Forum dyskusyjne

kasa

kategoria inne

jacol1972 dołączył
19.06.2009

jacol1972 13:55 | 10.06.2011

Ile nalezy przeznaczyc w Indonezji na dzien, na osobe? Chodzi o jedzenie,spanko i jakis maly lokalny transport? Czy 45USD to wystarczajaca kwota? Czy z wymiana dolara nie ma problemu? A moze lepiej bankomaty?Bede wdzieczny za podpowiedzi! Lece w sierpniu.

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 15:18 | 29.07.2011

Witam,
Właśnie wróciłem z Bali która nie okazuje się aż taka straszna pod względem cen, które kształtują się mniej więcej tak:
Spanie ze śniadaniem można znaleźć za 140000 rupi za dwie osoby (bez ciepłej wody ale to naprawdę nie problem) - Candidasa,
Obiad z piwem dla dwóch osób dość wypaśny za dwie osoby 100000 rupi - w warungach mozna znaleźć jeszcze taniej a jest smacznie i nie ma obaw że wystapią jakieś problemy żoładkowe (jadłem i to dość często i było ok)
Piwo w sklepie - 22000 rupi w warungach 25000 rupi,
drogie są wycieczki dlatego warto jeździć na własną rękę
Cola w warungach 5000 rupi, kawa 3000, śniadanko tez tanio się znajdzie

jacol1972 dołączył
19.06.2009

jacol1972 22:10 | 29.07.2011

Dzieki wielkie za pomoc:) Odezwe sie po powrocie. Pozdrawiam

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:36 | 29.07.2011

45 USD dziennie to ogólnie wystarczająca ilość kasy. nie wiem co chcesz robić? Ja z żoną przejechaliśmy z Yogya przez Bromo, Kwawh Ijen na Jawie potem Lovina, Ubud Kuta na Bali plus okolice tych wszystkich miast. Najfajniejszy jest Borobudur, Kawah Ijen i Ubud, najtańsza i najbardziej kliamatyczna Lovina. Można wypożyczyć skuter, dobrze jest mieć międzynarodowe prawo jazdy przy kontroli policyjnej (do wypożyczenia nie jest konieczne). Za pokój 2-osoby z klimą i ciepłą wodą musisz liczyć 20-30 USD za noc, bez tych "luksusów" połowa. Jedzenie tanie, ale bez rewelacji, mnie najbardziej smakowały satay'e w różnych kombinacjach. Ludzie super przyjaźni, uśmiechnięci. Targujesz się wszędzie włącznie z publicznym transportem i restauracjami, oczywiście wszystko z uśmiechem na twarzy. Kraj strasznie zróżnicowany, przez co super ciekawy, od wulkanów poprzez rafy. Spróbuj pojeździć bemo zamiast drogiej Parany, to dopiero jest przygoda. Polecam 6 wydanie LP Bali&Lombok z1997 roku. Ceny z przewodnika mnożysz razy 10 i masz aktualne do wytargowania się. Sprawdza się znakomicie!
Pozdrawiam Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:38 | 29.07.2011

Oczywiście miałem na myśli ceny w rupiach.
Zbyszek

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 14:53 | 01.08.2011

na malym budzecie to i 30USD wystarczy ale najlepiej liczyc do 50 na pare;-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl