29.Kanion Colca-Chivay-2 dniowa wycieczka
30.j/w-powrót do Arequipy
31.Wyjazd do Puno
1.Pływające wyspy Uros-wyjazd do Copacabana w Boliwi
Warto się przejechać tam?
2.Odpoczynek w Copacabana-Isla del Sol/wyspa słońca
3.Przejazd do Cuzco
4.Cuzco
5.Wyjazd do Aquas calientes
-Czy do ollantaytambo jeżdżą jakieś colectivos?jak często jeżdżą pociągi do aquas calientes?
-rezerwować wcześniej nocleg w aquas czy nie?
6.Maczu piczu-powrót do Cuzco
7.cuzco
8.Cuzco
9.Cuzco
10.Wylot do Limy-Lima zwiedzanie
11.Wylot do londynu
12.Przylot do londynu
13.zwiedzanie Londynu
14.Przylot do poznania
Dziękuję za pomoc!

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 16:09 | 08.06.2011

Cześć,
Z Europy na dw. Flores (5 soli) i za 13 soli autobus do Pisco (4 h). Taksówką (15 s) do Paracas. Hostel Ballestas (45 s za 3). Stąd też za 50 s wyspy Ballestas i rezerwat Paracas (w tym powrót do Pisco na Panamericanę (autostrada). Autobusem do Ika. O 20.30 nocny do Arequipy 79 s. Rano Arequipa (Scandinavian - 60 za 3) + załatwianie treku do Colca. Dobre biuro na Santa Catalina 205/1. Lepiej zrób 3 dniowy, bo super...jak się uda poproś o Remiego (Inka) - 160 s - możesz kupić od razu bilety do Puno. Na Arequipę wystarczy pół dnia.Puno brzydkie, jedynie punkt na trasie do granicy w Desaqadero. Uros - Cepelia, może uda Ci się coś od Boliwii, albo Titicaca z miejscowymi. Z Puno do Cuzco 25 usd. W Cuzco hostel Rojas (super - blisko, rozsądna cena 80 soli za 3 z łazienką i śniadaniem). Trek robiłyśmy z Hydroelektrownii nie Inca Trail. Z Plaza de Armas bus do St. Teresa (80 s) potem do St Maria (piękna droga). W St Maria wieczorem ciepłe żródła rano local bus za 2 sole do Hydro. Stamtąd wzdłuż torów przez selvę kilka godzin do Aquas caalientes. Tam bilety na MP 124 s i na pociąg do Ollantantaybo 31 s (nie ma nic innego). Hostel Adelas (90 za 3) Wcześnie rano na MP. Zapisz się od razu na Wayna Picchu, bo są limity (wejść, bo to w cenie). W okolicach Cuzco warto Salineras - solanki od strony Tarabamby, Chinchero Moras.
W razie pytań pisz...:)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 18:40 | 08.06.2011

Hehehehe dzięki ale dalej niezbyt kumam z tym Pisco:
jadę jadę z Limy-na jaki dworzec najpierw-ok jadę jadę,mówię kierowcy ja would like to get off in Pisco but i dont know how?:)on mówi:wyrzucić Cię na środku Panamericana,stamtąd ja mam wziąć taksi czy inne dokąd?do pisco?
o której muszę być w pisco najlepiej,żeby zarezerwować hotel i potem z rana jechac na wyspy?czy tego samego dnia co przyjadę,rzucać plecak i jechać od razu?
czy z rana mogę zostawić plecak tam i mam pojechac na wycieczkę?
Gdzie mam kupić i rezerwować ten trip na balestas i paracas.
jedyną rzeczą tak naprawdę której nie bardzo kumam jest właśnie ten region.
To tam są te wydmy na których można pozjeżdżać?
sorry za te pytania ale może w końcu coś zajarzę.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:36 | 08.06.2011

z hotelu na dworzec Flores za piątaka. Stamtąd kupujesz bilet do Pisco autobusem economico 13. Z Limy wyjeżdżasz rano i za 4 godz. jesteś w Pisco. W miasteczku nic nie ma, wię się nie zatrzymujesz długo.Tam masz taxi i za 15 soli każesz się wieść do miejscowości Paracas. W hostelu bierzesz pakiet na dzień następny - wycieczka do rezerwatu (też Paracas) i wyspy Ballestas (wyspy są wcześniej, bo potem guano śmierdzi bardziej), w cenie masz też powrót do Pisco, ale możesz dogadać się żeby wyrzucili Cię przy Panamericana, tam zatrzymują się autobusy (dużo ich) do Ika (tam masz wydmy do zjeżdżania) Z Ika z dworca masz autobus do Arequipy (nie ma go z Pisco).W Paracas widziałam buggy, więc pewnie można i po wydmach.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 22:58 | 08.06.2011

Ok już lepiej:)Czyli musze mieć dwa dni na to żeby zobaczyć te wyspy.Już kumam,będę musiał chyba wrócić po plecak do hostelu,czy jechałeś z plecakiem?Bo wolałbym rzeczywiście wyskoczyć na panamericanę.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 23:00 | 08.06.2011

Znacie jakąś fajną książkę o Inkach,Peru,kulturze-nie przewodnik.Mam jakąś historia inków przez ich sama pisana ale wolałbym coś innego.
Myślę jeszcze czy do La paz nie wyskoczyć,warto się tłuc czy odpuścić?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 23:03 | 08.06.2011

Czyli spać mam w miejscowości Balestas czy w Pisco?

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 13:01 | 09.06.2011

Dobę dokładnie - przyjeżdżasz do miejscowości Paracas do hostelu np. Ballestas, tam nocujesz i bierzesz wycieczkę na następny dzień ( na wyspy wyjeżdżasz rano i potem od razu oglądasz wydmy i rezerwat Paracas). Plecak zostawiasz w hotelu i potem z niego odwożą Cię na

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 13:06 | 09.06.2011

Panamericanę, albo do Pisco (jak wolisz).Możesz być tam dłużej....jak chcesz ale tyle wystarczy by to zobaczyć. La Paz oprócz tego, że najwyżej położona stolica niewiele ma atrakcji...ja zatłoczonych miast nie lubię, ale każdy ma swoje preferencje.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:39 | 09.06.2011

Kurdę jeszcze jedna opcja:
24 wylot do limy
25.Wylot z limy do la paz
26.Aklimatyzacja La paz +- 2 dni
27.La paz-Uyni
28.Uyni/salar 
29.uyni/salar 
30.uyni powrót nocnym do la paz
31.la paz-copacabana
1.Copacabana-Puno
2.Puno dzien rezerwa
3.Puno-Cuzco
4.Cuzco
5.Wyjazd z cuzco do maczu piczu
6.maczu piczu-powrót do cuzco
7,8,9-cusco i okolice
10-wylod z cusco do limy
11.lima-londyn
2.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:45 | 09.06.2011

Ten drugi wariant wiem co i jak,znam wskazówki etc,chodzi tylko,żeby porównac który w/g was lepszy,kusi mnie salar a jednocześnie szkoda mi canionu colca i arequipy.Z drugiej strony boję się wylądowac od razu prawie na 4 tys m z O nmp

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 12:25 | 10.06.2011

Jezioro Titikaka zaliczaja wszyscy ale jest na maksa przereklamowane, wyspy Uros to wycieczka na 3 godziny gdzie wszystko jest sztuczne i przerysowane , przykro patrzec, po Boliwijskiej stronie jest wyspa Sonca ale pozozstalosci Inkow naogladasz sie w Cusco i okolicach. Odpusc sobie jezioro a na droge z La Paz do Cusco wez samolot Aero Sur (godzina lotu - lataja w czwartki i niedziele) za 130 dolarow (plus podatek wylotowy 25 dolarow) - w ten sposob wygospodarujesz czas na Arequipe i kanion Colca i zobaczysz Salar...

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:38 | 10.06.2011

Jest możliwe z rańca wskoczyc na wyspy uros i potem dostać się z puno do la paz tego samego dnia?

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 15:47 | 10.06.2011

Jasne, przynajmniej raz na godzine odjezdzaja jakies male autobusy do La Paz, cena to niecale 10 boliwianow, jedziesz 3,5 godziny, widoki na jezioro fantastyczne , a w pewnym momencie autobus musi sie promem przeprawic przez niewielki przesmyk, pasazerowie wysiadaja i plyna na druga strone osobna motorowka ;-). Jak bedzies juz w La Paz to od razu bierzesz taxi na glowny dworzec autobusowy w centrum (nie na obrzezach) miasta i kupujesz bilet na nocny autobus do Uyuni (koszt to nie cale 100 boliwianow tylko sie musisz targowac ;-) ) rano o 6 jestes w Uyuni - na miejscu jest pelno agencji ktore organizuja wyjazdy na Salar, kupujesz wycieczke i juz o 10:30 siedzisz w terenówce w drodze na Salar :-)

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 15:53 | 10.06.2011

Sorry , poprawka, mialem na mysli Copocabane a nie Puno, Z Puno do La Paz sa serwisy autobusowe ktore czekaja na ciebie na granicy zebys mogl zalatwic pieczatke na granicy. Z wyspami uros nie da sie tego raczej polaczyc bo wracasz z wycieczki ok 13 godziny a to juz jest dosyc pozno.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:41 | 10.06.2011

Czy Salar jest rzeczywiscie czymś tak zupełnie innym,tak obłędnym,że naprawdę warto tam jechać?Widziałem już słoną pustynię,kolorowe górki etc-nie zrozumcie mnie żle,sam jestem napalony ale czy np.krajobrazy jadąc z puno do cusco są tak drastycznie inne niż altiplano?
w ogóle dzięki

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:52 | 10.06.2011

Nie chcę zbytnio rezerwować biletów i wycieczki na salar stąd bo nie wiem kiedy tam będę etc,nie chce być też za bardzo zestresowany jak bedzie jakaś blokada etc ale mam pytanie:czy bilety bedą jak przyjadę na dworzec w la paz?po przyjeżdzie do uyni;wysiadam z autobusu i gdzie idę załatwiać tą wycieczkę?jaką firmę?czy to jakaś różnica?na uyni to są jakieś sale wieloosobowe w hostelach czy osobne pokoje?
Wszelkie info-błagam!

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 14:05 | 11.06.2011

Jezeli jedziesz na przelomie pazdziernika i listopada to tam juz jest dawno po sezonie wiec bilety beda na pewno. Jak przyjedziesz do La Paz i nie chcesz tam nic zwiedzac to idziesz od razu na stacje autobusowa w centrum, tam beda okienka biletowe roznych firm, wiec bilet kupisz bez problemu, (tylko zaznacz ze chcesz beposredni). Wyjazdy sa ok godz 20:00, na drugi dzien rano o 6:00 jestes w Uyuni. Tam z kolei jest mnostwo malych agencji turystycznych ktore oferuja wujazdy na salar. do 9 godziny spokojnie obejdziesz 3 -4 agencje i wybierzesz to co ci pasuje (1,2,3 dni). Przy okazji kup bilet autobusowy na powrot do La Paz (tez nocny) Jak kupisz wycieczke to tego samego dnia ok 10:30 bedziesz juz jechal na wycieczke. Niezaleznie na ile dni wykupiles wyjazd to wiekszosc wycieczek sie konczy ok 17 - 18 godziny a 20:00 masz powrot do La Paz - oszczedzasz na hotelu i czasie..Uyuni jest mala i zakurzona miejscowoscia ale jest pare hoteli,knajpek i napewno cos znajdziesz jesli chcesz zostac na noc. Ta miekscowosc zyje praktycznie z turystow wiec sie nie martw, agencje i posrednicy cie na pewno znajda jak tylko wysiadziesz z autobusu ;-). Rezerwowanie wyjazdu na Uyuni z Polski czy La Paz jest troche bezsensu bo na miejscu jest bardzo latwo sobie to zorganizowac i napewno o niebo taniej.

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 14:08 | 11.06.2011

Aha , zanim pojedziesz na Uyuni to sprawdz czy w okresie w którym jedziesz czasem nie jest zalana, bo to juz chyba jest "mokry" sezon.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 00:05 | 12.06.2011

Ok,już się tam rozeznałem na rynku co i jak,która agencja ewentualnie etc.jak jest tam z noclegami?sale wieloosobowe?trzeba brać śpiwór?czy są jakieś opcje typu dwójka:)tak wiem polecą zaraz tu gromy ale no nie lubię spać w wieloosobowej sali(choć jeśli "muszę"przecierpię.Zastanawiam się czy nie wziąć 1 dniowej na sam salar i mieć wiecej czasu tym samym na inne rzeczy.

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 10:04 | 13.06.2011

Jaka opcje wybierzesz to juz zalezy od Ciebie, spanie na salarze to bardzo spartanskie miejsca, my 1wszej nocy spalismy w solnym hotelu(ciepla woda byla jak doplaciles) i bylo calkiem ok, druga noc byla tylko z zimna woda, prad w obu miejscach byl tylko z generatora przez 3 godziny . W pierwszym hotelu wylosowalismy 2 osobowy pokoj, w drugim byly tylko dormitoria. O prywatnyej lazience mozesz zapomniec ;-) Bylismy tam 2 tyg temu i bylo bardzo , bardzo zimno, (w nocy ponizej 0) gruby porzadny spiwor mozesz wypozyczyc w swojej agencji. Hotele na salarze to tak naprawde bardzo skromne schroniska tylko po to zeby sie przespac w nocy i jechac dalej, wiec nie spodziewaj sie jakichkolwiek wygod.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 13:09 | 13.06.2011

Juz to wiem,tu nawet o łazienki nie chodzi co o wieloosobową salę.Ok na razie się zastanawiam nad opcją czy jednak 3 dni czy na 1 dzien na salar i więcej swobody w podróży.W każdym razie dzięki.Jeszcze nigdy tak nie kombinowałem z planem podróży przed wyjazdem-zbyt mało czasu choler.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 18:42 | 13.06.2011

Ile czasu potrzebuję na to by zwiedzić normalnie nie biegnąc wyspy uros?tak jak z rana wstanę,chodzi mi o to czy swobodnie dostanę się do copacabany,z copacabany do la paz-ile czasu?

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 09:13 | 14.06.2011

Wycieczka na wyspy Uros trwa jakies 3-4 h i jestes z powrotem ok 12-13 h . Nie wiem czy zaraz potem jest jakis autobus do La Paz, do Boliwii przeprawialem sie lodka ze wzgledu na blokady drog na granicy przez strajkujacych gornikow.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 10:08 | 14.06.2011

Ok dzięki wszystkim za info,chyba jednak choć z wielkim bólem zdecyduje się tylko na 1 dniowy salar bo inaczej będę biegał zmęczony i w sumie żadnej radości z tego nie będzie a mimo tego,że lubię konkretne jeżdżenie i nie marudzenie to lubię chwycić jakąś atomsferę miejsca a nie tylko zaliczać,choć jak zaznaczam z wieeelkim bólem;(no ale mam tyle czasu tylko i nic nie mogę zrobić.
Pozdro!

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 23:31 | 14.06.2011

Jeszcze jedno pytanie:Jak jest ze świętami w Boliwi np.czy jeżdżą autobusy?akurat tak mi wypada,że 1 listopada zajadę do Uyuni i nie wiem czy tam będą organizowali etc,pewnie będą ale dajcie znać.
I jeszcze czy jest autobus bezpośrednio do Cusco z La Paz,czytałem w necie że jest ale jeśli ktoś się natknął będę wdzieczny.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl